• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    TABBY
    TABBY --- ---
    IN_DIE: V Manduce a Ergu se da nosit nabok. Maji to v návodu. ;) I Kibi. Proč by to nemělo JIT u Tuly?
    IN_DIE
    IN_DIE --- ---
    MULTICAT: o Bráně vím :/Letnou zkusím nějak vymyslet. Diky ;)
    IN_DIE
    IN_DIE --- ---
    TABBY: aha, to je dobře, zes to napsala. To mi neseplo. V tom případě asi Tula nepřipadá v úvahu,protože Maya u všeho musí být, vsechno musí vidět a od všeho má klíče. Nošení v šátku na břiše se ji moc nelíbí, pořád kroutí hlavou na všechny strany a mám pocit, že ji právě tohle vadí.
    TABBY
    TABBY --- ---
    IN_DIE: Pri nošení na boku dítě vic vidi...některým dětem vadí, ze pri noseni vepředu nevidí, co matka dělá...
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    IN_DIE: ted asi jen na Letne v obchode Dite v satku. Byl i obchod Brana k detem, ale co jsem pochytila, tak jej zavreli.
    IN_DIE
    IN_DIE --- ---
    MULTICAT: nejlíp vyzkoušet - to jsem si taky říkala.
    Nemáte tip kde? Jsem od Mladé Boleslavi. Do Prahy bych to zvládla taky.
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    IN_DIE: ja jsem z Manducy presla na Tulu a pak Tulu Toddler. Pro me mnohem pohodlnejsi. Ale kazdemu vyhovuje neco jineho, je treba vyzkouset.
    IN_DIE
    IN_DIE --- ---
    Máte někdo osobní zkušenost s nositkem od Tuly? Taky o něm uvazuju.
    A jakou výhodu má nošení na boku? Napadá mě jen možnost lepší manipulace při nějaký práci (ohýbání se, nošení věcí).
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    BODY_SUIT: Já mám didytai a nosím v něm i ještě 11 kg potomkyni a dobrý.
    MYRTHIE1
    MYRTHIE1 --- ---
    VERCA_ZABA: Já začínala nosit s Fidellou Fly tai, s verzí baby size, ta je od narození (já teda začala v dceřiných 5 týdnech, protože mi výběr trval dlouho). Je to šátkové nosítko, podle mě se jednoduše nastavuje a je jak na malou ženskou, tak na velkýho chlapa, aniž by se to muselo pokaždý přenastavit (pruh bederáku je dlouhej asi dva metry, takže na uvázání je prostoru dost a ramenni popruhy maj taky každej tak dva metry, takže zase se to dobře uváže), ramena i bederák jsou polstrovaný, takže pohodlný, plus tím že to je vázací, tak pak přejít na šátek je dle mě lehčí, protože už máš tucha, jakej je princip vázání (váže se to vlastne jako kříž s kapsou uvnitř, jen máš tu kapsu vlastně předvázanou). A uvázat se to dá i během 15s, když fakt chvátáš :)
    TABBY
    TABBY --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: To vsichni :-) Vitej v klubu ;) Obcas si nad temi materialy a zpusoby tkani rikam, ze jsem mela jit na textil, mela bych to ted jednodussi ;)
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: ale já budu gůglit :)) id AOTEAROA mě právě nakopla se o šátky víc zajímat. :)
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    FRENNET: děkuji, na to jsem koukala. Já se spíš vůbec nevyznám v materiálech, postupně zjištuji co a jak.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    GLOBALISTA: ja to caboo mam tez, a ted v zari ho budu vyuzivat na 100%, myslim, ze spis
    VERCA_ZABA: by ho ocenila ;)
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    FRENNET: Mám Caboo, nosila jsem v tom druhorozenou. Je to v podstatě předvázaný elastický šátek. Můžu půjčit, příp. prodat :) ale i o tom Storchu se na fcb vyjadřují pochvalně.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Davat novorozence do nosítka se vseobecne nedoporucuje, a vase zkusenosti nehovori o nicem jinem. Nevite vsak jak je to s Mei Tai atd nositko-satky? Nebo je to nastejno?
    TABBY
    TABBY --- ---
    KAREN: Novo vložky nejsou nic moc, ze zvědavosti jsem zkusila, a hned z toho zas dítě vyndala, paac tam vůbec nebylo stabilně uložené...
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    TAPINA: s tou mandukou od narození nemám úplně dobrou zkušenost. prubli jsme ji s juniorkou, když jí byl taky asi měsíc, a zdálo se mi, že to tělíčko nemá úplně dobrou oporu, ať jsme utahovali, jak jsme utahovali (a i když jme použili tu novorozeneckou vložku), pořád tam nebyla dost pevně. A taky u toho teda malá dost brečela, byť po přendání do šátku pak byla okamžitě v pohodě. Zkoušela jsem si po týhle zkušenosti trochu hledat v Nosíme děti na FB a tam Manduku taky pro novorozence moc nedoporučujou.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: ona už asi ani ne, tohle bylo její třetí dítě a další už by byl pro ně masakr (po všech stránkách).
    VERCA_ZABA: tak to je spravny postup, schovat to nekam hoooodne hooodne hluboko.
    S_V_E_T_Y_L_K_O: ten přehled najdes v pohode na netu, napr. http://www.isatky.cz/cs/content/23-velikosti-satku-a-typy-uvazu
    nebo
    Velikosti šátků na nošení dětí DIDYMOS - Didymos.cz
    http://www.didymos.cz/content/10-velikosti-satku-na-noseni-deti-didymos
    KAREN
    KAREN --- ---
    TABBY: Tula Free to Grow se tvari jako vhodna i pro novorozence - nebo Tula / jiny nositko s novor. vlozkou, ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam