• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    AOTEAROA: jo, ted doufam, ze me manzel nezabije. :) ale tak beru to, ze jsem si koupila darek k vanocum a dalsi porizovat nebudu. jeste mam manducu sling z druhe ruky, ten bude na prvni mesice na doma, pak se ho zbavim a z minula tulu free to grow, takze to je naopak skromna sbirka, no ne? 3 kousky i s nositkem.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    POZITRON: takže to klaplo?? :-) super.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    Nevite nekdo, jaky dopravce ty roar satky distribuuje na uzemi CR? Tesim se na vymasteny sovicky a jestli se syn nebude chtit nosit, tak at si me nepreje. Bude se nosit, i kdyby nechtel. :)
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    MYRTHIE1: tyjo tak to sem dyk! to me vubec nenapadlo, dat to na kriz - prislo to zapnuty paralelne a i fotrik na propagacni fotce to mel okolo krku (proste pres trapezy, akorat v beznym zivote to celkem pochopitelne sklouzava ke krku), a v neposledni rade nenapadlo me ani ze tyhle snurky by na kriz drzely, to si predstavuju u sirsiho pruhu latky. musim to vyzkouset, dik:D
    AOTEAROA: no ta moje stala teda pres tac (merino a softshell), takze zadna lace. taky to povazuju za trochu zbytecnej nakup, ale ja tyhle nakupy delam rada:D
    pro me je to ale nositelny pouze v dobe, kdy je par ° pod 20, takze pri noseni mi staci jen tricko s dl.r., nechci mit mikinu natoz bundu, ale dite uz neco navic potrebuje. coz se letos stalo fakt jen parkrat. v zime si neumim predstavit ze to mam pod bundou nebo naopak jdu s timto a bez bundy (ten prvni pripad leda treba na horach v zime?, coz v tomto zivotnim obdobi neprovozuju). takze na beznej mestskej zivot mi to prijde asi zbytecny...
    ale jinak je to bomba vynalez a je super, ze dneska takovy moznosti jsou (stejne jako treba bavlneny 3hranky, satek pres satek/nositko proti slunci... mam vsechno:D)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    GUDRUN: já mám šitý doma jednou známou a je super, z příjemného šátku :). Je to imho docela jednoduché, nevím, jestli jsou mezi nimi velké rozdíly...
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    onbu - na co si dát při výběru pozor? chtěla bych ho zkusit a pujčovat nemá smysl, jestli se to chytne nebo ne zjistím za delší dobu, než je rozumný půjčovny...
    MYRTHIE1
    MYRTHIE1 --- ---
    PISISKVOR: Haleď, já asi nechápu, jak ti tahle kapsa visí na krku? Jestli vidím správně, tak máš dva popruhy a dolní půlce jsou dvě spony, ne? Takže to zapneš křížem na zádech, ne?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    PISISKVOR: od doby co mam Valco, tak docela jo, ten mě neštve tolik :). Ale jinak teď hodně nosím v Onbuhimu, na chodce je to boží nosidlo
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    GUDRUN: já jsem náš nánožník někam založila, tak jsem furt přemejšlela, že si nechám ušít a pak mi to jednou došlo a super. Teď už teda mam fusak, ale na jaro/podzim je to imho fajn řešení
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    PISISKVOR: mám taky takovou, ale je komplet z fleecu. Včetně toho popruhu za krk a ten je širší.
    Ale považuju to za unáhlený nákup, nějak mi na používání nepřirostla, vzala jsem ji jen jednou na výlet. Myslím že ji někde pořád mám doma a nevím co s ní, zadarmo nebyla. Já si obecně koupila hodně věcí a přitom dítě jsem měla na jaře, takže se využily až někdy když bylo dítě docela velké a tolik se nenosilo...
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    CAMELLA: aha, tak to je super (ja totiz kocar vubec nepouzivam, tak me to nenapadlo).
    jinak prave no - zpusob upevneni takove kapsy je luxus (i co jsem koukala na ty niz, cos zminovala).
    KEMENTARI: ja mam tento typ, imho cokoliv krom snurky okolo krku bude v pohode

    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    CAMELLA: koukám, že jsme doslyk úplně stejnymu reseni :-)
    ENDEE
    ENDEE --- ---
    KEMENTARI: Muz moji segry v tom nosi/nosil dceru a on je hodne vysoky, spis teda stihly postavy, ale ne nejak vychrtly. Dole to je na gumu, takze tam je pomerne vule. A ta zadni cast (ktera je schovana pod bundou) je z pruznyho upletu. Za krkem me to vubec netahne, to neni zadny problem. Kapuca zdrhovadlo nema, ale ma tam taky gumu na okraji. Synovi to nikdy nepadalo, je docela velka, tak to nebyl problem. A teda ja tu kapucu pouzivala jen kdyz treba prselo.
    Mam kapsu z satkovy latky (tuhle, jen jiny barvy https://nije.sk/shop/elhlcmbvlrg8x7qeww8e184oj7o1rv ) a kupovala jsem ji az spis koncem zimy, takze jsem to nenosila ve velkych mrazech. Ale segra ma tu vlnenou a nemuze si ji vynachvalit. Zvladli to s ni i na horach v minusovych teplotach.
    JONKA
    JONKA --- ---
    POZITRON: ja zkousela jednou a koupila, ale bylo to pred vic jak rokem a asi ne moc oblibeny vzor (folk).
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    ENDEE: Díky za tip, zrovna koukám na jednu z druhé ruky, která má i moc hezký design. Cena je ovšem kosmická. :) Jak je na tom ten obvodový pás s velikostí? Obleče to i chlap "normální" postavy (nosí velikost M)? A nebude mi to obrovský, až zhubnu zpátky na svoji 34? A je v tý kapse po obvodu a v kapuce nějaký zdrhovadlo, nebo jak se to stáhne kolem dítěte, aby to neplandalo? Z obrázků na netu na to nepřicházím. A netáhne tě to za krkem, jak píše PISISKVOR?

    GUDRUN: Aha, to dává smysl. :) Nějakou si určitě pořídím, tím spíš, že jsem se zašprajcovala, že fakt chci sehnat ten AW kabát, což zjevně nějakou dobu potrvá, pokud to vůbec půjde.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    PISISKVOR: Já třeba kapsy mám sice dvě, ale pouzivam je spis nouzově nebo když nese muž. Co je super je to, že se daj využít jako nanožnik na kočár a a když pak zpruzely dítě chce nést, tak ho muzu navázat na oblečení a přes něj kapsu, nemusím furt chodit v nosicím oblečení.

    Ale moje kapsa není kolem krku, váže se přes ramena a křížem na zádech.
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    a ty kapsy bezne nosite i v zime (pokud nepocitam kratky prechody treba z auta dovnitr apod.)?
    mam jednu, materialem je super, akorat ten vrsek neni pres ramena ale je tam pasek okolo krku, coz je pro me uplne kktsky pac mi to ve vysledku visi na krku a to je neprijemny, vzhledem k tomu, ze ta kapsa taky neco vazi.
    obecne to povazuju za super vynalez, ale behem podzimu jsem to vyuzila treba 3x, a to nosim fakt denne.
    tak jestli mi neco unika...?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    AOTEAROA: diky. trochu se utesuju, ze nejvic se ocha nad satkama, ktery se mi nelibi, tak treba o tenhle nebude takovej zajem. treba si dav rekne jenom "haha, vtipny, ale mezi lidi bych s tim nevylezla, to uz je moc.. :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    POZITRON: když hodně frčela Luluna, ulovila jsem jo dvakrát že tří pokusů. Držím palce :-)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    to je presne muj styl! ♡ ♡ ♡
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam