• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    PER2
    PER2 --- ---
    7hodin, dalsi pokus

    Hughes JUPITER 3 Mission
    https://youtu.be/5ixbPMe6684
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SUMAC: dobre chalani, tak by ste mohli zacat tym, ze si precitate knizku, pokial chcete fakticky a odborne diskutovat, lebo potom sa tu vyskytuju iba rozne emotivne vykriky na zaklade clickbait clankov z medii a dojmologia o muskovi, ktoreho mate vykresleneho na zaklade tychto kratkych clankov a nie z roznych interview a prezentacii, ale rozumiem ze nie kazdemu sa chce sediet pri hodinovom rozhovore alebo 4-hodinovej prezentacii, aby sa dozvedel ako skutocne funguje musk a jeho firmy

    Elon Musk - Ashlee Vance | Knihy na Martinus.cz
    https://www.martinus.cz/?uItem=209570
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    DZODZO: hele tohle nejsou fatka kamo, tohle je neco mezi zabavou a filmovym umenim vyprodukovanym za ucelem trzby v kinech. pokud sem chces nahodit fakta (jako ze jsme v "odborne" diskusi), tak doporucuju pouzivat prislusne zdroje, mezi ktere napr. patri clanky v odbornych casopisech, knihy, sborniky, investigativni zurnalistika, vypovedi ocitych svedku, atd.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOUDY: asi není nic jednoduššího, než se bránit proti pomluvě a poškození dobrý pověsti, což by každej bez másla na hlavě udělal.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    PALEONTOLOG: skoro se mi az chce pouzit slovni spojenicko "marketingovej bullshit"..ale budu se drzet :D
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    QWWERTY: kdo spoléhá na 10% rezervu je idiot a neměl by mít řidičák, je to správná reakce?

    Tesla was fined earlier this year by South Korean regulators who found the cars delivered as little as half their advertised range in cold weather. Another recent study found that three Tesla models averaged 26% below their advertised ranges.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SUMAC: a toto je potom co? DZODZO:
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    DZODZO: "faktami", napsal si "dohladaj si to", nepredlozil jsi nic, akorat debilne trollis uz asi 15 hodin..
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    CROME: tak to ma mrzi, ze sa s predlozenymi faktami nevies vyrovnat a rozplacu ta
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    Tesla’s secret team to suppress thousands of driving range complaints
    https://www.reuters.com/investigates/special-report/tesla-batteries-range/

    Tesla years ago began exaggerating its vehicles’ potential driving distance – by rigging their range-estimating software.
    The company decided about a decade ago, for marketing purposes, to write algorithms for its range meter that would show drivers “rosy” projections
    for the distance it could travel on a full battery, according to a person familiar with an early design of the software for its in-dash readouts.

    Then, when the battery fell below 50% of its maximum charge, the algorithm would show drivers more realistic projections for their remaining driving range

    The directive to present the optimistic range estimates came from Tesla Chief Executive Elon Musk,

    ....

    Tesla isn’t the only automaker with cars that don’t regularly achieve their advertised ranges.
    a study of 21 different brands of electric vehicles .. found that, on average, the cars fell short of their advertised ranges by 12.5% in highway driving.
    CROME
    CROME --- ---
    DZODZO: Tvl uplne jsem se nad velikosti a nekonecnou dobrotou naseho slunce nejteplejsiho Muska rozbrecel :(
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOUDY: Jasne, rozumim, jak to myslis, chapu co tim chces rict. Nicmene si myslim, ze je to ale podobna vec, ta doktorka, ona by ze sveho postu nemela nic takoveho vykrikovat verejne nebo ji hrozi, ze muze zabit spousty lidi, kteri jsou rizikovka, nenechaji se naockovat a pak maj krizek na Staromaku. Lidi jsou hloupi a uveri vsemu moznemu, pokud je to hezky predneseno. On, coby "elita lidstva" (v zavorce, protoze za posledni rok u mne coby elita totalne skoncil) by mel mit na vic a chapat jak moc velkej influence ma. Ja si pamatuju, ze sem za covidu byl chvilema tak vystrasenej, kdyz sem videl videa z nemocnice v Lombardii (IT), kdy tam bylo svetove poprve videt, co muze covid napachat a vypadalo to jak z nejakyho postapo filmu, ze sem taky nekde napsal, ze bych strilel lidi, co serou na rousky (coz mi madam nyxi pompadurka nezapomina neustale pripominat, pokazde potesi :D), ale to je druhy extrem, nikdy bych nerikal "toto se hoax, muzete chodit bez rousky", stejne jako bych nikdy nerikal "toto se nedeje, na Ukrajine neni valka" atd. A on ten opacny pripad je, navic s obrim vlivem. A ten jeho vlib je to, co si rusacka propaganda preje.
    Vic k tomu asi nemam co bych, snad chapes, jak to myslim.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SEJDA: vy krcite rameny, ja nesouhlasne podtrhavam vlnovkou :-))
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    PALEONTOLOG: nevim, proc by miliardari meli byt lepsimi lidmi nez stredni trida, nebo jeste niz.
    Kdyz si vezmu Sorose nebo Gatese, tak ty dva nenavidi velka cast lidi. Myslis, ze Muska nenavidi vice lidi?
    Uznavam, ze Musk je na prispivani na socialni site zavisly. Ale to je i spousta jinych lidi, a o vsech jde napsat "mohli by psat mene".
    Krcim rameny a nechapu, proc se tim vubec zabyvat, az tak patologicke to neni.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOUDY: kolik americanu popira, ze telefonovalo s putinem?
    SPLNYX: zasadni budou ty vykonny rady, poradni organy a konzultanti, coz si tady spousta lidi mysli, ze se takova korporace ridi bez nich. pipla to, ale diletanstvi neurotika se naplno projevuje pri rizeni tw, viz napr. vypousteny balonky o cene za blue a dalsi amaterismy.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    DRAGON: No a neni to spis tvoje debilita ze se nechas ovlivnit nazorem nekoho na internetu? To je jak kdybyses nechal ovlivnit Klausem, ze tu zadna klimaticka zmena neni apod..Me to prijde jako to same, kdyz nejaka doktorka nebo kdo to byl v CR remcala, ze vakciny k nicemu nejsou, nebo kdyz lidi brecej, ze na twitteru je tenhle ucet adidasu fejkovej, prestoze ma fajfku (staci se podivat treba na pocet followeru, coz udela kazdej chytrej clovek a zjisti, ze je fejkovej hned)

    Miliardari maj proste potrebu se k urcitejm tematum vyjadrovat, stejne jako ma tu potrebu plebs. I Lukacevic nebo Barta ci Cupr resej na twitteru plno palcivejch temat a nejsou sami. Ja chapu ze s velkym dosahem by mela prichazet velka zodpovednost, ale zaroven mi prijde ze tem lidem kteri maji hodne followeru vlkladate nejaky ability ktery proste sami nemame. Elon rekl spoustu picovin, stejne jako Lukacevic nebo Kim Kardashian ci Justin Bieber. Vubec nerozumim tomu, proc by me ty jejich picoviny mely nejak ovlivnit nebo bych jim mel prikladat nejakou vahu :).
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KOUDY: nemusis chodit do jemenu, staci se podivat jaky maj kolikrat nekteri cesi nazor na udalosti v us.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KOUDY: ano, on ma nazor, ktery zastava spousta nepremyslejicich individui. A ma na ten nazor plne pravo. Nicmene on, ze sve pozice, by mel byt sakra opatrny, nez ten nazor, ktery evidentne nema podlozeny fakty, bude sirit dal, to je dobry si uvedomit. Nejakej Jemenec (nic proti), nema takovy dosah a hlavne zodpovednost, protoze neumi ovlivnit masy.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    OTAVA: To uz jsme tu prece resili. Musk ma na valku na ukrajine stejnej nazor jako desitky milionu amiku, protoze se jich to netyka a neznaji pozadi ani historii te valky. Je to to same jako kdyz se zeptas cecha na valku v jemenu treba. Jemenec te bude mit za tvuj nazor taky za idiota. Dulezity je ze jeho SpaceX dodala na ukrajinu starlinky a dlouhou dobu je castecne financovala. Nevim jestli to dela doted.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    SEJDA: jasně, přestaňte dodávat zbraně a válka skončí my ass.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam