• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Sice nemocná, ale v nosítku spokojená...

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: jé, tak napiš jaký byl...Taky mě to zajímá....
    Třeba by zvládl sušičku na nějaký šetrný program...
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: Děkuju moc :-) Ta údržba je docela zádrhel, protože mi dnes došlo, že nemám jak šátek sušit... Známá svůj lněný suší naležato rozložený na sušáku, já disponuji pouze šňůrou s kolíčky a sušičkou. Snad by fungovalo rozložit ho na zem na osušku/prostěradlo, jiné řešení mě nenapadlo... Do příměsového bych ráda šla, na omak mi byl lněný moc příjemný a láká mě ta vyšší nosnost, ale to sušení a nutnost ho hned složit je oproti bavlněnému silnou nevýhodou, malý si zvykl si se šátkem hrát, takže si ho tu po odvázání nosí, muchlá... Zítra si jedu na chvíli půjčit jeden bavlna+len a vyzkoušet si, jak by se mi podobný nosil, tak uvidím, co řeknu po navázání a chvíli v něm :)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: Omlouvám se za delší odmlku (+: Ale rodinou prolétl nějaký dejvický virus a kosilo nás to všechny plus chata s přáteli...díky bohu za šátek a nosítko...
    jinak krásná fotka...!!!! moc ti to s malým sluší (+: vypadáte spokojeně (+:
    Co se týče výběru šátku....Chceš raději kratší jako batoháček? jinak s tvou konf. velikostí bych šla klidně i do pětky pokud chceš vázat i dopředu....možná i s tou čtyřkou bys to zvládla....A ta čtyřka je i solidní batohák...například Yaro má krásné šátky které jsou levnější a jsou kvalitní....Jsou i podle mě v té cenové relaci jako Little frog. které jsi si vybrala, mimochodem dobrá volba....
    Jen mě osobně třeba odradilo od lněných a konopných údržba...Musí se často žehlit aby se na nich netvořily sklady a nečily se...Po každém nošení pěkně složit uhladit...No já, kde to ze mě spadne tam to leží...Pro mě to není...Na léto mám nosítko to mi přijde vzdušnější a na doma mám bavlňáka (+:
    Ale zase ta nosnost je výborná...Měla jsem šanci vyzkoušet konopný šátek ve dvojitém kříži a bylo to fakt pohodlné....

    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    Tak asi už mohu napsat, že batoh je pokořen, i když mi dělá potíže utahování :-) Šátek je Hoppediz Santiago, 100% bavlna. Je to taková hrubší deka, ale postupně měkne a stává se jemnějším. Na léto ale uvažuji o nějakém vzdušnějším, přeci jen je pod ním docela dost vedro :)

    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    Jdu s prosbou o tip na šátek pro batole (aktuálně necelých 11kg), vhodný pro batoh a nějaký prodyšnější teď na léto. Líbí se mi Little Frog Linen Opal nebo Agate Choco, oba 60% bavlna a 40% len. Jestli to chápu dobře, tak pro těžší děti jsou lepší šátky s příměsí právě lnu nebo konopí? Plus asi bude lepší nějaký trochu kratší, ale o kolik - teď mám vel.6, konf. velikost 36-38.
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: Přesně jsme si s manželem představili, že by nás čekala ještě cesta dolů, když už budeme utahaní, a čekali jsme buď v té čekárně u lanovky nebo ve městě... Nosících jsme viděli spoustu, takže těžko se zpětně identifikovat :D jinak fakt byl vichr a jelikož jezdí asi do 60-65km/hod, tak to bylo v sobotu nereálné (zjištěno teda od pána vybírajícího parkovné hned vedle toho centrálního parkoviště, který byl dost hovorný :) na kase lanovky jen všem opakovali, že neví, kdy a zda vůbec pojedou, ani jestli má smysl čekat) Každopádně se chystáme v létě znovu, ale v nějaký hodně parný den, aby vítr hrozil méně :D
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: Jo, v Peci je fajn..Tak to jste slyšeli aspoň celého Janka Ledeckého...?(((+: Borec, takovou dálku a bez honoráře...
    Lanovka bohužel nejela, no...To nás a asi většinu lidí docela vypekli. Chtěli jsme se svézt dolů, bo fakt dost pršelo a vítr a nic...Ještě nám to ironicky pracovník lanovky komentoval, proč tam ty děti sakra taháme...hehe...No máme na to svůj názor...Museli by převézt vlastně zadarmo spooousty lidí (+: Ale to je konspirace....
    Jinak všechny palce hore tobě !!!! Že jste pokořili batoháče...Super (+: Na ty záda je toho hrozná spousta...Nedávno jsem zkoušela nové až mě fakt bolely ruce na druhý den...Napoprvé to je prostě vždycky nedokonalé ale ta euforie že tam to dítě drží je k nezaplacení (((+:
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    Hlásím, že se mi dnes podařilo prťouse zabatohovat k mé i jeho spokojenosti. Úvaz by potřeboval pořádně dotáhnout, ale i tak jsem pyšná :-D možná si fakt zvykne(me) a půjdou i další úvazy :)
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: Jo, byli jsme :) ale jsme lemry líné, čekali jsme na lanovku, abychom se aspoň polovinu cesty svezli, když bylo ošklivo.... no, nedočkali jsme se, ale Pec je příjemné městečko :-)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VITEX: Vítej (+: takový malý prďola u tebe...Krása...(+:
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: Hehe tak uvidíš no...přesně jak říkáš, manduca to jistí...Byla jsi teda na té Sněžce? My se teď vrátili...A pecka....Tolik šátků a nosítek cestou zpět jsme potkali...luxus....Sice nahoře déšť, vítr ale krásně jsme si vyšlápli...Mám radost...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    CORNELA: jojo mas recht, pročítala sem ještě raz, asi nějaká mejlka a překlep to byl...
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    VITEX: nazdar....
    VITEX
    VITEX --- ---
    Ahoj Hlásím se do klubu :)


    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: Taky se chystáme :)
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: Mám nakonec objednané rozšiřovače na Manducu, tak ta to jistí :-) Za tu gumu u kalhot jsem zkoušela, ale nemá potom lem až k ramenům (šátek je široký 70cm). Manžela pobavilo, že si s hemžícím se Tadeáškem moc nevěděla rady ani ta paní, která mi navazování ukazovala :D jak popisujeAZA_: , tak se mi taky snaží vylézt na hlavu, takže ten africký úvaz by u nás taky nefungoval :) jinak mám obecně strach ho nechat volně na zádech, abych upravila šátek, jelikož si ho jednou rukou musím držet, aby se moc nehýbal... Každopádně díky za podporu a tipy, dám vědět, jak pokračujeme :)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Máme sbaleno a můžem vyrazit...Sobotnímu vyšlapu na Sněžku zdar a samo sebou nošení a spokojeným miminkům (+:

    Sněžka 2015 - KlaPeTo
    http://www.klapeto.eu/projekty/snezka-2015/
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    AZA_: Paráda...To je jasný, když už běhá, chce mít svou volnost..Manduca je super nosítko, měla jsem pujčené na výlet...
    Tak ať se ti hezky nosí zbývající dítka....
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: Je super že se nevzdáváš a zkoušíš pořád dál (+: Je to hlavně o tréningu, jak říkáš dítko si postupně zvykne a ty si taky vypiluješ práci s rukama...Každý měl zezačátku prasácké úvazy (+: Nikdo učený z nebe nespadl jak ráda říkám (+: Důležité je se nenechat odradit těžším rozjezdem....
    Když motáš batoh je dobré spodní lem zastrčit za gaťata, tím se ti nerozjede zakapsovaní...Nebo jak máš dítě na zádech, pořádně obouma rukama stáhnout šátek dolů ať máš dostatek látky na zakapsování...Nemusí se ti dařit taky proto že máš úzký šátek a zbývá ti míň šátku na tu kapsu....
    Další vychytávka co ti může pomoci je dát dítku něco do ruky na hraní. Buď nějaké korálky na tvém krku nebo něco malého přímo jemu do ruky na hraní, tím mu odpoutáš pozornost přímo od šátku....
    Jednodušší se mi i zdá na záda úvaz double hammoc nez ta kapsa....

    21/30 Double hammock
    https://www.youtube.com/watch?v=WtiAMFOC53M


    Přeju ti pevné nervy a trpělivost, bude to stát za to...
    Nenech se odradit, držím ti pesti a napiš potom jak to jde (+:
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam