• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PES: "Dosáhl tím jen rozpoutání diskuse a značného zvýšení dosahu informace, kterou si dosud majitelé elektromobilů značky Tesla jen tiše šeptali mezi sebou." :-)
    ...
    Důvodem propustit celý tým Superchargeru byla údajná nespokojenost Elona Muska s jeho vedoucí, Rebeccou Tinucciovou. Ta prý miliardáři řekla, že už nemůže propustit další členy svého týmu, aniž by to ohrozilo podnikání společnosti Tesla v oblasti nabíjení.

    Myslím, že úplně ideálním řešením by bylo posbírat po světě všechny lidi, které Elon vyhodil, a založit novou firmu, která by pokračovala :-)
    PES
    PES --- ---
    Dohady o mokrý hadr. Žhavé téma supernabíječek Tesly pálí i Muska - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/tesla-supercharger-varovani-x-nabijeni-zrychlit-ev.A240731_075759_automoto_dohr
    Když jde o zkrácení rychlosti nabíjení, je každý trik dobrý. Alespoň tak si to myslí majitelé vozů značky Tesla, co neradi čekají. Proto na nabíječky dávají mokré deky. Tato finta prý skutečně urychluje dobíjení, ale rovněž může způsobit poškození kabelů. Automobilka Tesla je žádá, aby to nedělali...
    PER2
    PER2 --- ---
    How SpaceX Is Harming Delicate Ecosystems
    https://youtu.be/TZDm0jZkLQg
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PES: já neměl panely dobíjející powerbanku na baťohu, ale na nákladovém prostoru svého kola, úplně kolmo, což na jihu není až tak výhodné a půlku dne často svítilo slunce ze špatné strany. Přesto mi překvapilo, jak moc mi dobily za ten den powerbanku. Ideálně umístěné panely za dobrého počasí dají asi tak 6xWp, když není moc vedro, současně, náhodně umístěné panely za náhodného počasí dají určitě 3xWp, to znamená, že Starlink Mini mi přijde s backpacker trekkingem kompatibilní, pokud člověk teda ve stanu neplánuje 8h home office. Jsme tu asi #offtopic ...
    PES
    PES --- ---
    Profi panel na střechu s výkonem 410Wp má rozměry plochy článků 1,7x1,1m = cca 1,9m2, takže na spolehlivé živení toho Mini případně i s nějakým tím dobíjením je potřeba něco nad 10% (spíš 12%) ~ 0,23m2. tj. cca 48x48cm (to je čtverec bratru 1/2 metru)
    PES
    PES --- ---
    XCHAOS: jinak ty "panely na batoh" jsem zkoušel a zdaleka to nedává deklarovaný výkon (leda tak v poledne, orientované přesně k aktuální poloze Slunce s optimálním sklonem mezi 35-45° třeba na laně od stanu ;-) apod.)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    PES: nahodna powerbanka google "100W powerbanka", viz E2E4 to splnuje. hmotnost 0.7 kg.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PES: panel jen dobije tu powerbanku. Pokud to budu chtít používat 4h za den, je to 100Wh, 100 Wh je nic... malý 50W panel mi to dobije, když si ho dám na baťoh. tohle problém není...
    PES
    PES --- ---
    XCHAOS: no s externím zdrojem (FV panel) klidně, ale na pokrytí startu to bude něco chtít (trochu mne svádí myšlenka na superkapacitou ;-))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PES: zapomínáš, že já jezdím na solárním kole s efektivně 1 kWh baterií a motor si do kopce bere klidne 1.5 kW :-) 40W při startu 25W trvale je skoro nic. USB 3 znamená 15W. Tohle v pohodě utáhne solární panel, který se vejde zvenčí na baťoh. Sice na to nestačí běžná USB powerbanka, je to srovnatlené s notebookem - ale je to daleko míň, než kolik potřebuje třeba elektrokolo.
    PES
    PES --- ---
    YMLADRIS: tak při těch parametrech to bude potřebovat "powerbanku" s vyšším napětím, protože jinak to většinu těch věcí doslova "utaví" na těch proudech. Na nějakou "turistiku" tedy nic moc...

    Podle již provedených měření si to sáhne na těch 40W při startu, při provozu 25W během aktivity a 12.5W při nečinnosti. To na 12V dává proudy cca 3.4/2.1/1.1A (a ze zkušeností s technikou obecně bych se nepohyboval u spodní hodnoty rozsahu napájení už jen kvůli stabilitě)...

    Power Consumption	Average: 25-40W
    Input Rating		12-48V 60W
    USB PD Requirement	100W, 20V/5A Minimum
    E2E4
    E2E4 --- ---
    YMLADRIS: jestli to budeš zkoušet by mě zajímala reálná výdrž na tu powerbanku.

    dejme tomu tohle, při udávaný kapacitě pro 3.7V článku to je asi 230Wh, tj teoreticky pro spotřebe 20-40W vydrží 5-10 hodin.

    https://alza.cz/alzapower-metal-40000mah-fast-charge-pd3-0-100-w-cerna-d7177727.htm

    a posílej tohle spíš do starlink auditka, tam to ocení víc lidí.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    YMLADRIS: doručení zatím rychlé

    normální powerbanky na to nemají, potřebuje to nějakou lepší

    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    proč maj vlastně pifku když oba sajou Putinovo péro?
    JONY
    JONY --- ---
    Samozřejmě k ničemu nedojde. Elon je zbabělec a vycouvá z toho jako se Zuckem.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    E2E4: zeby novy diel celebrity deathmatch? dictators vs billionaires? kedysi som to pozeral, bola to prdel :)

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Neprošel crashtesty, Česko mu dalo výjimku. První Cybertruck má registraci, srážka s ním bude děsivá - Zdopravy.cz
    https://zdopravy.cz/neprosel-crashtesty-cesko-mu-dalo-vyjimku-prvni-cybertruck-ma-registraci-srazka-s-nim-bude-desiva-213251/
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    OMNIHASH: To asi nepujcime, je tu zrovna orkan.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Mno tak to jedině doufám, že až si půjčíte v Keflavíku mořskej kajak, nebudeš nutit ženu a děcka pádlovat až na Hebridy!
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MAKROUSEK: tak mohl sis někde koupit kanystr, že.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam