• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    TADEAS: Pokud vím, přesně to mají v úmyslu, proto taky koupili ty dvě plošiny.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    ALCATOR: plovouci plosina, to je napad...
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    XCHAOS: Je to dost jinak. Může si klidně startovat z plovoucí plošiny uprostřed Atlantiku (nebo samozřejmě i jinde). Mezinárodní dohoda uznávaná všemi významnými hráči říká, že za bordel/škody, který napáchají ve vesmíru a atmosféře soukromé osoby, je zodpovědná vláda státu, jejž jsou tyto osoby občany.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SEJDA: tak já myslím, že politiky trochu potřebuje... jednak nějaké zakázky od NASA přeci jen má a jednak by mu taky úředníci mohli zakázat lítat, že jo. A současně pro export raketových technologií platí omezení, takže pokud je americká firma, musí se nějak doodnout s vládou a úředníky na tom, že bude létat z amerického území. Ale USA potřebují být na špici vývoje a bez firem jako SpaceX to nejde. Takže tam existuje nějaká rovnováha zájmů...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    LEGI: Musk je klasicky hejter .. politici jsou pro nej jenom nutne zlo.
    LEGI
    LEGI --- ---
    a jéje, svýho druhu "autista" a politika/veřejný blaho.
    nejlepší prohlášení tohohle druhu je to, který nezaznělo. z toho nemůže nikdy vzejít nic dobrýho.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    https://twitter.com/elonmusk/status/1433474893316722691
    In general, I believe government should rarely impose its will upon the people, and, when doing so, should aspire to maximize their cumulative happiness. That said, I would prefer to stay out of politics.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    mechazilla status/recap

    SpaceX Starship's Stage Zero Progress, CRS-23, Firefly Alpha, Astra Sideways Launch, RFA Test
    https://youtu.be/Iu1vfEo-l0w
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DZODZO: v podstatě, i když jsem nějaký konexe na venkově občas měl, tak jsem to nikdy plně nepochopil, ale nějak tak to musí být. Samozřejmě, pro dělný lid z venkova jsou pořád ještě města zdrojem ojetých aut. možná pokud se místo ojetých aut objeví ojeté elektromobily, tak ta změna přijde samovolně...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MAKROUSEK: Starlinky mají životnost danou zásobou argonu pro iontový motor. Takže náhrada v přípdě zastarání je jaksi zaručena by design... dokonce ušetříš za zaměstnance datacentra, který by šel do 19" racku vyměnit starý železo za nový a to starý by si musel dávat do šrotu, protože tady to prostě shoří v atmosféře spolu s celou družicí...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    XCHAOS: aj na venkove uz sa mozes pripojit do AR/XR, napr. s roznymi netflixmi a exkluzivnymi online premierami filmov sa vesnicania nebudu obtazovat do multiplexov na predrazeny popcorn, kamarat je digitalny nomad a je mu jedno ci zije zrovna v bratislave alebo v slovinskych horach, v meste mu mozno tak vedia kavu uvarit, inak ho vypravy do mesta skor otravuju
    LEGI
    LEGI --- ---
    videl sem 33 novych a lekl se, co jsem zaspal.

    pindy o elektromobilite. uff, to se mi ulevilo.

    sorry za gaychat
    PER2
    PER2 --- ---
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    XCHAOS: Jojo. 640 kB musi kazdymu prece stacit. A kdyz nebude, vyleti opravar a se sroubovakem prida pamet.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    XCHAOS: u tech kabelu nejde jen o pomalejsi prenos signalu. kabely vetsinou kopiruji nektere trasy, pobrezi. tim se navysuje delka a pridava se dalsi zpozdeni.... to prime spojeni mezi satelity bude bomba. jsem zvedav, zda se to povede rozjet
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MAKROUSEK: no ale o tom jsou třeba ty CDN na palubě každé družice... podle mě nějakou smlouvu o tom, že v každém Starlinku je instance Google cache, už dávno mají. Vždyť Alphabet je jedním z jejich investorů...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    XCHAOS: Urcite, nejmin na tejden, mozna i na mesic. Nez to zacnou lidi pouzivat. Blbe se to bude skalovat, blbe.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MAKROUSEK: tak decentralizovaná sociální síť je svatý grál Internetu už od samého začátku. To by byl takový starlink mezi facebooky a googly...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BLACKHEAD:
    MAKROUSEK: : jo, ale Starlink je fakt zajímavější fenomén, než to vypadá.

    Jestli totiž fakt laserové linky mezi družicema zajistí o tolik lepší latenci, než podmořské kabely (to s tou nižší rychlostí světla v optických vláknech jsem nebral dřív tolik na vědomí), tak to začne být zatraceně zajímavé.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    BLACKHEAD: To jo, ale kazdy ma ty svy data zasperovany jako Alibaba jeskyni. To nicemu moc nepomuze.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam