• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    RYNA: Ano, to asi ano, nezkoušela jsem všechny druhy krosen. Třeba se nějaká dobrá najde :-)
    RYNA
    RYNA --- ---
    TORUVIEL: ono se ale říká, že v těch krosnách jsou obří rozdíly a na trhu je jich mnoho blbých, ne? My teda krosnu máme, ale zatím jsme se k jejímu použití neodhodlali - taky vždy pocitově zvítězilo nosítko. Nicméně u delších výletů se může hodit úložný prostor a dítě asi taky ocení lepší výhled.
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    díkz:)
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    JAZZ: 100% do nosítka. Vyzkoušeno oboje, a krosna je děs. Nosítko je mnohem příjemnější, dítě je blíže nosiči a nese se to skoro samo (i větší dítě). Moje zkušenost.
    Měli jsme krosnu, absolvovali s ní 2 dovolené, ale pak putovala pryč (to se nedalo), a kupovala jsem ještě batolecí nosítko, abych mohla ještě chvíli nosit. S ním to pak bylo oproti krosně naprosté blaho, dítě jsem na zádech skoro necítila, ačkoliv mělo už 18kg.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    JAZZ: NOSÍTKO....(+:
    Jinak ta investice do toddler verze se vazne vyplati....
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    JAZZ: nosítko vítězí ;)
    A neprodávám - na tulu baby i tulu toddler pěji chvály a schovávám na případné další baby ;)
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    ps: hlasování/ když půjdete na horskou tůru-dali byste roční/dvouroční dítě raději do krosny nebo do nosítka?:) dík
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    než koupim novou, ještě jednou-prodáváte třeba někdo Tulu toddlera? dík
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    JAZZ: kdyz uz to neni od kolene ke koleni :-)
    Jako ty na Manducu doporucuju od nekoho poradne usity nebo vymenit nositko. Za 800 ten hadrik vazne nestoji...
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    KOTENCE: a jak staré je větší batole? Přijde mi, že na 13 měsíčního syna začíná být malá manduca
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    JAZZ: rozsirujou tu cast pod nohama, aby to i vetsi batole melo porad od kolene ke koleni.
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    na co jsou rozšiřováky?
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    KOTENCE: Zato rozšiřováky od Tuly jsou super, měkké, polstrované. Jen by asi nešly na Manducu. Na Beco sedí.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Rozsirovaky na Manducu jsou pekne pitomy. Stojej pres 800 a vubec nefungujou. Teda fungujou, ale da praci si to nandat. Je to takova tenka latka, cely se to hrne diteti pod zadek a naopak vyhrnuje bundu nahoru. Ach jo :-/
    SIG
    SIG --- ---
    Prave jsem pochopila co to je mit ty kratky ruce :D
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    nezbavujete se někdo tuly toddlera?
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    IFKA: Vonzino1 ma videa i s novorozencem, ale ja ho mam az ted od 7. mesice a dite umi sedet.
    IFKA
    IFKA --- ---
    KOTENCE: asi lamí dotaz, ale odkdy se dá dítě dát do RS?
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Ja jsem nadsena z toho RS, nechapu, ze jsem to nemela uz ma prvni dite. Nakonec jsem rozpulila Storcha na dva dvoumetrovy a dobre jsem udelala.
    Dite je v tom behem par vterin, skvele se v tom koji a myslim, ze i miminu se to libi vic, kdyz zrovna nechce spat, ale jen se nosit. A navic to v batohu zabere minimum mista. Na poponaseni idealni. Nejradsi bych tak nosila porad, nic me neboli, ale nechci bejt kriva.
    A jeste to dobre vypada a chlapum se libej ty krouzky :-)
    RYNA
    RYNA --- ---
    IFKA: v té Bráně mi to taky tak přišlo, když jsme si tam byli nosítko zkoušet, výklad moc fundovaný nebyl. Nakonec se nám mnohem lépe věnovali v Dítěti v šátku.
    No a jinak - taky vnímám šátek jako pohodlnější, ale to nosítko se prostě nasazuje tak superrychle, že nevím, jestli to nebude se dvěma malými dětmi důležitější vlastnost :) Každopádně, stejně bychom ho asi u minimimina používali jen příležitostně, takže to snad nemusím tak hrotit.
    GILLIATT: ok, děkuju.
    TABBY
    TABBY --- ---
    GILLIATT: Mno, tak smazit rizky nebo krajet klizku mi prijde bezpecnejsi s ditetem na zadech.
    Zada jsou uplne dobra poloha, je tam mozne dat i novorozence, kdyz to teda clovek umi.
    Jinak teda vnimam rozdil mezi tim, kdyz ma nekdo metr osmdesat a vaze pulmetrove mimino, a kdyz ma nekdo s bidou metr sedesat a vaze totez. Na turistiku je to jedno, na domaci prace voser.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam