• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    PES
    PES --- ---
    KOUDY: Scotty, dejte mi Warp10...

    Ale to je nemožné, pane, motory to nevydrží, loď se rozpadne...
    ...ale za 5 minut Vám tam dám Warp11 ;-)))
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    YMLADRIS: Upper stage restart to raise perigee resulted in an engine RUD for reasons currently unknown. Team is reviewing data tonight to understand root cause.

    Starlink satellites were deployed, but the perigee may be too low for them to raise orbit. Will know more in a few hours.
    PES
    PES --- ---
    YMLADRIS: tak ještě aby si ty satelity chytaly ty ionty při poklesu už ze zbytků atmosféry a používaly to pro šplhání se na vyšší orbitu...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    @SpaceX
    During tonight’s Falcon 9 launch of Starlink, the second stage engine did not complete its second burn. As a result, the Starlink satellites were deployed into a lower than intended orbit.

    SpaceX has made contact with 5 of the satellites so far and is attempting to have them raise orbit using their ion thrusters.

    Musk: We’re updating satellite software to run the ion thrusters at their equivalent of warp 9.

    Unlike a Star Trek episode, this will probably not work, but it’s worth a shot.

    The satellite thrusters need to raise orbit faster than atmospheric drag pulls them down or they burn up.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Neuralink Update
    x.com
    https://x.com/neuralink/status/1811095113281720722

    +

    Joe Rogan Experience #2167 - Noland Arbaugh
    https://www.youtube.com/watch?v=Bfo2xIeaOAE
    SATAI
    SATAI --- ---
    ANDY_WARHOL:

    facepalm.gif
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PULNOC: asi nejaky charisma ma, kdyz ma tolik deti s ruznymi zenami, tak na ne nejak musel zapusobit.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    První segment

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KOUDY: vizuálně je to megapůsobivý. Tenhle záběr pro změnu připomíná spíš něco z 30.let 20.století (řekl bych 50.léta, ale ten funkcionalismus tý budovy! to by v 50.letech neudělali.. no možná zase pak ke konci...)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    KAERO: ..zatímco u businessu je zdroj příjmů prodej, což je něco co je tažené z větší části marketingem..
    KAERO
    KAERO --- ---
    TOXICMAN: bych asi nerekl "serou na to", spis vidim problem prosadit ze penize urcene na vedu/vyzkum pujdou i na propagaci neni uplne trivialni. statni penize jsou vzdycky strasne zaskatulkovane a presuny mezi skatulkama je komplikovane. a skatulky se delaji dopredu, takze kdyz nastane nejaka 'potreba', tak to musi projit x-tym schvalovanim atd.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    E2E4: a přitom ESA, financovaná z daní, by naopak měla udělat vše pro to, aby to lidem maximálně přiblížila a prodala... a serou na to
    E2E4
    E2E4 --- ---
    jinak je to zajímavý, jak hodně z vnímaného úspěchu je marketing a hype. díval jsem se na video esa (úspěšný start ariane 6) - kvalita livrstreamu je nesrovnatelně horší, než u starship..
    PEJR
    PEJR --- ---
    PULNOC: Korporace/business je rock band pro lidi co neumi hrat na nastroje..
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PULNOC: "delali to proto aby si kupovali cool faktor."
    nejenom, dalsi pointou je snizeni dani
    Bloomberg - Are you a robot?
    https://www.bloomberg.com/news/features/2022-10-03/rich-use-tax-loophole-to-get-deductions-now-for-donating-later
    ale dneska je to docela nuda. v prvni polovine 20 stoleti to bylo v US zajimavejsi a mnohem vic se prelivaly penize mimo osobni majetek, protoze to bylo vyhodnejsi, nez si to nechat zdanit +80%
    PULNOC
    PULNOC --- ---
    ted mne napadlo, ze vlastne historicky prachaci vzdy investovali do umeni, institut "patron", benefaktor, atd a jsem si jista, ze to nebylo z uslechtilych nezistnych umyslu, protoze lidi jsou lidi. delali to proto aby si kupovali cool faktor.

    takze vlastne jakkoliv bohaty jses, stejne je to jen takovy dobre placeny 9-5 a co bys chtel doopravdy je byt rock star :)
    PULNOC
    PULNOC --- ---
    nezamenujme si okazalost za neco jineho. Elon nema charisma rockove hvezdy ani nahodou. je to totalni nerd a to nerikam ve zlym, nerdi muzou byt klidne cute. Elon urcite cute neni protoze je insecure. vzdycky kdyz nekde dojde na "money doesn't buy happiness", vytane mi na mysl Elon, protoze jsem kdysi pro zabavu sledovala jeho twitr ale pak jsem si nasla lepci zabavu.

    akorat nekteri na tohle proste nemaji cich + Fura Penez TM = rockelon
    PULNOC
    PULNOC --- ---
    Je takove video kde Elon otvira neco v Berline za zvuku techna a tvari se u toho za 100 penez...nevim jestli to je jeste cringe, nebo uz nejaky dalsi level
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam