• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    AOTEAROA: moje velky dite se bez problemu veslo do manducy v roce a ctvrt...pak jsem prestala nosit, protoze jsem byla tehotna.

    Ja se u toho „nahazovani“ na zada u 5,5m dost bojim...nejdriv nastuduju videa, a do ty doby snad poporoste :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    TRISSIE:
    PROMETHEA:
    záleží jestli se do manduky ještě Barča vejde :) nevim jak dlouho tohle nosítko vydrží. já si teď pořídila nový skvělý, ale nevim jestli nebude jen na pár měsíců :D i když je to šátkové nosítko a s nějakou ergonomií bych to někde ve dvou třech letech na poponesení nebo vyspání už nepřeháněla. je hrozně pohodlné a krásné :)

    hlavně teda jsem chtěla napsat - dooručuju pokud neumíte záda, třeba nejdřív párkrát nosit na zádech v nosítku, a pak zkusit ten batoh ze šátku. mně osobně to dost pomohlo jednak naučit se dobře a svižně nahazovat dítě (dělám to tak že stojí přede mnou zády ke mě, vezmu ho za ruce a ramena a obloukem švihem do strany ho mrsknu za krk) a druhak i on si zvykl velmi rychle. poté co předtim strašně dlouho na zádech nespolupracoval a nemohla jsem tam nosit snad do roka, tak teď vydrží docela ve správné poloze a zvládnu i uvázat double hammock - ale dělám to teda jen když mi někdo pomůže. batoh je mnohem rychlejší, takže to půjde pak snadno, stačí aby to dítko prostě vědělo co bude, a nenatahovalo nohy...
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    TRISSIE: hele ale manduca na zada je rychlovka (pokud ji teda clovek ma u sebe, jinak je rychlejsi ten satek :)

    Taky chci nacvicit batoh, jestli chces, dame batoh-challenge-kdo nacvici driv :))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KYO: ani ne, jednak tu už mám manducu a dva šátky a víc do posledního dítěte investovat nechci, zvlášť pokud nosím spíš příležitostně než pravidelně... a taky mi šátky vyhovují víc než nosítka.
    KYO
    KYO --- ---
    TRISSIE: neni lepsi nositko na zada? na velke dite mam Tulu Toddler
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    já už se fakt budu muset naučit vázat dítě na záda... včera jsem nesla spící Barču ze skautského tábořiště zpátky k autu a protože jsem nechtěla brodit řeku (měla jsem tenisky s ponožkama, do toho bych se zpátky neobula), musela jsem přes dřevěnou lávku. Jako i normálně by to byla trochu challenge (lávka měla asi třicet čísel na šířku, z neopracovaných kulatin s docela velkými mezerami, samozřejmě bez zábradlí a docela se houpala a pode mnou 3 metry hloubka) - ovšem jak jsem přes dítě na břiše neviděla pod sebe, tak to byl level hardcore!

    do příště budu muset nacvičit ten batoh :-)
    ELGEMA
    ELGEMA --- ---
    KYO: děkuji za info, tenhle už dlouho plánuji na dalšího potomka...
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KYO: řadím si ho do seznamu top krasavců... kdybys někdy prodávala, dej vědět :-)
    (teď mám jeden šátek na zkoušku a Liscu budu mít půjčenou od kamarádky, šedou, ale tohle je krásná barva)
    LUCIMO
    LUCIMO --- ---
    KAI: je to bavlna, ale nositko stoji pres pet tisic a to je vic, nez jsem ochotna dat. Ale treba se nejak dohodneme.

    KLEVKA: rostoucí a moc fajn. Ma hodne polstrovane popruhy a ty se daji křížit a zapínat vepredu na bederaku.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    SIMCIIQ: Jj a das prat na ruční praní, tenhle program je šetrný a ma nízké otáčky.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    CAMELLA: aha, takze jen zapnu prezky a hodim tam ty nositka jo?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    SIMCIIQ: to povlečení se už ted nedoporučuje, prý pak špína zůstane uvnitř povlaku.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    KLEVKA: to spis jsem myslela kvuli omlaceni bubnu :)
    Gel prave nemam a nechce se mi kvuli jednomu prani kupovat, tak snad jednou nositka zvladnou prasek.. peru je ted poprve..
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KAI: dekuju ! to je supr ze uz i oni ho delaj, ta baby verze byla tehda naprosto perfektni....
    KAI
    KAI --- ---
    LUCIMO: jaké má ten šátek složení, že je drahý? Zas aby to nebyla nějaká citlivá fajnovka, to by v nosítku bylo děsně nepraktický.

    KLEVKA: LennyUp je nové rostoucí nosítko od Lennylamb Lamb :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    AOTEAROA: ho vezmi a časem ho od tebe rada odkoupim :))) ten peacock je nádherný :))
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    lenny up to je nejaka zkratka, nebo nejaka novinka u tech nositek? na anezku jsem mela kdysi lenny lamb...To je to stejne?
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SIMCIIQ: tak jak pises klidne ok...s tim povlecenim je to pro me novinka (+: osobne davam eko praci gel....
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    LUCIMO: me se libi ty spodni dve...a momentalne osobne bych si vzala to srdickovy nositko....
    KYO
    KYO --- ---
    Koupit šátek na nošení dětí z biobavlny Didymos Lisca Minos
    http://www.didymos.cz/lisca/23-satek-didymos-lisca-minos.html

    mam novej satek.... didymos, maximalni spokojenost. jen 190 gramaz a tak krasne do nej dite zapadne, to je nadhera. sto procent, pokud muzu hodnotit.

    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    Prosim jak vybrat Manducu a Storcha nositko?
    Prala bych na 30, co nejmin otacek, strcila bych obe nositka se zapnutymi prezkami do polstarovych povleceni, nasypala trosku praciho prasku a zapla? Susila na dennim svetle? Diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam