• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    TABBY
    TABBY --- ---
    AOTEAROA: Hele, v Noseni deti ted jedna zkusena nosnice chvalila smycku na bok, ze se v tom da nosit i nekolik hodin a v pohode. (Ja jsem zastavala nazor, ze proste porad zatezujes jen jednu stranu tela, ale pry neeee.) Pravda je, ze pred lety, kdy jsem netusila nic o ringslingu a fesackem Poppin's Hip Carry, jsem s tou smyckou a batelem na boku absolvovala v sestem mesici vylet do ZOO... No ale ja mam zada v cajku...
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    TABBY: Koniny mi někdy začíná právě už dělat, ale přijde mi že jen proto, že chce vidět. Hlavu si částečně drží už dlouho, ale furt jen částečně. Takže potřebuju něco s podporou hlavy a i vepředu se mi to dělá blbě, měla bych radši dítě výš, ale pak mě to tahá v podpaží.. Ble.

    Na ty záda se mrknu a asi si to začnu zkoušet s něčím jiným než s dítětem. Na bok bohužel nic nosit nemůžu, špatná záda a po půl hodině s ringslingem jsem celá nakřivo. Přitom některé ty úvazy vzdušné vypadají super, ale prostě tahá to za jedno rameno.. Taky se mu líbí twisted přes rameno, ale pak nejde zvedat moc ruce, to si ani nevyndám doma ze skříňky misku na jídlo :-D ale na ven asi fajn. Jenže já nosím nejvíc doma,aspoň zatím.
    TABBY
    TABBY --- ---
    AOTEAROA: Teoreticky od narozeni. Prakticky od třech měsíců. V jedné vrstvě se váže batoh (takže je nejvzdusnejsi), DH nebo smyčka na záda maji přes záda dítěte vrstvy dvě.

    Aby mělo dítě rozhled, je možné ho vázat na bok. Nebo na břicho do dvojitého kříže, ale v něm zas může dělat koniny. ;)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Od kdy jste nosili miminko na zádech? Asi až si spolehlivě udrží hlavu, že? Já se chci naučit nějaký vzdušný úvaz na léto, ale zjevně ten můj chlapec by už nejradši viděl ven, doma hlavně, když chci něco dělat, tak navíc úplně vždycky nepotřebuju aby spal, ale v kříži s kapsou uvnitř moc koukat nemůže. Takže buď spí anebo řve že chce nosit spíš na rukou čelem ven.

    Objednala jsem si šátek s bambusem od Kokadi, tak snad dorazí dřív než v půlce prázdnin, byl bohužel na objednávku.
    PETPET
    PETPET --- ---
    VERONIKAEMA: mela jsem tenhle: https://www.satkomanie.cz/cs/satky-littlefrog-bambus/1104-little-frog-bamboo-labradorite.html
    Byl super, tak do 8 kg teda. Pak uz se trochu zarezaval...
    TABBY
    TABBY --- ---
    KLEVKA: No, mládě dává jednoznačně přednost šátku (kříž, dvojitý kříž) pred nositkem. To jsou vcelku luftujici uvazy...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KOTENCE: tohle je únor 2016...takže tuším Aný rok a půl..? A byla jsem fakt spokojená...Skvěle se vázal a byl pohodlnný. Pak jsem držela v ruce tu vyšší gramáž, novýho z krabice a byl to docela dekouš...

    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    KLEVKA: a je ta nizsi gramaz dobra i na velky dite? Mam radsi tenky satky, budu asi nejvic vazat DH.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SIG: Takový hodně pozitivní duháček, fakt krása...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KOTENCE: Mě nejvíc bavil la vita s merinem, nižší gramáž...Ve švestkové barvičce...Ale ten už je dávno za horama (+:
    SIG
    SIG --- ---
    KLEVKA: Jezabel. je to pavucinka. bala jsem se navazat abych ho neznicila, ale.... pecka proste!
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SIG: opravdu přenádherná duha...!!! Od koho?
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    PISISKVOR: V létě se potit prostě budete, pot je normální fyziologická odpověď organismu na teplo, pot ochlazuje, je pro tělo důležitý. Proto je dúležitý dobrý pitný režim. Voda. Na léto jsem taky měla obvykle nosítko...Větrá ti totiž i bokem. To že má dítko ruce vevnitř je v pořádku...
    Tulu určitě doporučuju s šedými, nebo světlými ramenními popruhy. Černá by se ti vyšisovala opravdu rychle...
    Prodej manduca...Pokud bych byla já na tvém místě, tak bych zkusila prodat, tak jak já potřebuju. Pokud bych viděla že se nikdo neozývá, šla bych postupně s cenou dolů... A po tule bych koukala po bazárcích. Mě se podařilo sehnat tulu na nyxu za slušný peníz z druhé ruky...
    SIG
    SIG --- ---
    jeden Dreamer pri zapadu slunce ;) zitra to snad sepisu

    KAREN
    KAREN --- ---
    FRENNET: jo, byla jsem posledne v patek a v tydnu jsem si pujcila satek v matate, v cemz hodlam pokracovat... jeste jsem se ale nerozhodla, tech moznosti jsou mraky 8)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KAREN: hele v Brne je co mesic osahavarna satku a nositek. Vi e info je na fcbk:Noseni deti Brno a okoli. Je tam vzdy kopec satku na osahani a vyzkouse a v posledni dobe i prodej. Vrele doporucuju se tam jit kouknout. Ted uz by to melo byt v parku v Luzankach, v prip.zleho pocasi v husovicke sokolovne.
    TABBY
    TABBY --- ---
    KAREN: Tencel, seacell, len, konopi... hele, mne se diky satku TAK rosiril prehled v textiliich ;) ... chce to zkusit, paac kazdemu vyhovuje neco jineho. Mam treba satek s primesi merina, o kterem predchozi majitelka tvrdila, ze nekouse - no a co mysli, mne kouse ;) Nebo hedvabi - jsou lidi, kterym buret strasne smrdi. Jinym neva...
    KAREN
    KAREN --- ---
    TABBY: a tencel?? nemam jeste zkusenosti, ohlizim se po idealni celorocni smesi (nebo skoncim na bavlne??), nicmene z tencelu mam letni saty a zda se to bejt fajn material...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Jakej satek se hodi na batole na zada? Libi se mi vzory Yaro La Vita a novy satek chci hlavne na paradu.
    (Nechcete nekdo koupit nebo vymenit petrolejovej Vatanai Orkney?)
    PETPET
    PETPET --- ---
    VERONIKAEMA: jestli chces, pujcim ti satek s bambusem (little frog). Bydlime ted v Hranicich, tak to mate do Beskyd cestou...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam