• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SM3Řidiči z povolání (Zkušenosti, rady, AETR, zaměstnavatelé, .... )
    SM3
    SM3 --- ---
    PALEONTOLOG: Tjn, ale tak ponaučení, ještě čekám na fakturu, tak uvidím jak drahé :D
    Nikdy mi ty tyče nepovolily, tady se všechny ohly, hold pro příště tam dam jako zábranu ješte druhé patro.
    Říkali, že tak obden jim tam ta mrkev prijede vysypaná, ale toto prý ještě neviděli :D
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SM3: zasraný bigbagy :D
    SM3
    SM3 --- ---
    Dneska se zadařilo :D
    Není nad to odjed pomalu 600km a pak jen tak z plezíru přerovnat 7,5t mrkve :D

    SM3
    SM3 --- ---
    Kolaps v Rozvadově. České hranice se staly nejhoršími v Evropě, podle dopravce je situace zoufalá | Doprava | Lidovky.cz
    https://www.lidovky.cz/...i-v-evrope-podle-dopravce-je-situace-zoufala.A200415_164459_ln-doprava_ele
    SM3
    SM3 --- ---
    Minulý týden jsem jel do NL a na CZ/D po mě češi chtělli CMR a občanku - jen na to kouknul a zeptal se jestli jsem v autě sám. Zpět chtěli jen OP na který se pomalu ani nepodíval. Jel jsem tedy kamionem. Zítra jedu opět do NL na Petrovicích do D prý byla 20km kolona včera, tak to zítra vemu přes Rumburk a snad bud klid.
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    MARTENX: Meli ste nejaky dokumenty nebo tak neco??? Nebo ste jim rekli ze jedete tam a zpet???
    MARTENX
    MARTENX --- ---
    BIGHEAD: s dodávkou zatím můžeš relativně kamkoli. My jedeme do vídně zítra a byli jsme tam i minulý týden (vždy dodávka) a vše bylo ok a nikdo nic neřěsil
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    BIGHEAD: tak zjisti co a jak s tema podminkama a dej vedet.. ja muzu pujcit az pristi tejden
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    PANPOSPA: No tak to by bylo uplne fajn
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    BIGHEAD: pokud bys jel do Vidne, tak kamosovi tam stoji auto, co by potreboval stahnout do prahy a ja bych ti naoplatku mohl pujcit dodavku N1 :)
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    SM3: Zrovna todle hledam a nemohl jsem to nikde najit, pochopil jsem to spravne ze muzu jako dopravce zajet do vidne pro zasilku vozem do 3.5t ale musi mit v TP kat N, objednavku a zivnostak tak bych nemusel do karanteny???
    SM3
    SM3 --- ---
    Rozšíření koronaviru - průběžné info pro dopravce | ČESMAD BOHEMIA
    https://info.odoprave.cz/rozsireni-koronaviru-prubezne-info-pro-dopravce
    SM3
    SM3 --- ---
    KARAMARA: Ono na rampu to vždycky nějak dostaneš, mas tam dost vůle, můžeš být de facto i dost nakřivo, ale pod tu bednu musíš najet rovne a od tykadel vzadu máš tak centimetr na každé straně, ono se to pak trochu porovná, (kdyz neni extra tezka), když už jsi těma trnama v bedně, ale i se mi povedlo, že mi to vzadu z bedny vyskocilo a sundal jsem zadní nohu (ty mrchy jsou vyndavaci a kdyz vypadne, tak ji tam v jednom vratit je dost sranda :) Když tu bednu zbouras a spadne, tak pruser jak hovado - zniceny zbozi + to muze zvednout jen jejich jerab, ktery byl v Nemecku, takze asi levna sranda, pokud by prijel :) Byl to Amazon (DHL).
    Do toho na tebe huláká nějaký debil na place ze mas být za 20 min pryc (sundani a nandani beden) :D
    No, začátky s tím byly hodně veselé :))
    SM3
    SM3 --- ---
    KARAMARA: Já na tohle moc nejsem, ikdyz ty nove Scanie jsou fajn a kluci u jine firmy to maji v plné výbavě a vyšperkované, jede se s tím krasně. Furt je to pro me "lopata" na praci. Mam v planu brzy poridit sve + dodavku (az opadne tahle situace...), tak uvidim jak to bude nakonec vypadat :D
    Těch aut jsem už vystřídal poměrně dost a co jsou nekteří schopný dát za picoviny do auta jsem čuměl, párkrát jsem měl výhled jak z tanku - záclonky, třásně, kostky, lapač snů, policka do půlky okna a z venku kšilt :D
    Vždy se snažím v těch autech na záskoku co nejmíň něco upravovat - ale trasne, kostky a lapac snu co se houpal přes půl okna šel ještě první den. Ty smradlavy chemicky sragory co kazdych 15-30min vystriknou vypínám hned. Vždy vše teda dám do původního stavu, ale občas se nestačím divit co někteří vymyslí...
    Třeba týpek dostal novou Scanii z fabriky a první co udelal, tak si konvici připevnil šroubama skrz ten plast v autě a vysekal díru u spolujezdce, aby si tam mohl dát zásuvku z měniče, když jsem to viděl, tak jsem se musel smát, bylo to hodne prasacky udelany (schvalne priste vyfotim). Byt to moje auto, tak ho asi zastřelím.
    KARAMARA
    KARAMARA --- ---
    SM3: já jsem na tohle ujetej, u nás si tohle nepřejou, kdyby bylo po mým měl bych světýlka i na spoilerech za kabinou a na masce do tvaru V..samozřejmě né kýčovitě. Miluju Scanii a tohle je good
    KARAMARA
    KARAMARA --- ---
    SM3: no něco jsem okoukal jak s tím kroutit aby to jelo tam kam člověk chce, ale dávat to někam na centimetry...:D docela bych si to jen tak z hecu někde na place vyzkoušel. Jasný, kdyby někde sháněli dám vědět, přijde mi ale, že tyhle místa jsou opravdu vyježděný a zabraný starejma kádrovákama co u tý firmy jezdí 30let...co vždycky za důchodce z toho leze :D
    SM3
    SM3 --- ---
    KARAMARA: V NL/DK je to dost běžné, vidam to i v CR poslední dobou nejen potraviny, čím dál tím více.
    Tak náklaďák s návěsem na točně je taková "klasická" souprava o trošku delší :)
    Svého času jsem byl s točnou schopný zacouvat pod wekslebrucke na centimetry, ale stálo to na učení spousty nervů a chvil kdybych to nejraději zapálil - nikdo mě s tím před tím neučil a nic k tomu neřekl a trefit se s tim ze zacatku pod weksl bylo velmi úmorné.
    Tak kdyby potřebovali holanďani někoho na tocku, práce mám tak akorát, ale zkus se ozvat ,)
    KARAMARA
    KARAMARA --- ---
    SM3: u nás holanďani pořídili čubu za návěs, nechali svézt pár soferu a teď na to na place prší. Prý to je spíš u stabilních tras, kde mají jistotu, že nenastanou komplikace. Také mě lákalo tahat 2 návěsy. Náklaďáky s čubou na návěs vídám vcelku často u rodinejch firem v NL, určitě se s tím i líp couvá než s dvěma návěsy :)
    SM3
    SM3 --- ---
    Jezdíte někdo s těma 25,5m? Naves+vlek/nakladak+tahač? Docela bych se s tim projel ,)
    Zatím jsem nenarazil na záskok na tomhle :/
    SM3
    SM3 --- ---
    Příště prý dostanu auto s více svetylkama a povezu kolotoče na matějskou :D

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam