• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    VERCA_ZABA: ono je to velmi pružné. Koupila jsem nějakou tu menší velikost na půlroční dítě a vydrží asi dloooouho. Mám jednovrstvou a pak na zimu dvouvrstvou.
    Jen ty Dupeto kukly z bavlny zdaleka tak pružné nejsou, tam jsem poprvé objednala nějakou a byla mu malá, tak jsem ji darovala, a ulovila jsem si u jich nějakou velikou a do té prostě časem doroste. Tak za tři roky :-D
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    AOTEAROA: ta crawler vypadá moc hezky, hlavně je tam docela velké rozpětí velikosti 40-46. díky!:)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    VERCA_ZABA: merino Crawler. Bavlna Dupeto. Odtamtud i božské rostoucí tepláky.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    odkud máte pro prcky kukly?
    SIG
    SIG --- ---
    AOTEAROA: dokonce...
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    SIG: prodávala Kai, ale už je fuč.
    SIG
    SIG --- ---
    TER8K: mam pocit ze jsem ten Onyx nekde videla prodavat na fb
    PETPET
    PETPET --- ---
    AOTEAROA: gumicky na stahnuti ma uprostred a dole.
    Ale teda docela me dostala ta velikost, menim si ho za velikost 42, prijde mi, ze je dost uzky...
    Hodne gumicek je na te nosici vsadce, takze si to prave krasne postahujes a s miminem nevypadas jako v pytli.
    Jsem zvedava, na tu vetsi velikost - fotku pak rada dodam.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    TER8K: nezapomeň se tu pochlubit s dojmy ;) a kdyby šátek zpočátku nebyl úplně měkkoučký tak se neboj, určitě během pár nošení to bude lepší. Hlavní je ho hned, jak ho vybalíš, nejdřív dle návodu vyprat a usušit, a pak teprv zkoušet.
    TER8K
    TER8K --- ---
    AOTEAROA: Díky, objednán, těším se jak malá. :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    prosím, kdo máte ten Loktushí softshell kabát, mohla byste mi některá vyfotit vnitřek, aby bylo vidět kde všude to má ty popotahovací šňůrky a gumičky, když říkáte že to mají vychytané? zajímá mě srovnání s bundou co mám já, jestli je to fakt nějak lepší...
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    TER8K: Florentine je nádherný vzor. Jestli se ti líbí, jdi do něj! Určitě ti bude dlouho dobře sloužit.
    TER8K
    TER8K --- ---
    AOTEAROA: Děkuju! Mně některé ty jejich barevné kombinace připadají trochu divoké. :)
    Mám tedy další dva kandidáty. Ten první se mi víc líbí, ale ten druhý bude jednodušší na údržbu, že? Jinak mezi nimi výrazný rozdíl nebude? Můj původní rozpočet jsem navýšila na 4000,-. ACHJO. :D
    Moisha monili poppies
    Moisha florentine ilmenau
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    dekuju, objednala jsem nakonec ten didyklick (kozoroh no)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    TER8K: jaký máš asi rozpočet? když máš už 2měsíční dítko, neber šátky co jsou tenké a dokonalé na miminka, ale už vem něco silnějšího nosnějšího, aby ti to déle vydrželo. například tebou vybraný Onyx je super, ale doporučila bych ho spíš na miminko od narození a tak max do pěti šesti měsíců, samozřejmě dle velikosti dítka, ale já ho testovala kdyžměl Bart asi 7,5 kila a nebyl mi příjemný.

    třeba ta Moisha, všechny jejich designy s repreve (taková ta srdíčka/vlnky hlavně, ale mě osobně se nelíbí) budou nosné a bezúdržbové. nebo tahle čistá bavlna je teď hrozně chválená, ale nevím nakolik vydrží s nosností:
    Moisha Herbejo Steel - Moisha
    http://www.moisha.cz/cs/classic/63-moisha-herbejo-steel.html
    ten by asi byl taky tak do půl roku, já nosím bavlnu 270g a v pohodě, ale prostě vím že brzy už mi nebude tak pohodlná jako ty šátky s příměsí.

    velice dobrý šátek bude podle mě třeba tohle podle složení:
    Moisha Blade Janus - Moisha
    http://www.moisha.cz/cs/limited/108-moisha-blade-janus.html
    egyptská bavlna je ta nejlepší a nejjemnější na dotyk (nebo taky giza bavlna je luxusní), repreve zaručuje lehkost a odpudivost špíny, a hedvábí dodává šátku nosnost a pevnost, takže bude určitě do roka dítěte (akorát hedvábné šátky jsou holt náročnější na údržbu). mě se poslendí dobou moc nelíbí barvy, které Moisha používá, ale složení jejich novinek je skvělé. hledala bych něco s hedvábím nebo aspoň s repreve, to může do pračky (repreve bez hedvábí).

    anebo si kup ode mě můj bio-bavlna/bambus s gramáží 300g
    Kokadi Arielle Saphir 40% bambus - iSatky.cz
    https://www.isatky.cz/cs/standardni-rada/4908-kokadi-arielle-saphir-40-bambus.html#/delka-46_m
    ten je silnější, ale velmi snadno se s ním pracuje, je krásně příjemný ale přitom drží v úvazu, a suprově saje pot a nesmrdí, což se hodí v létě v zimě ;) kdyby tě zajímal, napiš mi zprávu.
    TER8K
    TER8K --- ---
    TER8K: Tak změna, zmiňovaný šátek není a nebude dlouho, jdu hledat dál. :(
    TER8K
    TER8K --- ---
    AOTEAROA:
    KLEVKA: Díky moc za reference. Objednala jsem ten první a teď začnu plašit, že se ho nenaučím zavazovat :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    TER8K: z doslechu vím že tento konkrétní Moisha model je potřeba trochu zanosit, mě na pohmat moc neučaroval.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    TER8K: oba loktushe jsem testovala, s tim merinem je to luxusni mekounky drzacek i na vetsi ditko a zaroven prijemny na vazani a na telo... Ten druhy s tencelem je skvely na miminko je tenounky krasne se snim vaze ale na dyl bych urcite volila ten prvni s merinem... A s moishou nemuzes slaplnout vedle, je tu na ni jen chvala... Jen ten repreve nemam zkouseny osobne...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    AOTEAROA: ja na tohle mela tu tasku malou na jeden bok z thao.cz, nebo nejakou ledvinku...(+:
    TER8K
    TER8K --- ---
    Tak mám následující horké favority
    Loktu she
    Loktu she
    Moisha
    Nejvíc se mi zamlouvá ten první, tak mi ho, prosím, někdo schvalte, ať ho můžu objednat :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam