• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    KLEVKA: o Kibi jsem přemýšlela jako o druhé alternativě, ale jelikož mě Tula nadchla - a taky mě okouzlil ten vzor ;) - volila jsem Tulu. ano, manduca vyhovuje hodn lidem, moje dvě kamarádky jsou spokojené. někde jsem četla, že vyhovuje ženám s nižší výškou, já jsem docela vysoká, tak možná proto...
    VERCASKOCKAMA: no, syna teď na zádech nosím jen doma, když něco dělám a v šátku. jelikož se z mého hrudníku stal mléčný bar, mám prsa neustále venku a syn si cucne, kdy se mu zachce, ani na zádech venku nosit nemůžu... a asi by mi to zatím nevyhovovalo, je ještě docela malý. nicméně, je fakt, že v tule se na zádech trochu ztrácí, na tohle byla manduca asi lepší, jak píšeš... já chlapa moc nosit nenechám, chudáka...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    MULTICAT: tula má úžasné vzory...jinak manduca mě osobně taky moc nenadchla ale ani neurazila, myslím že je to takový zlatý střed....vyhovovalo mi lenny lamb ale měla jsem baby verzi takže bylo zachvilku malé...Přála bych si vyzkoušet toddler verzi....Mají bezkonkurenčně nejlepší bederák....
    jinak momentálně máme doma kibi, tomu zatím nemám co vytknout...teda až na ohýbající se bederní pás...ale na fukci to vliv nemá,..
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    MULTICAT: Jaká je Tula na zádech? Manduca na břiše mi taky po chvíli vadila, ale na zádech mi přijde fajn (na druhou stranu chlapovi je pohodlná a z těch pár zkoušek šátku byl celý nesvůj). Osobně bych šla asi po druhé do Kibi nebo něčeho nastavitelného v sedu (bez nutnosti shánět rozšiřovače).

    GRANTORINO: Loni na podzim mi fyzioterapeutka doporučovala šátek a žádnou plenku za krk prý nedávala ani novorozeněti (při dostatečném utažení, aby se hlavička neklátila). Takže ve čtyřech měsících bych řekla, že je to ok...
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    jedna vlastni, satek kipawa, mala 4 mesice... akorat zacina drzet hlavu, tak uz ji tam nedavam tu plenku, neni to brzo nebo uz?

    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    přidám recenzi na nosítka.... začínala jsem manducou, když byl syn prťous, pořídila jsem ji po návštěvách doktora, kdy mi přišlo nepraktické nosit šátek - potřebovala jsem být rychlá a s šátkem jsem teprve začínala (kočár nevlastním). na chvíli jsem jejímu kouzlu podlehla - praktičnost, rychlost. poté jsem přešla opět k šátku - je pohodlnější, méně mě bolela záda.
    pak jsem se v manduce naučila syna kojit (v šátku mi to nějak nejde), takže jsem opět přešla spíše k nosítku. jenže manduca mi přestala vyhovovat s tím jak syn vyrostl a já získala také nosící zkušenosti nebo spíš si uvědomila, že to asi není úplně ono - jezdce na stahující popruh na zádech mi pořád vypadávaly, nedržela tak jak jsem si ji nastavila. bolela mě záda čím dál víc. než jsem ji pořídila, nepřemýšlela jsem nad jinými, všichni vychvalovali manducu... rozhodla jsem se tedy využít nabídky obchodu brána k dětem - vypůjčit si a vyzkoušet nosítko jiné (stejnou službu nabízí také pražský obchod dítě v šátku a určitě i spousta dalších nosících obchodů a eshopů). zvolila jsem nosítko tula. rozdíl byl ihned znát, je mnohem jednodušší v nastavování, jezdce se nehnou, záda nebolí... "nevýhoda" je, že je až pro starší děti (od 7 kilogramů), ale dá se dokoupit novorozenecká vložka.
    manduca asi vyhovuje spoustě lidem, ale já bych se přimluvila, aby si každý vyzkoušel více typů...
    obrázek: TULA Folk Art, syn má nyní zhruba 9 kilo, nosila jsem jej cca 5 hodin s pár přestávkami - přebalování, sezení...

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    křesťanství versus hinduismus, nosí se napříč náboženstvím...



    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    GRANTORINO: to je dost šílená fotka....
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    jedna vlastni z Jeruzalema :DD vim ze takhle se nosit nema, fotila jsem to kvuli tomu kloubouku v igelitaku, kdyz prselo, nasadili si zidi hnusny igelitaky na hlavu :D

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    na sněhu je hej (+:

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    trochu se zchladim ne? (+:

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KLEVKA: baie slings...

    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    FRENNET: Vyhrála jsem ho na facebooku v dipovací skupině (konkrétně dipování-losování, je jich víc). U nás se, pokud vím, neprodává... Paní ho odesílala z USA. Měla by to být limitovaná edice letos z jara, pokud si pamatuju dobře. Občas tam jsou fakt nádherné kusy, když nic jiného, tak se člověk pokochá :)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    VERCASKOCKAMA: po satku s egyptskou bavlou touzim velmi velmi! odkud prosim? i kdyz jsi ho vyhrala :)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Jesenické ponošení....

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: ale krasna deka (+:
    teda s trojkou uvazat na cipech dopredu to ses dobra (+: treba te to nahecuje a naucis se vazat na bok...to ja jeste nezkusila...((+:
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    Lawilde Desert Rock Bedouin Wrap - 57% egyptská bavlna, 43% merino vlna, vel. 3, šířka 60 cm

    Dnes jsme poprvé vytáhli ven můj vyhraný šátek :-)

    1. Do pořádného vedra by nebyl, ač obsahuje merino, dnes to bylo akorát (kolem 20°C).
    2. Je vážně hutný a tuhý, přitom ale (asi díky vlně) materiál klouže... Takže utahování dá práci a stejně v mém případě není dokonalé, předpokládám, že tady pomůže zanošení. Navíc jak klouže, tak se šátek souká z kapsy ven (což je vidět společně se špatným dotažením na fotkách), takže jsem musela průběžně upravovat a utahovat. Předpokládám, že někdo šikovnější a zkušenější by si s ním poradil lépe :-)
    3. Na zádech to relativně jde, tam je pro mě největší zádrhel to vyklouzávání z kapsy (plus trochu ta hutnost, protože nedrží sám o sobě smačknutý ve skladné "nudli" na rameni/bocích, je potřeba ho trošku zamotat), ale na břiše je to boj :D dítě už bylo unavené a chtělo se tulit, takže jsem se pokusila ho "nějak" navázat dopředu, mělo to být něco mezi batohem na břicho a klokanem... Výsledek můžete posoudit sami, prostě uzel ne a ne pořádně držet, navíc šel uvázat jen na těch pidikonečcích, takže jsem syna prakticky nesla na rukou zachumlaného do šátku :) toto by asi mohly řešit ring sling kroužky
    4. Je opravdu nosný a pohodlný, nezařezává se a prakticky jsem o něm nevěděla... Prostě je to deka se vším všudy :-)









    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    ((((+:

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    mame sbaleno a muzem vyrazit...smer ramzova...vsem preji hezky vikend...!!!

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: fakt? mi prijde jednodussi ze si to na sebe namotas pak jen nahodis dite dotahnes a des (((+:
    little blue lamb...pisu si (+: dekuju za tip..
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: Capáčky jsou Little blue lamb - Bazi. Akorát jsem měla knoflíčky důkladněji přišít, protože si s nimi prcek v autosedačce hrál, nějak jsem to neřešila, dokud dva neutrnul a našla jsem jen jeden :D dvojitý kříž mi vůbec nejde, KsK mám hned uvázaný, ale DK jsem bojovala a vzdala ho :)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: jeee...tak to jsem uplne nadsena za na zadech je perfekt v batohu...to je super....
    jinak uvaz v pohode uz nemas zadne miminko co by potrebovalo mit podporu satku za hlavickou...mozna by se ti i lip vazal dvojity kriz...na leto je to vzdusny uvaz a na takoveho velkeho chlapaka mozna uz lepsi uvaz...treba by te i nerezal do ramen...
    jinak fotky jsou super moc se mi libi...jsem taky moc rada ze uz je mladeti lip...a muzu se zeptat co to mate za capacky?vim ze se to resilo ted vedle...ale tyhle se mi moc libi..
    jinak satek se mi taky moc libi, ma peknou vazbu...a teda dobry napad stim kouskem latky pro srovnani...(((((+:
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam