• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONA_MAKARONAŠťastný rodič, šťastné dítě.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    ONA_MAKARONA: Ale opravdu když už, tak už...já ho párkrát "jako vážně" sebrala, a pak jí ho zas vrátila, což samozřejmě v dítěti vyvolávalo zmatek a dychtilo po dudlíku ještě víc (uvědomuji si, že to byla chyba, dítě vycítilo nejistotu atd.). Ale jakmile ho odvezla ta kamarádka, tak já měla tu jistotu a víru, že to bude dobré, a taky bylo. Variantu, že bych koupila dudlík nový, jsem nepřipouštěla.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    ONA_MAKARONA: jj, musíš mít v záloze tři dudany pro tyhle případy :-) Prosím napiš jestli se k tomu odvážíš jak to probíhalo. Já si tak říkám, že když se děcku něco sebere, mělo by se mu dát něco na revanš. Nevím, třeba změna postele, nový plyšák nebonevímco. Vycházím z toho, že situace, kdy dítěti vemu hračku či utnu jeho oblíbenou činnost a nedám mu alternativu, je vyhrocená (neřešitelná).
    ONA_MAKARONA
    ONA_MAKARONA --- ---
    Je pravda,ze když ho nevidí,tak bez něj někdy vydrží i půl dne,ale někdy si na něj zničehonic vzpomene a pak dudla furt a nikdo ji ho nemůže sebrat. Já bych to neresila kdyby to nebylo tak vyhroceny. Většinou všechny scény jsou kvůli dudlíku,v noci se budí když ji vypadne z pusy a rve dokud ho nenajdu a to treba tak 3x za noc,přičemž vzbudi mimino. Asi seberu veškerou odvahu a seberu ho...
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    ONA_MAKARONA: Dudlíky berou čerti na Mikuláše.:-) U nás je dudlíkový extrém, ale je to dáno asi geneticky, žena i její brácha ho měli ještě ve školce. Elce, čerti sebrali dudan v 5.5, ona ho nahradila palcem v puse. Jenže tam byl problém, že palec měla olezlý, tak jsme raději na chvíli zas dodali cumel (na spaní). Ale před tím než šla do školy, tak jsme dost tlačili na to, aby ho neměla. Ještě dnes si občas sem tam dá palec do pusy. Obě menší děti bez něj neusnou, resp. usnou ale až po x dlouhé době.
    Mně osobně ty náhražky prsu nevadí, nemám s tím problém (do určité doby, dejme tomu do těch 6-ti let +-). Možná to někde bere jako závislost, ale mně to nevadí. AŤ si dudlají když chtějí. Zatím nevznikla nějaká studie (nebo o ní nevím), která by dokazovala jakouli škodlivost v dalším vývoji jedince.
    Zrovna dneska šel malý do školky a má tam poprvé spát po obědě. Tak má sebou i cumel, prý je to povoleno. :-))
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    ONA_MAKARONA: Dcera to měla podobně, někdy po jejím 1,5 roce už to byl takový závislácký vztah k tomu dudlíku. Ale nechávala jsem ho, právě proto, že jsem si neuměla představit, jak bez něj usne, během dne i večer (večer i tak trvalo uspávání třeba hodinu). Během času ta závislost spíš eskalovala a viděla jsem, že už je to čistě jen závislost. Naštěstí většinou když ho přes den neviděla, tak si nevzpomněla (většinou, ale potom ke konci dudlíkového období kolem 2-2,5r to naopak eskalovalo ta závislost, vzpomněla si na něj i přes den, chtěla ho jen tak...to bylo pořád dudu dudu). Tak mě to už pak ke konci přestalo bavit, nevěřila jsem, že by se ho zbavila nějak postupně (možná jo, ale nevypadalo to tak), tak jsem na ni jednou ušila takovou boudu, kdy ona impulsivně dala dudlík miminku kamarádky a kamarádka odcestovala do zahraničí a bylo po dudlíku. Naštěstí to pak bez něj šlo dobře (uspávání), ale denní spánek od té doby už nebyl.
    ONA_MAKARONA
    ONA_MAKARONA --- ---
    Mám dotaz - Lada je hodně závislá na dudlíku, vyžaduje ho často i přes den, když ho vidí, tak se směje, tleská a šup s ním do pusy, jakmile jí něco vadí/trápí/... tak hned volá dudu dudu a jakmile jí ho nedám, tak řev. Ten vztah k dudlíku má hodně emocionální a trochu se děsím doby, kdy ji ho budu muset sebrat, už teď je uspávání a spánek s ní dost náročný (je hodně na mě závislá), tak nevím, jak se k tomu postavit. Jestli to už mám nějak řešit nebo ne. Hlavně mi vadí, že jakmile má dudlík tak hodně slintá, opravdu hodně, teče ji to po bradě až na triko... Dotaz zní - řešil jste někdo dudlík? Sebrali jste ho a šmitec? Nebo si pak na něj dítě samo odvyklo? Díky
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    Nováčková: Škola vyvolává v dětech stres a ohrožení, podceňují je, známkování je jako cukr a bič
    http://video.aktualne.cz/...-v-detech-stres-a-ohrozeni-podcenuji/r~c2dca7f69f4f11e58f750025900fea04/
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    Automatky s Ligou otevřených mužů: Síla nesmí být odstraněna ze života muže | Automatky
    http://www.rozhlas.cz/...y-s-ligou-otevrenych-muzu-sila-nesmi-byt-odstranena-ze-zivota-muze--1497984
    ONA_MAKARONA
    ONA_MAKARONA --- ---
    Jen tak úplně mimo veškeré diskuze, mám takový fičák doma, že vůbec nestíhám absolutně nic!! Je to fuška. Někdy se o tom možná rozepíšu, ale teď zase běžím nakojit :-D

    PS: Chápu proč kontaktní rodičovství nedoporučuje mít děti tak blízko od sebe. Momentální situace u nás je - vyčerpaný rodič, jakž takž spokojené děti ...
    LYDI
    LYDI --- ---
    neznate nekdo odkaz na neco od jespera juula v cestine?
    LYDI
    LYDI --- ---
    ha ha ha. proto chodime do 'skolky' k jednomu chlapovi (:
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    KEIKIN: Babinec je, to je známo...Taky bych brala více učitelů ve školách. Hehe, další bod, na co se podívám, až budu hledat dceři školu :-)
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    NEMESISS: padly tam ze strany Kotence slova jako "bojovat", "zviklat muze" apod - a to je v mym svete neprijatelny - ocekavat v tomhle smeru nejaky boje ze strany prarodicu a bejt s takovym stavem smirenej znamena bejt smirenej se zasadnim nerespektem k my osobe jakozto dopelymu cloveku - pro me no go. Stejne jako se tak nemuzou chovat ke komukoli jinymu dospelymu, protoze by je velmi rychle poslal nekam. To, ze je nekdo rodic, mu nedava automaticky titul k tomu jednat se svym ditetem az do svyho skonu jako s malym harantem. Za coz povazuju navazeni se do voleb ohledne jeho vlastnich deti a urputna snaha ty volby ovlivnit ( - zde znova odkazuju na slva Kotence o zviklani atd). Zajimat se ano, ale plne respektovat, byt napomocen, rad travit cas s vnoucaty - to je role prarodicu.
    Mozna jsou v tom dalsi aspekty ktery tu zmineny nebyly, jakym muze byt vzajemna provazanost a zavislost, v jejimz ramci si nektery lidi nemuzou dovolit se chovat vuci svym rodicum jako dospely lidi, protoze se boji, ze prijdou o jejich podporu a pomoc, kterou potrebujou, nebo od nich dostali byt, nebo to ci ono (nevim konkretne a tady konkretne v tom neni treba nic z toho, vidim to kolem sebe ale dost casto). To taky povazuju dlouhodobe za toxicky, i pro ty vnoucata, ale kazdymu co jeho jest.
    Takze to jak to otevrela Kotence opravdu nenaznacovalo ze bude stacit podani "strucneho argumentu", jak pises.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    TORUVIEL: jj s tím souhlasím. Ale stejně když tak nad tím přemýšlím, tak je mi smutno z toho, jak je náš ten školský systém nastavený a jak produkuje demotivující jednice. Třeba u nás je to tak, že ředitele základních (i mateřských) škol jmenuje Rada města, většinou jsou to jejich známí nebo ti, kteří té či oné partaji lezou do zadku. Nějaká odbornost je irelevantní. A pak, když je dobrý učitel, tak se stává, že ho řiďas klepne přes prsty a doporučí, aby se držel jejich švp. A chybí mi taky více chlapů jako učitelů na ŽŠ. Mi přijde, že je to tam děsný babinec a z toho vyplývající problémy, kterou jsou známy z ženských kolektivů.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    KEIKIN: Tak když je rodina, zejména velká rodina, tak je to pochopitelné. Můj muž taky stráví denně na cestách přes 2 hodiny, někdy není doma v kuse několik dní. Ale co se dá dělat, je v tom zaměstnání spokojen, je to jeho volba. Já osobně bych volila taky práci, co mě baví, před prací, co je u domu. A to taky dojíždím celý život, poněvadž pocházím ze zapadákova. Ale mě to dojíždění teda baví :-) A na cestě se lze třeba učit, číst si...ten čas nepovažuju za ztracený. Ale na druhou stranu tady zase budu muset volit třeba mezi prací, co by mě bavila, a možností vozit dceru do školy, která by bavila ji. Člověk se nemůže rozpůlit :-) Ve tvém případě zřejmě rozčtvrtit :-)
    Podle mě je zásadní dětem ukazovat svět mimo hranice té školy (ať už je jakákoliv, alternativní, nealternativní), ukazovat jim jiné pohledy, jiná místa, jiné možnosti, aby věděly, že to, co je ve škole, to není celý svět. Aby měly nějaké zázemí i mimo tu školu. Aby věděly, že to hodnocení, které je jim ve škole dáno, zas tolik neznamená, a rozhodně nepodmiňuje lásku od rodičů. Aby věděly, že můžou dosáhnout všeho, čeho budou chtít, že stačí to jen dělat a věnovat se tomu. Tohle se snažím v dceři budovat a vlastně i sama v sobě. A je fakt, že čím víc ok jsem já, tím víc ok je i ona. Vnitřní cítění matky a dcery je hodně podobné (vidím to i na mně a mé matce).
    LYDI
    LYDI --- ---
    KEIKIN: jak sem psal o tom brachovi - tak jemu az nekdy klidne po 20. doslo, ze nemusi byt furt prvni a ze to neni jeho opravdovy 'ja' a pod ... jako - nemel zadne problemy, naopak same 'pozitivni', ale proste to taky nebyl 'on' ...
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    TORUVIEL: ..." když má dítě dobré rodinné zázemí, že bude sebevědomé, odolné a zvládne i ten školní systém bez nějaké újmy"....Díky za tvoji víru, snažím se tomu také věřit a je to moje taková malá naděje, že to zvládne bez následků. Ona má sice skoro samé jedničky, ale o to podle mně nejde.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    TORUVIEL: No já jsem právě dojížděl celý život a už mně to nebaví. Cestováním ztrácíš čas, který se dá věnovat jinak (rodině). Asi bych zkousl zuby a dělal práci za rohem, ale přitom bych si hledal lepší job, pokud možno v okruhu dejme tomu 30 minut od bydliště. Teď mám práci, školu, školku a bydlení dejme tomu v okruhu 500 m. S voděním do školy pomáhá babička, která ale už odmítá vodit ji jinam než tam kde je. Takže v případě změny by to pro mně by to znamenalo, že bych o to dýl musel zůstávat v práci, malá o to dýl v družině. A to není jisté, že by ji ta jiná škola bavila. Finanční stránka je druhá věc, ale také neméně důležitá. Třem dětem platit školné je vyčerpávající.

    Takže realita je teď taková, že ji snažíme o to více věnovat po škole. Aqupark, výlety, hry, domácí výtvarné práce.

    LYDI
    LYDI --- ---
    jo, to bych mela jeste rict, ze sem, krome jednoho roku na ceskym gymplu, chodila do nemeckych skol (zakladka+gympl) ... a kdyz mluvis o kreativite a pod tak uz je tam asi docela rozdil .urcity zas zalezi na uciteli, predmetu a pod. ale uz treba jen to, ze je normalni chodit za ucitelem mu rict, ze body ( atim znamka) pocital blbe a ze to neni za 3, ale za 2 ... tusim, ze to v cr uplne moc bezne neni...
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    LYDI: To načínáš jedno téma, který si myslím, že je taky zásadní. Jaký to dítě je, zda je nějak psychicky odolné, zda to zvládne i v té "běžné" škole. Věřím (chci věřit), že když má dítě dobré rodinné zázemí, že bude sebevědomé, odolné a zvládne i ten školní systém bez nějaké újmy. Jedna věc je to ale zvládnout, "přežít"...
    Jiná věc je, že, aspoň mně přijde, ty školy nevedou děti ke kreativitě. Spolužačka chodila na PORG, a co popisovala, tak to my třeba na gymplu nikdy nedělali (my jen biflovali). Oni dělali různé projekty, které zahrnovaly nějakou kooperaci i mezi třídami, kreativitu, prezentaci, a dělali to často. To mi přijde, že je potřeba, to dává mladým lidem nějakou vnitřní sílu, že jsou schopni tvořit, jsou schopni realizovat vlastní nápady a ještě je prezentovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam