• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    TOXICMAN: N-1 by byla pysna :)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    soon-ish
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    KAERO: dobre lobby a public PR jsou dve slova, ktera Musk umi a Bezos ne
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    KARLOSK: jo tak :)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    PER2: jako... jo dejme tomu ze jsou porad na LEO :) ale i tak... a budou jich tam tisice :)
    ale ok :) budem jim verit :)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Divadla=docela
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    EXIS: tak ono se docela tohle píše i o Tesle. Já to chápal, když byli před krachem, divadla by mě zajímala aktuální realita
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    MAWERICK: ok, launch → fly → landing → no RUD
    PER2
    PER2 --- ---
    MAWERICK: ma celkem nizkou orbitu = relativne rychly decay + deorbit po zivotnosti
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    KARLOSK: hop?q
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    btw.. z jineho soudku... ono se to urcite objevilo nekdy v historii ale jak "omlouvaji" u starlinku pontencial ke kessleru?
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    konečně přínosná diskuze, ale já chci HOP :)
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    SEJDA: No jasny. Ja to myslel tak ze poleti driv Neutron nez New Glenn podle me.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    STARE_CASY: mozna jo, ale pozitivni zpravy o sabre se objevuji v poslednim roce casteji a cesteji. Jsem zvedavy :)
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    MRAKY: sabre se mi strašně líbí - je to teda furt chemický motor, ale ta úspora hmotnosti u kyslíku by byla super... Jenom z toho mám pocit jako z fúze. K dokončení chybí už jenom pár let... posledních deset let :)

    Ale moc jim fandím - doprava na LEO by to byla hodně zajímavá.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    KARLOSK: technicku ti na to staci misto starlinku kabel
    :) (no dobre... tak uplne jednoduchy to asi neni :)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    MRAKY: to uz jsou takhle daleko? husty :)
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    MAWERICK: technicky, kdyby se ve falconech místo starlinku vypouštěli moduly pro ISS ze které by se časem stal orbital ring, to by netrvalo tak dlouho. až by se to začlo pohybovat, vznikla by umělá gravitace, další moduly by se nabalovaly a za x (20-40) let po kompletaci prstence by to mohlo být místo pro plnohodnotný život
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    PER2: v jinej radech nez co? Nez rakety? mozna...
    tady presne by se mohla hodit Muskova personalita protoze tyhle projekty jsou aspon teoreticky mozne i s materialy a technoilogiemi ktere uz mame... ale stojej raketu takze narazi na problem vejce a slepice :)
    Dokud neni poptavka nikdo jje nezaplati. A dokud nejsou tak neni poptavka :)

    Takze kdyby to nekdo "nakopl" tak by se to mohlo phnout :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam