• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    PETPET: Taky jsem hledala nosnější šátky s příměsí z druhý ruky a zjistila jsem, že u takovýho šátku při používání klesá cena minimálně. Novej šátek mě teď stál o necelý pětikilo víc než by mě stál ten nejlevnější (stejný značky a ze stejnýho materiálu) z bazaru...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    PETPET: pokud jsi priznivcem duhovych barevnych satku tak dvojita vazba girasolu taky bude stat za to...
    Šátky Girasol s dvojitou vazbou - ŠátkoMánie.cz
    http://www.satkomanie.cz/cs/161-satky-Girasol-dvojita-vazba

    tady odkaz na ty Yarouse http://www.satkomanie.cz/cs/149-satky-Yaro-Slings-vlna
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    PETPET:
    http://www.satkomanie.cz/cs/200-satky-Indajani-Binni

    Šátky Indajani Tiil - ŠátkoMánie.cz
    http://www.satkomanie.cz/cs/205-satky-Indajani-Tiil

    rucne tkany mexicky do dvou tisic se vejdes...stopro bavlna...
    s primesi se do dvojky moc nevlezes na nosnejsi satek...

    pokud muzes jit trosku pres limit tak Yaro s vlnou...
    PETPET
    PETPET --- ---
    Doporucite mi prosim nejaky nosny satek do 2000,-? Klidne i z druhe ruky. Mam Elleville zara coffee a uz me trochu reze do ramen... Mimco ma 7 kg a 6 mesicu. Mam hledat spis vyssi gramaz bavlny nebo radej primes? Diky!
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    JANISKA: Ten je moc krásný...Pak napiš jak se nosí...Jsem zvědavá...Jinak to zanášení není žádná hrůza...dost pomáhá žehlení, len stejně budeš žehlit často...A moje konopíčko od nati bylo měkké už tak za týden každodenního navazování....
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    HABRENKA: ja mam tulu (folk art), ne toddler. po manduce pro me naprosta pohodicka, o moc lepsi. mam novou, z druhe ruky jsem nikdy nevidela. ale ja to zase tak moc nesleduju. rozhodla jsem se, ze musim zmenit, a tulu jsem mela na tyden na vyzkouseni, tak jsem ji pak hned koupila, pac proste nebyla nikde v bazaru. ted jsem teda prisla na jednu nevyhodu - odepinaci podperka hlavy. nekdy ji zapomenu a kdyz syn usne, tak proste mam o jednu ruku min. ale jinak je skvela.
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    KLEVKA: ona sem tam vyplave, obcas konverze, obcas standard, ale malo prave... mam toddler a jsem zvedava, jak to pujde, bude to chtit trochu cviku, proti manduce mi to slo nejak hur... ale je na ni mj VW beetle plus veletrzni sleva, tak jsem to vyhodnotila jako dobrou investici...
    btw kukly maji skladem, http://www.babynositka.cz/cs/doplnky
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    HABRENKA: myslim ze dobra volba, tula je moc pohodlnne nosidlo....asi proto ho nikdo moc neprodava...z druhe ruky jsem taky zatim nevidela....
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    Objednáno, zaplaceno: http://www.isatky.cz/cs/satky-se-lnem/914--natibaby-starry-night-gray-50-len.html Chtěla jsem něco barevně neutrálního (jinak mám dva hodně barevně pestrý šátky), co bude moct nosit i můj muž a moje tchyně a co udrží moji enormně rostoucí dceru i za pár měsíců. moc se těším, až přijde. Jen se prý tyhle příměsové šátky se lnem trochu hůř zanášejí, tak snad to zvládnu, ty dva předchozí šátky byly už velmi dobře zanošené :)
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    mno... tak jsem si byla dnes vecer s ditetem v satku pro tulu na veletrhu... jen tak pro zajimavost, nevsiml si nekdo, za kolik se prodavaji z druhe ruky? moc jsem jich nikdy nevidela, ale mnozi se, tak snad jsem udelala dobre :-), vahala jsem, zda druhy satek nebo nositko a rychlost vyhrala...
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    SANCHA: Zaplakání a nevydařené noci si neber jako osobní selhání. Někdy nemůžeš dělat nic jiného než chovat plačící dítě, utěšovat a utírat slzičky. Užívej si vysmáté dítě :)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    SANCHA: Nediv se, když už ten kočárek koupili, tak ho chtěj použít :-) Moje máma teď zase začala vyšilovat, že potřebujeme korbu a postýlku pro druhý dítě, který je na cestě. Přitom to první ani jedno nepoužilo a nějakej stoletej kočár na zahradu máme, kdyby náhodou byla poptávka. U nás je nejvíc keců kolem postýlky a samostatnýho usínání v ní, ale to už jsem OT.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SANCHA: jo to je super co delas...kdyz byla Any mimi taky sem ji davala a myslim ze to hodne pomohlo..teda zadne signaly mi nedavala ale celkem vzdycky kdyz sem ji tak dala tak to fungovalo...pak zacala byt tezka tak sem se na to vyprdla no a ted uz bych asi mela jit kupovat nocnik...
    RYNA
    RYNA --- ---
    Mimochodem, prdí vaše děti v šátku? :) Ten můj vždycky dost prdí, když ho odvážu, takže se zdá, že v šátku mu to nějak nejde... tak si říkám, zda ho nevážu nějak špatně, přitom se snažím dbát na to, aby měl pozici správnou... podsazený zadeček, kolínka výš, záda kulatá...
    SANCHA: hele nám teď bolesti v bříšku a výraznější nadýmání přestalo taky, ale já jsem to zase přisoudila tomu, že se začal víc hýbat, hrozně kope nožkama a tak :)
    A jinak držím palce - vydrž ten tlak, stojí to za to!
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    SANCHA: Tak pak už jen "nošení pomáhá na prdíky", "nepotřebuje dudlík, nošení uklidňuje" :)
    Ale chápu, že je to náročné. Vydrž.

    Kamarádka si teď v veletrhu kupovala Manducu a paní tam krásně vysvětlovala jak se má nosit a jak jsou potom děti sebevědomé, klidné a pohodové. A mě tak došlo, že to tak fakt je. Když se podívám na syna, a to jsem ho nenosila nějak závratně často, je z něho klidný pohodový a sebevědomý kluk. Ještě mu nejsoou tři a přechod do školky zvládl v pohodě, nemáme problém s ním kamkoliv jet, vzít ho i do dospělé společnosti.
    Dceru jsem nosila od narození trošku víc a je to strašně zlaté miminko, skoro nepláče. Ono to prostě fakt funguje. Když to člověk vidí, tak se mu některé ty řeči snášení mnohem lépe.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SANCHA: To musí být vyčerpávající....Chápu tě...Ale může tě vevnitř hřát, že víš že takhle je vám oběma lépe...že děláš pro jeho dobro maximum...Sebevědomé a pohodové dítě v budoucnu toho bude jistě důkazem-...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VATANAI orkney 100% bavlna, žakárová vazba

    Myslím, že tohoto pomocníka, vám nemusím dlouze představovat, poněvadž s ním, jistě spousta z vás, má osobní zkušenost.... Tak tedy krátce....
    Do oka mi ihned padl vzor...Spirály, labyrinty, vše laděno velmi elegantně...
    Vatanaie jsem si proto hned vybrala jako svou pravou ruku na putování po Trojské zoo, kde jsme dohromady i s cestou strávili asi 5 hodin...
    Nošenka 9 kil, 13m se pronesla s přehledem zoo, nejdříve v kříži s kapsou, kde po kojení usnula, posléze v dvojitém hammocku odkud hlasitě zdravila všechny zvířata...
    Mé záda vše zvládly naprosto s přehledem...Tudíž kdo stále hledá univezálního pracanta pro každou radost, tak vřele doporučuji...
    Závěrem děkuji za možnost vyzkoušení tohoto sympatického, českého džentlemana. Díky patří ID Kotenci...
    Nošení a spokojeným dětem zdar (+:

    DALEEN
    DALEEN --- ---
    SANCHA: Mě na remcající babičky a tetičky fungovala věta "Ale nám to vyhovuje takhle". Na to ti nemůžou nic říct :)
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    Včera jsem byla na veletrhu For Babies, co mě potěšilo bylo velké množství ergo nosítek a šátků. Dokonce jadna maminka s jedním v šátku na břiše a druhým dítkem v nosítku na zádech (očividně dvojčata).
    Ale fakt mě nepotěšil stánek BabyBjorn, který vedle stánku Manduca a Babynosítka.cz (Tula a Beco) vypadal prostě divně.
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    SANCHA: ty jo, drzim palce, taky jsem si temi komentari prosla. asi vsechny... je to o nervy. a pak prijdou dalsi na dalsi veci, co delas taky spatne, neboj... takze vypestovat krunyr!
    a taky dvojity kriz :)
    RYNA
    RYNA --- ---
    SANCHA: cooo? už drží hlavičku? to je rychlost :)
    jinak u mě se tedy právě babičky často zastavují a jsou naopak nadšené, ale to jsou pražské seniorky a bez potřeby se jít vystavovat :)
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    SANCHA: hledej dvojity kriz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam