• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FARFELOOMuseum Level & Microdosing
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    Provozovano trikrat za posledni dva roky, pokazde asi jeden mesic - po case jsem vzdycky zapomnel na to, ze vlastne microdosuju a nechtelo se mi zacinat znova. Davka netusim, oficialne asi 10-15 mikro, odhaduji tak 8-10, vzhledem k vycpelosti uz tak slabsich papiru. Dosing bud kazdy treti den, nebo dva dny v tydnu. Pouzival jsem flasku od nosniho spreje, kde jsem do 10ml destilky hodil jeden papir. Na jeden dosing to vychazelo tak na 10-15 zmacknuti (v puse).

    Ucinky nejsou spatne - neco jako kafe, pusobici cely den, bohuzel vcetne bodyloadu, ktery ale neni tak agresivni. Lepe se dosahuje flow, ale ne nutne produktivni, takze sice neni problem byt cely den produktivni, ale taky ho vyprokrastinovat. Introspektiva byla take jednodussi, ale spise ve forme "nahodnych" uvedomeni si urcitych veci v prubehu microdosingu.
    Hlavni nevyhoda, aspon pro me, byla vetsi emocionalni labilita, moje krivka emoci mela znatelne vetsi amplitudu. Dalo se to zvladnout, ale neni to nic, co by cloveka bavilo. Na druhou stranu, mel jsem zvysenou socialnost. Taky jsem mel ze zacatku slusny problem s tim, ze chodim "sjety" na verejnosti, i kdyz jsem chovanim nijak vyrazne nevybocoval z normalu.

    Otazka je take velikost davek. Osobne jsem davkoval tak, aby byl efekt misty znatelny, ale porad potlacitelny. Typicky se to projevilo nejakymi lehcimi minipeaky v prvnich dvou/trech hodinach - tak akorat, aby si clovek vzpomnel ze rano vlastne microdosoval.
    Nekdo by mohl namitnout, ze se vlastne jednalo o normalni pofetovavani behem dne a asi by nebyl daleko od pravdy. Nekdo jiny by rekl, ze je to cele placebo efekt, protoze realna konzumace je stezi nekolik mikro a taky by nebyl daleko od pravdy.

    Vzdycky jsem s tim prestal, protoze jsem casem zapomnel na to, ze microdosuju a musim si vzit davku. Urcite by to slo vyresit upominkama v mobilu, ale uplne se mi to nechce tlacit na silu - ackoliv je to fajn a pozitiva urcite prevazuji negativa, byt nejakou vetsi zivota na drogach, byt v homeopatickem mnozstvi, nechci. Svuj zivot si musim odpracovat sam, spolehat se ciste jen na microdosing mi neprijde jako dobry napad.
    HACECKO
    HACECKO --- ---
    Woman who had magic mushrooms for breakfast before work | Daily Mail Online
    http://www.dailymail.co.uk/health/article-4608126/Woman-magic-mushrooms-breakfast-work.html
    HACECKO
    HACECKO --- ---
    What it’s like to take psychedelics in small doses at breakfast | New Scientist
    https://www.newscientist.com/...4641-what-its-like-to-take-psychedelics-in-small-doses-at-breakfast/
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    DANCE_GIRL: sem slysel, ze to je jen prestupni droga k microdosovani heroinu.
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    HANT: na ten 2008 tam ještě je prolink na pokračování 2010 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20716786 a chtělo by to cíleně hledat články 2010+ na 5ht2b a psilo/lsd existuje-li něco
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    VYHULENY_UFO: presne tak.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MOTTE: tak to necti a prejdi bez komentare. ale chapu, ze se snazis byt princ na bilem koni, ktery jede zachranit divku v nesnazich.
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    VYHULENY_UFO: No jo, ale protistrana na uhly pohledu nemusi bejt zvedava. Me by to treba bylo ukradeny:D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MOTTE: no hele, urcite si nekdy uzil drogy, hlavne psychedelika, aby sis rozsiril obzory. takze to ber tak, ze je to jeden z moznych uhlu pohledu na vec. ;)
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    VYHULENY_UFO: ty ses zlej teda :)))
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VELADA: coz ale neznamena, ze kvuli permanetni nadrzenosti musim bejt od rana do vecere sjetej. ;0)
    VELADA
    VELADA --- ---
    VYHULENY_UFO: Tak vidiš že si rozumíme :o)
    HANT
    HANT --- ---
    VELADA:
    VELADA: "Pokud provozujete něco, co vám ani nikomu jinému nepůsobí žádnou újmu, není potřeba nic ospravedlňovat."

    Soude dle diskuze vedle, tak to neni u hub az tak jednoznacne:

    [ PURPUREAL @ SBĚR LYSOHLÁVEK mykologická poradna - To jsem si přečet na netu, tak nevím co je na tom pravdy ]

    Doplnim jeste jeden (snad) relevantni vyzkum:

    5-hydroxytryptamine (5HT)-induced valvulopathy: compositional valvular alterations are associated with 5HT2B receptor and 5HT transporter transcrip... - PubMed - NCBI
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18511249

    Podle ktereho by na zaklade meho (omezeneho) chapani mohla byt pricinou dlouhodoba nadmerna stimulace 5-HT2B receptoru, tj. podobny mechanismus jako byl popsan napriklad u pravidelneho uzivani MDA a MDMA. Teoreticky by se ta kardiotoxicita klidne mohla tykat i LSD, DMT a 5-MeO-DMT (taky neselektivni agoniste serotoninoveho receptoru 2B).

    Z Wiki: Cardiac: The 5-HT2B receptor regulates cardiac structure and functions as demonstrated by the abnormal cardiac development observed in 5-HT2B receptor null mice. The 5-HT2B receptor stimulation can also lead to pathological proliferation of cardiac valves fibroblasts, which with chronic overstimulation of 5-HT2B can lead to a severe valvulopathy.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VELADA: mno, pokud by ti nevadila sice vesela, ale sjeta zubarka. nebo vlastne i ridic ma byt spokojeny a vesely, a takovy strizlivy nikdy nebude. zvlaste ti ridici byvaji kolikrat dost za strizliva podrazdeni. jinak souhlasim, kdyz sem pod vlivem, sexualni aktivita vzrusta :D jo, neni nad sfetovanej mrd.
    VELADA
    VELADA --- ---
    VYHULENY_UFO: Mě připadne zbytečný na tohle reagovat, ale když mám tu hromadu času, tak proč ne, že? :o)) Nenudím se a naopak si myslím, že pracovat na sobě, netvrdím že nutně formou microdose, by měly právě i pošťačky, matky od dětí a uživatelky hypotečních úvěrů právě proto, aby nebyly tak ve stresu a podrážděný. Jak to často bývá.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VELADA: chodím na procházky se psem, mám part-time job, jinak hromadu času pro práci na sobě

    mila a vazena tricatnice, to vypada, ze se docela vlastne nudite, takhle nejaky deti, hypoteku, poradnou praci treba na poste (predstav si, ze by takhle jela takovej rezim treba tvoje postacka nebo doktorka), tak jak to maji ostatni lide okolo a na fetovani nebude cas... :D
    VELADA
    VELADA --- ---
    Program BBC News uveřejnil reportáž o microdosingu, kde uživatelka není zahalena stínem a navíc prohlásí:
    "Pokud provozujete něco, co vám ani nikomu jinému nepůsobí žádnou újmu, není potřeba nic ospravedlňovat. O relevanci a struktuře současného právního ukotvení psychedelik mám významné pochybnosti."

    Microdosing: People who take LSD with breakfast - BBC News
    Microdosing: People who take LSD with breakfast - BBC News
    https://www.youtube.com/watch?v=Hbkgr3ZR2yA&feature=youtu.be
    VELADA
    VELADA --- ---
    MICRODOSING houby 30 dní

    - jsem optimistická třicátnice s univerzitním vzděláním, žijící v Praze, report je hodně navázaný na můj měsíční cyklus, což je téma, se kterým teď hodně pracuju
    - vstávám pravidelně mezi 7. a 8. hodinou; ráno dlouhodobě praktikuju jógu (očista, asany, meditace), zhruba 20-30 minut, často, ale ne pravidelně
    - nekouřím od 19. února, předtím střídavě oblačno, jsem lehká kuřačka, co dává několika-měsíční pauzy, když má pocit, že si potřebuje odlehčit tělo
    - chodím na procházky se psem, mám part-time job, jinak hromadu času pro práci na sobě
    - dávám 0,1 g rozemletých sušených hub každý den ráno po snídani, plán 30 dní

    - záměr :
    - potřebuju lépe uchopit svůj život do vlastních rukou, srovnat priority, vymezit si cestu, vidět cíl k němuž směřuji a uvědomovat si mezi-cíle, pracovat na nich systematicky a nechodit tvrdohlavě hlavou proti zdi
    - důraz na cykličnost, sledování menstruačního cyklu a jeho proměn (od října loňskýho roku), snaha synchronizovat se s cyklem a na plno a efektivně využít jednotlivých fází pro optimální činnosti, vyřešit menstruační bolesti a premenstruační syndrom
    - potřeba zaměřit se na proces i na vytyčené cíle
    - pro lepší uvědomění si záměru a vyrovnání se užívám výluh z mapacho – od 26. února do 10. března

    sobota 4. 3.
    - první dávka, jsem na počátku ovulace, venku je krásný počasí, svítí slunce; jedu pracovat na srub, hrabu se v hlíně, pociťuju čistou radost z práce, zaměření na proces i rámcový výsledek; bez napětí a strachů, že mi uteče z pozemku pes (což jsem dřív pociťovala); je zde možnost placebo efektu a radosti ze započaté třicetidenní práce

    neděle 5. 3.
    - druhá dávka, týden po novoluní, ovulace; jasná linie myšlenek nezatížená minulostí nebo budoucností, důraz na tady a teď; večer je mi těžko od žaludku a zabývám se myšlenkou přechodu na lehčí stravu (vliv microdose patrně minimální, vzhledem k velikosti dávky)

    pondělí 6. 3.
    - třetí dávka, rychlý, ale bezproblémový přechod do kreativní fáze; intenzivně vnímám jídlo, nehltám (jak se mi občas stává), všechny denní činnosti dělám na plno a přitom jdu s proudem (go with the flow)

    středa 8. 3.
    - pátá dávka, kreativní fáze; vyrovnává se mi nálada, tíhnu k ekvilibriu mezi melancholií a hyperaktivitou (to je možná uvědoměním si vlivu ovulační fáze a přechodem do kreativní fáze); mám žravku (blíží se úplněk)

    pátek 10. 3.
    - sedmá dávka, končím s mapacho kůrou trvající 13 dní; vyrovnávají se mi pocity a emoce, po ovulaci přišla kreativní fáze pozvolna a probíhá překvapivě bez těch otravných premenstruačních syndromů

    neděle 12. 3.
    - devátá dávka, menstruace a pozvolný nástup reflektivní fáze, přičemž mi překvapivě zůstává spousta jasných vhledů a myšlenek kreativní fáze, v níž tedy možná ještě pořád jsem; od listopadu aktivně pracuju na odstranění menstruačních bolestí, které u mě už nějakou dobu vedly k celkové paralýze, zvracení, mdlobám, … pět měsíců od začátku aktivní práce na řešení tohoto problému se dostavuje výsledek (otázka, jak k celému procesu přispěly houby, … ale je to tady!)
    - tak jako jsem první den mikrodávky cítila zaměření na proces, ve druhém dni jasnou linii myšlenek a zaměření na tady a teď, třetí den intenzitu vjemů, pátý den příklon k vyrovnaným pocitům, emocím a náladám, cítím kombinaci výše uvedenýho dnes, jsem bez napětí a strachů a nechávám procesu volný průběh
    - je mi natolik dobře, že jsem se rozhodla neodkládat rande a milovat se během menstruace (o tom možná jindy v jiným auditku)

    sobota 18. 3.
    - patnáctá dávka, jsem v půlce zamýšleného procesu, dynamická fáze; bez úzkosti a obav z budoucnosti, plná sexuální energie, kompletně nová situace, možná až příliš velká hyperaktivita a drive

    neděle 19. 3.
    - šestnáctá dávka, dynamická fáze; pro udržení záměru a nasměřování myšlenek a činů si dávám mapacho; od té doby po několik dní velmi dobré zaměření na cíl, místy až prudkost a netaktnost, zvládám hodně aktivit, jednoduše, pragmaticky a dynamicky se vyjadřuju a řeším situace

    - po zbytek dní cítím vyrovnanost, systematičnost v myšlení, organizovanost, uzeměnost; zároveň jsem mnohem víc sexuálně aktivní než dřív (při porovnání před microdose, minulé měsíce, minulé jaro)

    neděle 2. 4
    - třicátá (poslední) dávka, kreativní fáze; uzavření cyklu, odhazuju to staré co už nepotřebuju, očista, nadnesenost, lehkost, děkuju sama sobě za výdrž a pevnou vůli praktikovat microdose po 30 dní
    - konec microdose shodou okolností připadl na den, kdy jsem se zůčastnila potní chýše, takže všechno to odhození starého a uzavření cyklu se symbolicky i prakticky završilo v jednom dni (toto datum je pro mě významný i z jinýho důvodu, který je navázaný na moji minulost, dlouho jsem si to téma nesla v sobě jako zátěž, načež se mi pomocí kombinace cyklu microdose a rituálu potní chýše podařilo se toho zbavit, pohřbít to a nechat zetlít, aby z toho byla úrodná půda pro pěstování lepší mě v budoucnosti)

    - po ukončení microdose pociťuju tyto negativa:
    - ubylo mi síly, odflakuju práci a nemám drive k činnosti (přecházím ale pomalu do reflektivní menstruační fáze, což může být tím)
    - cítím napětí a nervozitu (prakticky se ale dějí významné životní události, z nichž jsem nervózní, takže je to pochopitelné)
    - při příležitosti jednoho večírku jsem začala zase kouřit, nicméně od té doby nejde o závislost (ve smyslu craving), ale spíš o volnočasovou aktivitu spojenou s večírky, hospodou, posezením u ohně … ; necítím nutkání si koupit krabičku i několik dní, pak si ale pro jednu zajdu, když vím, že budu vysedávat s ženskýma na srubu a kochat se krajinou

    - pozitiva:
    - rozhodla jsem se (aspoň 30 dní) nepít alkohol, vnímám to jako důvěru v sebe samou a svoji pevnou vůli, další challange a práce na sobě
    - zintenzivnila jsem ranní jógovou praxi
    - i dubnová menstruace se obešla bez bolesti a s ní souvisejících problémů
    - zůstává mi pocit, že všechno jde, když se chce, nicméně v poloze, kdy to jde pomocí práce na sobě samé a uvědoměním si vlastních schopností a sil ve správných chvílích, ne tupou zabejčeností a tvrdohlavým a drzým narážením hlavou o zeď
    DANCE_GIRL
    DANCE_GIRL --- ---
    Tak prý se mikrodávkuje i konopí... V článku toho moc nepíšou, přihazuju spíš jen pro info a případnou inspiraci.

    Everything You Need to Know About Microdosing Marijuana
    https://thethirdwave.co/microdosing-marijuana/
    VELADA
    VELADA --- ---
    _BENNY: Mohlo to dopadnout hůř :o)) Myslim, že se ta reportáž docela povedla. Je to sice takový mainstreamový pohled z rychlíku, ale pro demytizaci psychedelik je to podle mě dobrej krok.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam