• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    FIDA
    FIDA --- ---
    TABBY: dík za info, rada se ho zbavim i za takovou cenu:)
    TABBY
    TABBY --- ---
    FIDA: Pokud je to tohle
    šátek na nošení dětí kamarádky
    http://www.mimibazar.cz/inzerat/91692426-9/satek-na-noseni-deti-kamaradky
    je to prodejné za 600 - 800 Kc. Za 1400 - 1500 se prodávají labyrinty z loňska ( o šířce 70).
    FIDA
    FIDA --- ---
    TABBY: to bohuzel netusim, se v tom neorientuju.
    cenu jsem konzultovala v poste s klevkou, ale urco neni problem se domluvit.
    TABBY
    TABBY --- ---
    FIDA: To je ten cca 10 let starý design?
    FIDA
    FIDA --- ---
    ahoj, se souhlasem spravkyne hazim jeden odkaz na inzerat, diky;)

    [ OFFERINGNABÍZÍM: Šátek na nošení / Praha / 1600 CZK ]
    MISERY
    MISERY --- ---
    Na FB v Nosíme děti jsou zase nějaký testování :-) Dneska a pak v neděli a ještě další čtvrtek.
    TABO
    TABO --- ---
    KLEVKA: no poradili jefen zbtech s mandalami (?) s primesi. ten se mi ale vubec nelibi designove. takze nic. budu mit doma jeste didytai, tak snad vystacim s tim :)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    ELGEMA: presne sanami orisek...ten se mi taky moc libi a pak jeste dela little frog jeden duhacek s bambusem, taky za priznivou cenu...Jinak na novoska od dubna muzes klidne i standart line od sanami bavlnacky, ja s nima byla naprosto spokojena....
    TABBY
    TABBY --- ---
    ELGEMA: Sanami oříšek. Česká výroba, rozumná cena. Ber nějaký zanoseny.
    ELGEMA
    ELGEMA --- ---
    KLEVKA: také potřebuji šátek od dubna na novorozence. Po létě bych ráda přešla na tulu, ale do té doby zvažuji buď caboo nebo nějaký prodyšnější šátek.
    Loktushe jsou na první pohled fajn, ale nemají na výběr ani barvy, ani velikosti.

    Nemáte ještě nějaké jiné tipy? (začátečník, první dítě, nechci dělat úplně velké investice, dokud neuvidím, že je dítě ochotné se nosit)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    TABO: jak to dopadlo na tom Vatanai? co poradili pro novoska?
    TABBY
    TABBY --- ---
    TABO: Bambus jsi zvazovala? HOdne saje, na leto je fajn. Ale nosnost nic moc, tak do 9 kilo...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    TABO: jo to te naprosto chapu...Priznam se, vatanai jsem jeste bohuzel nemela moznost zkouset, ale muzu te odkazat na jejich fb skupinku a tam ti jiste patricne poradi....
    https://www.facebook.com/groups/1102209846564485/
    TABO
    TABO --- ---
    KLEVKA: chci to od dubna dal.
    (blby je, ze se mi jeste musi aspon trochu libit barevne a ty tencel loktushe jsou desne jemne barvy :( )
    co vatanai s primesi? treba husavik?
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    TABO: a chces o na leto? merino od loktushe je nepatrne silnejsi satek, nez ten tencel, ten je vylozene tenky, vzdusny... je mozne ze ten elastik ma v sobe nejakou umelinovou primes a tim moc dobre nevetra, ale osobni zkusenost s elastikem mam nulovou....
    TABO
    TABO --- ---
    KLEVKA: diky moc za rady!
    ja se v tom elastiku potila normalne doma v lednu, pretopeno tu nemame. :/
    co merino? to by mohlo byt take OK?
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Tencel

    Tencel je v mnoha ohledech báječné vlákno. Má unikátní vlastnosti co se týče managementu vlhkosti: je schopný absorbovat až o 50% více vody než bavlna a vlhkost rovnoměrně rozvádí - ta se tím pádem lépe odpařuje. Má antibakteriální účinky. Je jemný a velmi příjemný na dotek, krásně splývá. K tomu všemu se snadno udržuje, protože je odolnější než většina jiných vláken.

    Surovinou pro výrobu Tencelu je dřevo eukalyptů. Tencel se vyrábí bez použití jakýchkoli toxických látek. Jeho výroba je mnohem méně náročná na spotřebu energie a vody než výroba většiny textilních vláken, ne nadarmo se mu tedy přezdívá “zelené vlákno”.

    Na naše šátky používáme Tencel od rakouské firmy Lenzing, která za jeho výrobu obdržela evropské označení ECO-Label. To znamená, že v procesu výroby nejsou používány žádné toxické látky ani chlór a že dřevo pro výrobu pochází z porostů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem.


    Něco povídání přímo od Loktushe....
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    TABO:
    KLEVKA:
    jeste teda poznamka k tomu poceni, poceni je fyziologicka reakce organismu na horko a tim se ochlazujes, ve vedrech se proste potit budes , jen ten tencel je vyhodny, je chladivy a absorpcni. Je to celulozove vlakno eukalyptu.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    TABO: doporucuju ti vrele tencelovou loktusi, zkousela jsem ji a pokud chces neco na mimi a tenkeho nepoticiho tak zaplesas...ten ayu supr, nekousal ale na mimi bych si ho osobne nekoupila...
    TABO
    TABO --- ---
    KLEVKA: oni maji jen jeden druh si myslim. chci to na novorozence. prvni ditko bylo v elastiku (pak ve 3-4m manduca) a bylo mi v nem silene vedro. tak hledam na druhe neco tenkeho s primesi, po zvazeni optimalne tencel ci vlna. v ayu je 50% recy plastu, ale to asi tencel nebude ze? proste mi jde o to, jestli nekdo vyzkousel, jak je satek prijemny. zda nekouse, clovek se v nem nepoti atd...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam