• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    Máte někdo zkušenosti s českou (moravskou) značkou Shara, docela mne zaujala možnost upravit na míru a některý kombinace nevypadají úplně blbě.

    Soft.nosící kabát-jaro/podzim -medová/hvězdná obloha zelená | Originální softshellové,těhotenské, nosící a dětské oblečení
    https://www.shara.cz/Soft-nosici-kabat-jaro-podzim-medova-hvezdna-obloha-zelena-d2570.htm
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    JULIANNE: Mám LennyLamb Dragonwatch batolecí velikost, dcera má nějakých deset kil v roce a nosí se v tom fajn, velikostně i váhově je myslím dost s rezervou. Je to jediná věc, kterou jsem schopná si namontovat na hřbet svépomocí :-)
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    CAMELLA: Greyse je super v tom, že není potřeba řešit vsadku, ale chybí mi kapsy - má jednu a poměrně malou (což je při tom střihu přirozené, ale ráda mám kam strčit víc než klíče a kapesník). Střídám ji s Creatulou - ta má klasicky vsadku, ovšem je výborná, pohodlná, akorát teplá a má pěkné velké kapsy. Greyse i Creatula mají skvělé vzory a barvy.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    GUDRUN: je to zupanovite, ale je to příjemný fleece. mám dvě a mám je ráda, veslo se i těhotenské břicho... že jsem chovane mimino zabalila do mikiny a pak jsem v tom mohla chodit je bonus
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KLAIR: to je takovej ten zavinovací kabátek? jak si s ním spokojená? na promo fotkách vypadá zupanove, ale jinak to musí bejt prakticky
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    KLAIR: fotku jsem vám sem chtěla dat



    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Já vím, že nosici mikina jozanek nemá být "samonosná", ale dá se... Třeba na sprint od rybníka, když v kočárku jede starší, které je úplně durch a tedy svlečené
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ULO: V Čechách je těch výrobců fakt hodně, určitě deset, já osobně mám dvě mikiny Angelwings https://angel-wings.cz/...-angel-wings?gclid=EAIaIQobChMIw_i36bu96gIViLTtCh1W_wGhEAAYASAAEgIWg_D_BwE

    Ale teď další mikinu určitě budu kupovat spíš polskou Greyse, mají fakt vychytaný střih https://www.zkusnositko.cz/mikina-greyse-ruzova-kvety

    Kabát mám vlněný taky od AW, je teda z nějaké starší kolekce, dá se sehnat na fb bazarcích https://angel-wings.cz/...a_velikost=s&gclid=EAIaIQobChMIttLX2ry96gIVCbrtCh0u9wvIEAQYASABEgI45_D_BwE

    Ten, co hazela Kementari jsem zkoušela taky, ale na mojí malou a širokou postavu to není (jinak je ale moc hezky).

    No a vsadku mám značku Gusljonok, vždy na podzim je do ČR dováží paní co dováží ruská nosítka Aloe (info na fb, stránka Nosíme v Aloe nebo Aloe slings). Výhoda je, ze se daji dát do jakéhokoliv kabátu nebo bundy, mají jinou konstrukci než bezne vsadky
    ULO
    ULO --- ---
    CAMELLA: a kde jsi je sehnala?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ULO: já mám mikiny i kabát i super vsadku, z Ruska, takže ta zvládá i fakt velkou zimu :). Můžu využívat od chladnějších nocí v létě až po 20st mrazy. Výhoda je, že kabát i mikiny jsou hezké i bez využití k nošení, jsou to moc příjemné kousky.
    ULO
    ULO --- ---
    GUDRUN: mmm díky. Ta kapsa není kolem krku, to je jen na nasazováni, než to připneš. Uvidím, jaký je ten materiál. Poslat to zpátky můžu.
    KEMENTARI: kabát jsem původně chtěla, ale tady, jak jsme u moře je jeden den teplo a druhý den fičí ledový vichr. Potřebovala bych tak dva až tři. ;)
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    GUDRUN: Jj, souhlasim s tebou, pro me jeste lepsi nez vsadka do meho kabatu byl ten nosici kabat. Moje stary kabaty jsou elegantni flausovy, tolik nehrejou a jsou tezky, zato ten nosici kabat od AW je lehouckej a pritom krasne teplej. Nuchnat si pod nim miminko byla vyslovene slast. :)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KEMENTARI: jako největší vadu vidím prave to blokování přenosu tepla, to je na nošení v zimě super, mít miminko na sobě a vrstvit přes. koupili jsme nějakou obyč softshellovou za pětikilo a funkci plní. z outdoorkids původně, myslím. osobně bych při výběru víc už koukala na estetiku (barva, kapsy, design obecně) a taky mi přijde super mít primární nosící oblečení se vsadkou (ne kapsou) a tu mít jako doplňkovou (já měla softshell vsadku do kabátu), ale obecně bych se bez kapsy neobešla a krom míry zateplení (mívají odnímatelnou vnitřní softshell vložku), kapes pro tvoje ruce a designu není moc co řešit. jo, ještě uchycení. mám zkušenost jen se ksirama křížem a nevidím nevýhody, kapsu kolem krku bych nechtela
    ULO
    ULO --- ---
    CAMELLA:
    KEMENTARI: díky, díky. Uvidím až to přijde. Vyzkouším to a rozhodnu se. Jj, mělo by být na nové miminko. Poslední dítko jsem nosila hodně a myslím, že to teď nebude o moc jiné, kolem starších dětí je určitě nošení praktičtější. Zima právě stála za starou belu, je tu vlhko a fest lezavo. Koukala jsem na bundy, protože jsou nějaké ty slevy, kapsy jsem neznala. Kdyby muž nebyl tak hrrr, tak bych se asi poptala tady. Jestli je největší vada, že kapsa vypadají jako pytel, tak je to ještě dobrý.Zkrátka uvidíme.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    KEMENTARI: Tak si to prohlizim jeste jednou a s nositkem se to mozna nebude rolovat strasne, nybrz jen trochu. :) Ale stejne me to odrazuje.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    ULO: Ja mam kapsu Nije, o ktere pise Camella (z druhe ruky, takze cenove usla, a planuju ji zase prodat, protoze nosenim vubec netrpi). Beru ji ale spis jako doplnkovou, vetsinu zimy jsem odnosila v uzasne kabatu od Angel Wings.

    Ta kapsa ve tvem odkazu bude asi tepla, ale ten zpusob oblekani mi pripada uplne pitomej. Ta cast kapsy, ktera je mezi ditetem a tebou, se bude pri oblekani nositka (nebo dokonce satku) strasne hrnout a rolovat. Navic bude blokovat prenos tepla mezi tebou a ditetem. U vetsiho (chodiciho) ditete by mi to nevadilo, ale ty to chces predpokladam pro nove miminko.
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    POZITRON: Tohle pujdeopravit uplne v pohode. Jestli mas trpelivost na nimrani, tak vygugli videa na opravu nitek, myslim ze od holek z loktushe
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ULO: Mám zkušenost s klasickými kapsami, fungují, akorát většinou nejsou moc hezké, obvykle působí více či méně pytlovitě. Ale zas je muže používat kdokoliv a není třeba spešl oblečení. Plus tedy existuji Nije kapsy (také vlněné) a ty jsou fakt hezké a i nejsou tak pytlovité, akorát na můj vkus jsou prostě běsně drahé :)
    ULO
    ULO --- ---
    Mate někdo zkušenost s mamalila? Jsou výrobky kvlalitni? Nemate někdo jejich zateplovací kapsu? Nebo s jinými zateplovacími kapsami, na co si dát pozor. Muž je impulzivní nakupovač a koupil mi tuhle: https://www.mamalila.de/Babywearing-Cover-Wool, tak abych ji, až přijde, kdyžtak vrátila. Vůbec jsem neměla možnost se nad tím zamyslet, poslala jsem mu odkaz, že je to zajímavé a on mi odpověděl “koupeno”. Tak nevím jestli to byl dobrý nápad nebo ne.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CAMELLA: dekuju moc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam