• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    SATAI
    SATAI --- ---
    PALEONTOLOG: hlavně měl plnou tlamu toho, jak si je nechal proklepnout, propočítat...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOUDY: tak xixoio propůjčil tvář, propagoval to. to sice není trestný, ale má špinavý ruce taky.

    KOUDY: já fakt nevím, možná jsme se teď každej bavili s někým jiným o něčem jiným, protože podle meřitelných ukazatelů to dělá melon blbě a jeho výstřelky a rozhodnutí majitele (nezaplatit google) ceo nepřepádluje. počkejme si na 4. hodnocení od Fidelity funds, o kolik ta hodnota vkladu po tomhle úletu naroste. myslím, že nenaroste :-) a to je pointa celýho tohodle nesmyslně dlouhýho vlákna.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    TROGLODYT: klid ;) tyhle katastroficke reci se tu objevi pokazde co Musk udela nejake zmeny na twitteru... to opadne do 1-2 mesicu ;)
    PES
    PES --- ---
    KOUDY: Hlavní rozdíl je, že Tesla, SpaceX i StarLink něco hodnotného přináší (materiální výrobky, dopravu na orbitu, Internet z oblohy), kde začínal od píky/nuly a kde si reputaci získává reálný produkt, který mohou firmy EM vyrobit, ale Twitter akorát o monetizaci existující KOUPENÉ userbase (systém jako takový nemá prakticky hodnotu, technologicky se dá celkem rychle rozjet i lepší konkurenční produkt s jedinou ztrátou - nemá ty uživatele, a na to není vůbec dobře si ty stávající uživatele nasírat...
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    PES: Kdyz si nekdo da tech pet minut prace a udela si research, tak zjisti, ze Vavra nemel s investovanim xioxio nic spolecneho, neni ani z niceho obvinenej a chtel vyuzit jen sit jejich partneru pro vyber prachu na svuj startup s chytrym elektromerem a i pres tenhle malej fuckup je to furt clovek, kterej o investicich a velkem businessu ci koporacich toho vi 10x vic nez my vsichni tady dohromady, takze stoji za to tech 17 minut obetovat a poslechnout si to. Obchodnik s omyly to uplne neni. Spis naopak. Teslu bral znova na 110 dolarech a spravuje rodinnej fond, kde je vic nez 100 micu. Jak uz jsem psal. Ma na Elona uplne stejnej nazor jako ja a urcite i par dalsich lidi tady. Kvuli necemu ho obdivuje a v necem je zas k nemu kritickej. Zadnej fanboy.
    PES
    PES --- ---
    KOUDY: Tohohle Vávru bych raději nevytahoval, zvláště ne po Xixoio ne nadarmo mu někdy přezdívají "obchodník s omyly"...
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Tesla slaví dvacet let od založení. Investorům přinesly akcie zhodnocení 20 tisíc procent | Hospodářské noviny (HN.cz)
    https://investice.hn.cz/c1-67221390-tesla-slavi-dvacet-let-od-zalozeni-investorum-prinesly-akcie-zhodnoceni-20-tisic-procent
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    PALEONTOLOG: To uz je ukol pro novou CEO, ktera ma zajistit do par let co nejvetsi profit firmy aby byla financne sobestacna. Co se tyce reklam a Elona, tak o tom velmi dobre mluvi Vavra v pul roku starem videu ve kterej sam rika, ze ho Elon vsim co dela krome Tesly dost irituje a je k nemu obecne kritickej, ale zaroven tam rika, ze je twitter sit pro dospely lidi a kdyz to nekdo nemuze snest, tak at tam neni a ze Elona nenavidej korporace a kdo bude moct, tak ho o tu reklamu pripravi. Celkem hezky edukativni video od nekoho, kdo ma Elona a jeho firmy dobre nastudovaneho. Pokud nemas 17 minut casu, tak od pate minuty dal to asi staci.

    ELON MUSK A TWITTER | Radovan Vávra
    https://www.youtube.com/watch?v=oDvlxq8G0A8
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KOUDY: btw technicka poznamka na okraj - srovnani s Windows dost kulha, protoze tam mel uzivatel na vyber, jestli se toho experimentu zucastni nebo ne
    tzn. presli primarne fanboys, zastanci "novejsi je vzdycky lepsi", lidi co nemeli na vyber (prevazne zamestnanci) a ti co to koupili s novym HW
    lidi preferujici stabilitu se vyhli Me, Vistam i 8 a delali prechod 2000->XP->7->10, prave proto aby se vyhli te fazi ladeni nestabilnich pokusu
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOUDY: jak víš, co cituju, když necituju? a to číslo samozřejmě pochází z jedný součástí X holdingu, fidelity funds, který si cení jejich vlastní investici o 60% míň. fidelity jsou fondy, který prostě ztrátu svým účastníkům vysvětlit musí. třikrát avizovali pokles hodnoty vkladu, tak jsem zvědavej, co bude po čtvrtý :D
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    PALEONTOLOG: Citujes ze lzivyho clanku vycucaneho z prstu. Hodnota firmy je neznama protoze neni na burze a nejsou data, vzhledem k tomu, ze je privatni a nereportuje. Nehlede na to, ze i na burze byly akcie overvalued vzhledem k prodeji, coz je uplne normalni a bezny pri prodeji firem. Reknem si za pet let jestli se to Elonovi vyplatilo nebo ne..Ikdyz rikal, ze kvuli prachum fakt twitter nekupuje, ale samotnyho me zajima, jestli z ni udela tu jeho vysnenou platformu pro mikroplatby a dalsi veci..o ktery uz 10 let sni. Jeho prvni krok bylo snizit naklady, vyhodit nepotrebny lidi apod. Coz udelal. Plno lidi tu psalo ze firma krachne do pul roku. To se nestalo. Dalsi krok byl najit novou CEO, ktera se vyzna v reklame a marketingu a pritahne nove i stare reklamni investory. Opet tu plno lidi psalo, ze zadneho noveho CEO do konce roku nenajde a jen keca. Nasel ho uz v cervnu. Ted se budou hledat zpusoby monetizace, budou se cutovat nevydelecny veci a zkouset novy featury. Do toho rozjel novou socialni sit Jack a Zuck taky vycejtil sanci - https://www.cnbc.com/2023/03/10/meta-exploring-a-new-social-network-that-could-compete-with-twitter.html takze uvidime. Me by se treba libila socialni sit, kde mas svobodu projevu, ale zaroven musi bejt tvuj ucet proste overenej obcankou, takze si tam muzes rikat co chces, ale zaroven za to co reknes musis nest take zodpovednost. Takova socialni sit by ale nebyla nikdy vydelecna :))

    JARDABEREZA: Podle me je na zapade nemozny kvuli konkurenci a regulacim udelat kopii wechatu.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    DZODZO: Mě to přijde poněkud vágní definice vize. Ale třeba do toho zaměstnanci mají lepší vhled a díky tomu mají lepší motivaci zkousnout svojí práci.

    Krom toho přijde mi, že nejsou ani první. WeChat už jejich vizi dělá: https://www.adchina.io/wechat-features/ akorát kvůli napojení na čínskou vládu to je pro pár miliard lidí nepoužitelné.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOUDY: plácáš blbosti, tw má třetinovou hodnotu proti nákupu, pokud jseš takovej kapitalista, jak se tváříš, tak nech aspoň promluvit prachy. a mlč.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JARDABEREZA: twitter -> x, the everything app

    Taka priprava na medziplanetarne fungovanie, kde uz nechces riesit tie nizsie urovne architektury
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    PALEONTOLOG: Presne jak rikas. Raketky nepristavaj, spaceX je pred krachem. Tesly jsou mrdky a ta firma vubec nevydelava a ma nicotnou valuaci oproti ostatnim automobilkam. Musk za poslednich 10 let dokazal, jak je neschopnej manazer a inovator, kterej si nas respekt ani obdiv absolutne v nicem nezaslouzi. Zadny dane neplati. Zajimaj ho jen prachy, drahy auta, ma nekolik jachet, soukromejch tryskacu apod..:)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOUDY: právě jsme se ukázali, že melon to dělá neustále špatně, až chorobně podle snad všech objektivních měřítek. já jen ať si sladíme slovník, na traktáty nejsem zvědavej, tapetovat kvůli mě nemusíš :-)
    YBUKO
    YBUKO --- ---
    KOUDY: Saúdský ministr kultury už v roce 2013 přiznal, že Twitter nějak cenzurují. Bude to lepší, když jsou spolumajitelé ? Neřekl bych, státní cenzura a svobodné psaní na socky nejde dohromady.
    Saudi minister admits censorship of Twitter - Region - World - Ahram Online
    https://english.ahram.org.eg/NewsContent/2/8/64782/World/Region/Saudi-minister-admits-censorship-of-Twitter.aspx
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    AVATAR: Nerekl jsem ze jsi prolhana svine, ale ja jsem se tu snazil hazet nekolik tydnu raketky nebo Elona ve francii ci supersport od tesly a na breky jinejch o tom jak jim nejde twitter nebo co elon udelal podle nich zase spatne jsem se snazil nereagovat..tak prosimte nerikej koudyho kolotoc. Ted schvalne budu treba dva tydny psat k lidem kteri tu budou brecet o tom co se jim nelibi na twitteru nebo co elon podle nich zase udelal spatne kolem twitteru komentar "tyvole zase zacina avataruv kolotoc" Za dva tydny se muzes podivat u kolika prispevku ten komentar bude..pak pochopis co tim myslim.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    KOUDY: tak jo. Jsem prolhana svine. Lets move on...
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    AVATAR: Psal jsi koudyho kolotoc. Kolotoc breceni je tu ale od jinych kteri maji jiny nick nez koudy, jak jsem ti uz posilal nize. Ja jen OBCAS do toho kolotoce naskocim, stejne jako id mraky a jini, abychom lidem kteri breci pripomneli ze jsou na cizi soukrome socialni siti zadarmo, takze jestli se jim tam nelibi, tak na ni nemusi byt. Kdyz tu nekdo psal o vypadku, jako ze "Tyvole Elon curak twitter spadnul to jsem nikdy v zivote nezazil tyvole co se to kurva deje vole za babise bylo lip!!"..tak jsem jim hodil treba clanek o tom ze i facebook mel spoustu vypadku, takze se to opravdu nedeje jenom Twitteru. Stejne jako mel vypadek twitter nekolikrat i predtim nez ho koupil Musk.

    Twitter zažil výpadek, půl hodiny nefungoval na webu ani v mobilu - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/technet/kratke-zpravy/twitter-zazil-vypadek-pul-hodiny-nefungoval-na-webu-ani-v-mobilu.A151119_111204_tec-kratke-zpravy_pka

    Výpadek Twitteru. Tisícům lidí na světě sociální síť nefungovala | TN.cz
    https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/454783-vypadek-twitteru-tisicum-lidi-na-svete-socialni-sit-nefunguje?

    Twitter postihl velký výpadek napříč celým světem - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-twitter-postihl-velky-vypadek-napric-celym-svetem-40398327

    takze by bylo mozna priste lepsi psat tem lidem co brecej, at jdou brecet do auditku o twitteru a neustale ty sve breky nepisou sem..a potom na ne Mraky, ja a jini uzivatele nemusime reagovat stylem, ze tenhle vypadek opravdu neni nejak vyjimecnej a ojedinelej, ale twitter uz mel tunu vypadku i v minulosti, stejne jako socialni site a nebudeme VSICHNI v kolotoci desetkrat slysenejch argumentu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam