• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MLEJNISLatte Art
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    BOODIA: ne ze bych to potreboval umet nebo pouzivat, jen to nechapu jak se to dela :D
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    muzete mi prosim vysvetlit, jak se delaji slozitejsi veci tak aby se vam to neslilo? treba neco jako tulipan s rossetama pod/vedle?
    MLEJNIS
    MLEJNIS --- ---
    Už sem dlouho nic.nedal... Tak dnešní....

    TEEAK
    TEEAK --- ---
    PETRA_CHATEAU: cosi jsem četla, že se snaží to téhle "pro" řady mlít boby víc najemno, takže tolik necuckovatí, ale když má člověk relativně aciditní kávy, tak cuckovatí všechno co je voda-rozemletécosi .. v přepraženém kafi to neplechu dělat nebude, ale zase to pravděbodobně bude nedobře chutnat
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    TEEAK: aha tak to sou šejdíři. já najsem barista, jen vím, že to k kavárnách vídám
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    PETRA_CHATEAU: zkoušela jsem a osobně v tom nevidím (v porovnání s běžným Alpro soya mlíkem) jediný rozdíl ani v chuti, ani se s tím líp nepracuje - jen je prostě dražší :/
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    BETTER: nevim, jestli dělaj latté art, ale dobrý kafe s nemlíkem si můžeš dát ve vagn kavárně/bistru moment ve slezský
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    BETTER: zkus My Raw Café .. tam jedou z "domácího" kešu .. nicméně sám velkej šéf se na "mlíko" často mračí, že se s ním maluje ultrablbě
    KOLU
    KOLU --- ---
    BETTER: Has Bean Blake Espresso?
    ale nemám to vyzkoušený. pracoval jsem jenom s jejich Jailbreakem, kterej je poměrně acidickej a pak se směsma od SquareMile (který jsou ještě víc acidický).
    BETTER
    BETTER --- ---
    KOLU: ...aha prima...a máš tip na vyloženě nekyselou směs kterou bych si pak někde mohl nechat namlít?
    KOLU
    KOLU --- ---
    sojový jde, ale chce to kafe, který neni příliš kyselý, fakt dobrý sojový mlíko (Bonsoy se mi dost osvědčil), nepřehnat to s teplotou (60 °C max, spíš 55 °C) a stretchnout míň.
    FinalDoppio
    https://www.youtube.com/watch?v=foWp5sIan_E
    BETTER
    BETTER --- ---
    No týjo..pěkný. Lze mlíkový umění udělat i "nemlíkem". Rád bych si dal jedno takový, ale měl bych z toho akorát bláto v gatích.. Tak třeba rýžové, či sojové mléko? Sojový asi ne, co...to se dycinky zdrcne...ale jiný nemlíka? Zkušenosti? Kavárna kam mohu v praze zajít?
    MLEJNIS
    MLEJNIS --- ---
    MLEJNIS
    MLEJNIS --- ---
    Při pondelku i. Též něco ode.mě...;)

    MLEJNIS
    MLEJNIS --- ---
    2014 Australian Latte Art Champion Rie Moustakas
    https://www.youtube.com/watch?v=Tm0FGxzc0vw
    MLEJNIS
    MLEJNIS --- ---
    tohle je jízda... ! a krásnej pavoni .. .! :)
    Barista Dritan Alsela - One Taker
    https://www.youtube.com/watch?v=rExr7R8TT_o
    MLEJNIS
    MLEJNIS --- ---
    Ouu jee
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    KOLU: tak to vsechno budem hrcat jak v italii,costa coffee a starbucks
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    KOLU: dobrá, zahazuju zástěru na jednu stranu, konvičky na druhou a můžu se na všechno vykašlat :D .. nemyslím si, že v celé republice je mnoho lidí (dali by se spočítat na prstech jedné ruky) kteří tohle řeší do takového detailu .. očividně sám Hofmann píše, že se to tak zásadně neřeší ani na soutěžích WBC
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam