• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    LEGI: jenom pro ujasneni .. NASA chce 20 statu Starship. Starship uz ma prvni uspesne za sebou = dosahla cilove orbity. Abysme si nemysleli, ze chce 20 pristani na Mesici.
    LEGI
    LEGI --- ---
    VOYTEX: mohl komentovat stream, který šel z ofiko streamu do režie a pak do studia..
    nebo mohl komentovat stream, který televizím posílají agentury, nikoli twitterový stream od Space X.

    tzn. mohl mít několikasekundové zpoždění oproti tomu, co CNN pouštěla ven. to se může stát velice snadno.

    nevím, neviděl jsem to, jen dodávám kontext.


    SEJDA:
    TOXICMAN: tak zrovna tento týden proběhla tato zpráva - jestli tu byla, tak pardon.

    Starship lunar lander missions to require nearly 20 launches, NASA says - SpaceNews
    https://spacenews.com/starship-lunar-lander-missions-to-require-nearly-20-launches-nasa-says/
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: Mohli napsat: Uspesny start testovaci starship.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SEJDA: no, já myslel, že se mluví o Artemis 3, kde se má Starship účastnit jako lander na Měsíci... plánováno na konec 2025
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    TOXICMAN: s lidmi? ja jsem myslel jedno demonstracni pristani, bez lidi.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SEJDA: 2025 s lidma ve Starship je v tuhle chvíli extrémně ambiciozní plán a téměř jistě se bude posouvat
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    YMLADRIS: 2025 podle mne vypada stale nadejne .. staci kdyz jim NASA rekne, ze je nezajimaji suborbitalni cirkusove skoky a ze chteji oblet Mesice a muzou ho mit za 6 meiscu.
    Uvidime, jak rychle bude SpaceX schopna implementovat napravna opatreni ted, pokud vubec budou muset. Let byl "uspesny", ani booster a ani lod neodbocili mimo plan letu, jenom byly zniceny jinak, a o fous drive, nez bylo planovalo.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAERO: pokud vidim dobre, tak WSJ a Guardian titulky o cilech a jejich vysledcich nic nerikaji
    prvni oznamuje, ze nejaktualnejsi status je ztrata kontaktu. druhy ze na konci testovaciho letu doslo k explozi
    coz je za me proste jenom fakticke oznameni stavu dle aktualnich informaci. nikde v titulku nevidim, ze se neco nepovedlo splnit
    PES
    PES --- ---
    KAERO: lovil jsem to jen z toho, jak se mi to jevilo při živém sledování, takže to mohl být problém streamu...
    KAERO
    KAERO --- ---
    PES: kdyz se kouknu na stream ze spacex, tak v T=-6 s vidim akorat zasekle video na 2-3 s, a pak pokracuje odpocet T=-3. Takze to je jen chyba videa. A zadny zasek v T=-1 s.
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: Ani ty prvni dva nejsou neutralni. Mise mela vice cilu. Oni si vybrali ze titulek bude o cilech ktere se nepovedlo splnit. Ale mohli si vybrat cile ktere se povedlo splnit.
    Ergo je nerealne udelat neutralni titulek, pokud ma byt kratky.
    PES
    PES --- ---
    TROGLODYT: byl to ten stream, co tu někdo nalinkoval nějakou tu chvíli před startem...
    TROGLODYT
    TROGLODYT --- ---
    PES: Tak to ale nebyl spaceX live stream ..... tam poskakoval odpocet okolo -40s , ale kdyz se pak finalne rozbehl, tak uz zadny hold nebyl, a rovnou start v 00
    PES
    PES --- ---
    VOYTEX: tak ten odpočet byl takový divný a nedivím se, že to nepostřehli. Sám jsem se na to díval na tom YouTube live streamu a odpočet se blížil k posledním 10 vteřinám, někde kolem 16 vteřin před zážehem se objevil místo odpočtu status HOLD, to jsem si myslel, že to tedy odpískají, po chvíli se odpočet znovu rozběhl někam (pokud se pamatuji) k pouhým 6 vteřinám, opět HOLD, pak (snad) probliklo 3..2..1.. a opět HOLD.

    HOLD pak dlouhé vteřiny stál, ale pak se najednou objevil zášleh plamenů a StarShip se (pro mne s ohledem na první test) dost rychle odlepila od země a začala stoupat...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    VOYTEX: neví, počkal bych na info od SpaceX
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    a co znicilo starship se vi?
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    YMLADRIS: tak ona je otazka, co spustilo autodestrukci. Prvni stupen bouchnul, pote, co se pretocil a stabilizoval, jestli jsem to vcera videl spravne.

    (na CNN Prima start kometnoval Petr Kolar z CKK a nejdriv si nevsimli, ze rakete se rozbeh odpocet a startuje, a pak, ze 1.stupen bouch na hadry. Na obrazovce trepota miliarda kousicku a Kolar: Vypada to, ze 1.st. snad pristane, nebo se ziska jeho vetsi cast. haha tihle komentatori)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    asi zadna nova informace, nicmene

    Starship selhal i podruhé, přistání na Měsíci v roce 2025 nevypadá nadějně
    https://denikn.cz/1287600/starship-selhal-i-podruhe-pristani-na-mesici-v-roce-2025-nevypada-nadejne/?cst=37735fcd5feacefa5875a281627baa7333f7e5e5e09fa7848767093e32b70b10
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    QWWERTY: tak potrebovali dostat do titulku jeho jmeno, vid :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    AVATAR: technicky jo, ale uz je z toho citit antipatie a takova ta potreba si rypnout do Muska za kazdou cenu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam