• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    KLAIR: ja se nerada poustim s kymkoli do konfliktu, je mi jasne, ze to mysli dobre. A uz vubec se nehadam s ditetem na brise, je mi to velmi neprijemne. Rekla jsem svuj nazor a dal to neresila, i kdyz to bylo dost neprijemne.. me jde spis o vas pohled na tu bezpecnost?
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    SUFFOCATE: zeptej se, jestli taky nosí. pokud ne, tak o tom nic neví a víš to líp. pokud jo, můžeš začít diskuzi. a nebo obyčejné "máte děti? skvěle, takže svoje jste už vychovala, teď já vychovám svoje".

    zatím si nikdo nikdy nedovolil poučovat mne. jen jsou lidi milí a pro jistotu nabízejí místa, ale když jen podekuju, je to ok
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    KLAIR: diky. Ja radsi stojim. Bokem ke smeru jizdy. Mela jsem nedavno nepekny konflikt s lidma v buse, ze kdyz stojim, muzu spadnout a zabiju svoje dite. Ehm, velmi neprijemna situace. Co si o tom myslite? Dle meho nazoru, pokud budeme bourat, je to blby tak ci tak. Ve stoje lepe vidim dopravni situaci, vyvazuji, muzu dite houpat a to lepe vidi - je spokojene. V sede popredu zadna vyhra, kdybychom prudce brzdili. Zady ke smeru jizdy bych dite brzy pozvracela..
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    SUFFOCATE: stojím. Když sedím, mládě se může vzteknout.... takže buď stojím a nebo chodím tramvají tam a zpátky
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    Dotaz holky.. jak jezdite MHD s ditetem v satku? Sedite (kde?), stojite?
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    BLANITCHKA: TO JE KRÁSNÝ... moc vám to sluší!
    SIG
    SIG --- ---
    SOLEI: to jsou docela silny slova ne?
    Souhlasim s holkama vhodnej satek pripadne twist navic.
    A tahle pani se mi znelibila ve chvili "paralyzujeme hlavu plinou jako na ND"
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    KAI: Ajo, vždyť já taky! :-D
    KAI
    KAI --- ---
    ja delala tzv. double twist, konce satku jsme pod zadkem ditete dvakrt zatocila a pak jsem je vedla POD jeho tlapickama okolo meho bricha dozadu
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    AOTEAROA: Roztažení pruhů dělám u většího dítěte, aby se mi neprověsil šátek, případně aby to bylo pohodlnější pro ramena. Takže osobně to dělám už dlouho... Je mi to příjemnější, ale třeba u dekky to v podstatě nebylo nutné. Jenže mě nebaví po půl hodině nebo hodině dotahovat úvaz a ono to je většinou potřeba, takže si raději roztáhnu pruhy a nemusím nic řešit třeba 3h. Teda to už je pak dítě dřevěné, hladové a počůrané, takže to stejně musím sundat :-)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    SOLEI: musela jsem si to po tobě několikrát přečíst a dvakrát si pustit video, než jsem pochopila, co chceš říct.
    Mno můj názor je, že nechci mít přes miminko iks vrstev látky, obzvlášť třeba v létě. Místo toho bych si vybrala dostatečně tenký a úzký šátek, aby tam té látky mělo co nejméně, a důkladně to tam zavážu tak, aby pruh šátku byl co nejplošší a netlačil. I proto se rozlišují šátky pro novorozence a větší děti.
    Pokud by miminko bylo opravdu maličkaté, dala bych mu nožičky dovnitř, nebo bych vedla pruhy šátku přes nožičky, to by třeba u elastického šátku mohlo držet.
    Ale nevím, já jsem vázala syna od 3.5 kg a přišlo mi že mu to tam nevadí, pořád jsem kontrolovala nožičky.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SOLEI: promin ale tenhle krok, teda podle me neni tak dulezity, jak pises.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    SOLEI: vůbec nechápu co tím myslíš?
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    SOLEI: Fakt díky za podnět, ale nedovedu si to představit- jak cípy šátku přes zadeček?

    Asi bych to potřebovala vidět, podle textu to nedám. Zkusím nakoukat nějaký video ještě.

    Děkuju!
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    BLANITCHKA: jezuskyyyy to je roztomiloušký! :)) rozhodně to pude! a ty jsi krásná!
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    Zkoušela jsem navázat si 9ti denního novorozence- to pude :)

    Fotka je spíš reportážní než pěkná, ale co už :)

    TABO
    TABO --- ---
    Nosil jste nekdo z vas/vas zbamy miminko s downovym syndromem?
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    FRENNET: Většinou to, co říkám, vyplyne ze situace. Většinu roku vysvětluju, že ta mikina/kabát, co mám na sobě, nejsou samy o sobě na nošení, že pod tím musí být šátek/nosítko :D A pak se většinou snažím odkázat na lokální FB skupinu a zdůraznit, že je fajn vybrat si ergonomický nošení.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    FRENNET: jsem v Praze a nikdo se mne zatím neptal... ale zakecala jsem se s jednou maminkou u pediatričky a o týden později jsme šly na kafe, já s sebou vzala své dva šátky, a ona to zkoušela vázat. Teď už se mnou chodí na tanec s dětmi v šátcích :)

    Ráda pomůžu, když můžu.... Možná nejlepší je zeptat se, co by dotyčnou zajímalo nejvíc. A pokud se ti chce, tak určitě nabídnout možnost vyzkoušet.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Hele jak reagujete, kdyz nosite a nekdo vas oslovi s tim, ze by taky chcel nosit atd. Se mi to stalo dnes prvne. Tak jsem pani doporucila tady v Brne dva obchody, kde by si to mohla vyzkouset. Poradila ji a jedno rodinne centrum, kde si muze rict o radu. Nemela facebook, tak jsem ji v podstate nemohla odbit.
    Rikate to s nadsenim, kopec informaci, nebo uz mate vyfiltrovano, co je tak nejdulezitejsi a nejprehlednejsi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam