• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    PES
    PES --- ---
    PES: bylo to dost zajímavé i pro noční Novinky...
    ...potěší, že i "běžná média" mají zase zájem o dění ve vesmíru.

    První soukromé přistání na Měsíci. Odysseus dosedl na lunární povrch - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-prvni-soukrome-pristani-na-mesici-odysseus-ma-na-lunarni-povrch-dosednout-v-0-24-40461758
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Intuitive Machines IM-1 Mission Landing Live Stream
    https://www.youtube.com/watch?v=5-qwhozfYeQ
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    PES: pristani bude az 0:24 .. daji si jeste jeden obeh okolo Mesice

    https://twitter.com/Int_Machines/status/1760748848991903878
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    SpaceX žádá o 9+ startu starship (letos)

    SpaceX seeks a waiver to launch Starship “at least” nine times this year | Ars Technica
    https://arstechnica.com/space/2024/02/spacex-seeks-to-launch-starship-at-least-nine-times-this-year/
    PES
    PES --- ---
    Dnes večer kolem 22h se na Měsíci pokusí přistát modul Nova-C vynesený raketou Falcon-9 dne 15.2.2024... Časy CST jsou u nás v CET jako +7 hodin

    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    zajímavé video od Kimbala z testů přistávání před 10 lety
    three engine F9R Dev1
    https://twitter.com/kimbal/status/1760410521386487831
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    How Deep Can Tesla Cybertruck Drive in Water? -Wade Mode Test
    https://www.youtube.com/watch?v=4lKAEHMvvxg
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOROVY_KRAL: já ale taky Twitter už víc jak rok nepoužívám, víceméně když se mi rozbil mobil, tak na nový jsem ho už nenainstaloval, současně mi odešel i notebook a jsem liný si obnovit heslo, k jednomu z účtů by dokonce přišlo na email do domény, která mi propadla. Jsem ale Elonovi vděčný, že díky jeho demencím na Twitteru tolik lidí objevilo Fediverse a Mastodon - viz [Mastodon 🐘 / Fediverse - decentralizovaná sociální síť]

    V záhlaví je jasně uvedené, že konverze ohledně Twitteru patří do jiného klubu, který je na Twitter vysloveně zaměřený. Nevím, co na tom na tom kdo nechápe. My se chceme bavit o legaci Elonových firmách, navzdory názvu klubu hlavně o SpaceX a Tesle. Umírněnou polemiku s jeho skalními fanboys a fangirls tu vedu taky, ale především nechci přijít o další videa startů Starship a všemožné informace, které s provozem raket souvisí a tím pádem by bylo dobré si na generické trollení založit jiný klub (ostatně, třeba i Piráti tu mají takhle 2 kluby, jeden spíše informativní, druhý polemický...)

    BRAMBOROVY_KRAL: on ale psychopat docela dlouho nebyl... nicméně, asi je ok založit mu osobnostní klub, ale jinak tenhle klub je pro lidi, co diskutují jeho výtvory... osobnost mi nezajímá, dokud není můj šéf (což není - to jsem vyřešil odchodem z Twitteru, tam by mi skutečně šéfoval, de-facto). Jinak trvám na tom, že ostatní oligarchové jsou horší (Gatesův Microsoft pokazil šance, aby celý IT svět byl něčím jiným, mohli jsme mít na všech workstationách Unix a všechen SW kompatibilní s Unixem... brečel bych... to i Steve Jobs byl lepší, protože na tomhle snu pracoval, většinu života... o Jeffovi Bezosovi a Amazonu raději nemluvit... vlastně Elon byl dlouho jediný cool oligarcha široko daleko no a že už není cool... no, to se dalo čekat, ale pořád je jich spousta horších)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOROVY_KRAL: já ale taky Twitter už víc jak rok nepoužívám, víceméně když se mi rozbil mobil, tak na nový jsem ho už nenainstaloval, současně mi odešel i notebook a jsem liný si obnovit heslo, k jednomu z účtů by dokonce přišlo na email do domény, která mi propadla. Jsem ale Elonovi vděčný, že díky jeho demencím na Twitteru tolik lidí objevilo Fediverse a Mastodon - viz [Mastodon 🐘 / Fediverse - decentralizovaná sociální síť]

    V záhlaví je jasně uvedené, že konverze ohledně Twitteru patří do jiného klubu, který je na Twitter vysloveně zaměřený. Nevím, co na tom na tom kdo nechápe. My se chceme bavit o legaci Elonových firmách, navzdory názvu klubu hlavně o SpaceX a Tesle. Umírněnou polemiku s jeho skalními fanboys a fangirls tu vedu taky, ale především nechci přijít o další videa startů Starship a všemožné informace, které s provozem raket souvisí a tím pádem by bylo dobré si na generické trollení založit jiný klub (ostatně, třeba i Piráti tu mají takhle 2 kluby, jeden spíše informativní, druhý polemický...)
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    OMNIHASH: asteroidy nejsou substrat, je to v lepsim pripade skvara. Tam se uchyti leda tam nizsi rostliny, ale i tem zmrzbou vakuoly.
    Mylne se mysli, ze stromy drzi kmen, ale ve skutecnosti je kmen jenom rameno opirajici se koreny o substrat.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    OMNIHASH: no vida. A já furt že mycelium.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    JARDABEREZA: existuje futuristická vize, že budeme asteroidy osidlovat tak, že je necháme porost geneticky modufikovaným stromem, co zvládne žít ve vakuu a zároveň produkované svým kmeni komory, kde by mohli žít lidi. Takovej ecopunk.

    Orion's Arm - Encyclopedia Galactica - Yggdrasil Bush, Yggy
    https://www.orionsarm.com/eg-article/46e9d60061e78
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    Odpověď na znečišťování atmosféry hliníkem? :-D
    Japonsko jako první země vypustí do vesmíru malý dřevěný satelit - Ekolist.cz
    https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/japonsko-jako-prvni-zeme-vypusti-do-vesmiru-maly-dreveny-satelit
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    BRAMBOROVY_KRAL: banány dávám maximálně na pár hodin pro zchladnutí hlavy, aktuálně nemá RO nikdo, tolik k té toleranci
    BRAMBOROVY_KRAL
    BRAMBOROVY_KRAL --- ---
    Já účet na Twitteru už bezmála rok nemám. Mimochodem doporučil bych to všem. O nic nepříjdete, ty nejvetší Muskoviny k vám stejně probublaj.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOUDY: na tw jsem ho v ignoru měl a neustále okolo běhaly muskoliniho tweety a kontroverze :-) kdybych o něm půlroku nic neslyšel, tak se mi stýskat nebude, ale ono jaksi.. tím člověkem je mediální prostor celkem saturovanej
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    PALEONTOLOG: tak hlavne tu je deset lidi ktere sere kazdy elonovo uprdnuti na twitteru ale nedokazou si ho dat na twitteru do ignoru. Je to jak vegan kterej chodi do masny a neustale breci ze tam prodavaj maso. Tak tam nechod tyvole :D..to nema s free speech nic spolecneho. Elon si muze na svy siti rikat co se mu zlibi a jestli to nekoho rozesmutnouckava, tak z ty site muze jit treba doprdele zejo :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BRAMBOROVY_KRAL: toxicman ho sice nehájí, ale rozhodně se mu muskova kritika nelíbí :) chápu, že by to ideálně oddělil jeho firmy od osobnosti muska, ale bohužel musk je sám příčinou stavu, že se od něj jeho život a dílo oddělujou dost blbě.
    BRAMBOROVY_KRAL
    BRAMBOROVY_KRAL --- ---
    Ach jo, "free speech" promoter Koudy opět bonmotuje. On přece nikdy nikoho neuráží! ;)

    CROME: to řekl dobře: "Založil si auditko o kontroverzím psychopatovi, ale chodili mu tam lidi".

    Holt auditko má v názvu Elon Musk, tak když Elon Musk udělá nějakou píčovinu, což teď dělá denně, přirozeně lidi otevírají auditko o Muskovi. Tohle auditko navštívím každých pár týdnů/měsíců, a je to pořád to samý. Lidi si sem příjdou utahovat z Muska, Toxicman a spol se rozčilujou, že to sem nepatří, ale že to určitě není tím že by Muska nějak chtěli bránit - ale pak ho stejně brání. Kdyby ho nebránili, tak tu nedochází ke konfliktu.

    Já být Toxicman, jsem rád že jsem založil auditko kde to žije, ale očividně on si to spíš představuje jako nějaký blog, kde on má pozici toho hlavního editora a moderátora, co řídí tu debatu k obrazu svému. Opět říkám, doporučuji si k tomuto účelu zřídit separátní auditko, bez Muska. No a nebo tady většině diskutujících postupně rozdej banány, což stejně čekám že se stane, protože ti co mají svobody slova plnou hubu jsou většinou většnou ti, co pro svobodu slova mají nejméně tolerance, když se jim ta slova nelíbí. RO me bby, I'm out.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    OTAVA: jen je to tu ot a jsou to nadavky. I za svy free speech musi bejt clovek zodpovednej. Presne jak rika Elon..proto taky Kanye West dostal ban za antisemitismus, prestoze je to jeho kamos.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam