• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    (+:

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    neco o noseni dvojcat a take velmi podnetny blog....
    co me zaujalo tak metoda, kdy se prestane pouzivat sampon a usiti one bagu...pomocnicek(taska) pri noseni deti...

    Back on Trees: Nošení dvojčat v šátku - proč nosit a jaké jsou možnosti?
    http://backontrees.blogspot.cz/2015/03/noseni-dvojcat-v-satku-proc-nosit-jake.html
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    nošení aneb výdobytek moderní doby (((+:











    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    jak na zanášení šátku... ((((+:

    My secret to breaking in a wrap
    https://www.youtube.com/watch?v=BbqbC1FPqKQ&app=desktop
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Dnes posílám trochu složitější citaci, která ale dobře osvětluje proč se nošené děti a děti, na jejichž dyskomfort rodiče reagují okamžitým kontaktem i v pozdějším věku rychleji a lépe uklidní kontaktem.
    Z knihy slovenského psychiatra Jozefa Hašta: Vzťahová väzba - ku koreňom lásky a úzkosti

    "Všechny vjemy, které souvisí s blízkou tělesnou a emoční interakcí při pozitivní vztahové vazbě, se obzvlášť dobře ukládají a konsolidují v paměti. Tyto zkušenosti se ukládají v systému implicitní paměti a dají se lehce aktivovat při určitých klíčových vjemech. (Ale vzpomínka na celou událost, tak jak se odehrála v prvních 2-3 letech, není přístupná vědomí. Člověk si uvědomí jen určité tělesné pocity, změnu vegetativních regulací, emoci.) Když dítě najde bezpečný přístav v lůně své matky (nebo otce), poté co bylo separované nebo je něco bolelo, spustí se celá kaskáda neurohormonálních procesů, ke kterým patří i vylučování oxytocinu a opiátů. To okamžitě inhibuje předtím aktivované vzorce úzkosti nebo jiných negativních emocí. Pokud chybí vztah pozivitní vazby, nedochází ke klestění této reakční pohotovosti a příslušných paměťových stop a takové dítě je mnohem těžší uklidnit. Neschopnost nebo snížená schopnost regulovat negativní emoce je charakteristická pro mnohá duševní onemocnění."

    Z břicha na břicho...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: Tak aspon v tech starostech co ted mas nejaky svetly bod...hehe...on to ale vlastne takovy darecek fakt je (+:
    drzim pesti at se to nekde nesekne.....
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: 70kč :) (snad nebudu muset platit clo, když by měl být označený jako dárek)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: jo, jeste jeden dotaz...pro predstavu...kolik te stal jeden dip???
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: jo to uz davno (+: vsimam si rada detailu (+:
    s krouzkem na bricho je dobry ten jednoduchy kriz....
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: Já teď koukala na vonzino1 na Klokana na břicho, neb ten by možná mohl jít i bez kroužků... uvidím :-) na rebozo jsem koukala nedávno, ale zatím na zádech končím batohem :) jinak moje identita na fb prozrazena, že :D
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: tyjo... veru, jak jiak to rict to je haluz stoleti (((+: jsem zvedava na slinfofestu o nem pisou ze je dobry i na batolata...to merino bude asi supr na leto....
    jinak nasla jsem uvaz na zada na kratase a nevypada ani slozite (+:

    Zpevněné rebozo - Short back cross carry
    https://www.youtube.com/watch?v=nj29_QDqLYc
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: Taktak... jsem na něho zvědavá :) dnes by ho měla paní odesílat (ale až v USA, tak jsem zvědavá, kdy dorazí a zda se nikde nezasekne :D )
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: tak tomu rikam stesti na entou...to je super (+: mimojine je to slozeni s egyptskou cesanou a merinem???
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: No, já se do skupinky přihlásila někdy v pátek, ihned jsem zkusila koupit dip (paní se ho zřekla a nikdo ho nechtěl, protože už nebyl započten o slosování o dipy zdarma) a pak včera večer koukám, že mi bliká upozornění :D takže štěstí začátečníka asi :)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA:tý jo, to jsi mela dobre stesticko....
    to mas z dipovaci skupinky na fb, vid?
    kolik jsi ted dipu koupila?
    ja tomu prave vubec nechtela verit...Nebo nejak to nechapu...(+:
    ale teda preju ti to (+:
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: Děkuju, asi raději počkám, až dorazí a budu ho mít v ruce... budu mít pravděpodobně lepší představu než to tipovat předem, no. Jinak je to Lawilde Bedouin Desert Rock (vyhrála jsem ho :D )
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: a copak to bude za batožindu?
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: To se liší i šátek od šátku, podle struktury, jak prokluzuje...Asi bych zkusila Mko to je zlata stredni cesta....
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    Mám otázku ke kroužkům Ring Sling. Mám na cestě šátek ve vel. 3, takže jasný batoháček, ale ráda bych zkusila i na břicho a na to bude krátký. Jak odhadnu velikost kroužků, aby neklouzaly, ale ani nebyly moc malé? Až šátek dorazí, tak změřením obvodu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam