• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    Oběžník pana ředitele:
    Existuje tu klub [Twitter - rychloblogy] ... kdo chce každodenně debatovat o této síti, postovat třeskutě vtipná meme, doporučuju se přesunout tam, tady nechám fakt minimum.
    rozbalit záhlaví
    PES
    PES --- ---
    SEJDA: když budou mít dost "kusů" StarShipů (desítky? stovku?), tak budou moci startovat 3x denně, mezi tím budou mít i měsíc na to "oprášit" předchozí kus před novým startem ;-))) (akorát kde je budou "parkovat" a kde budou mít ten "tovární řetězec a-la Fordova automobilka", aby je mohli de-facto v řadě sériově repasovat) #ironie
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    PES: to nebyla žádná ironie, ale naprosto vážně mířenej dotaz, opravdu ti to takhle dává smysl?
    PES
    PES --- ---
    KAERO: zahrají si na nějaký "akční film" (a-la Gravitace, Drtivý odpad, Armageddon) a zbastlí z dostupných součástek a náhradních dílů ISS nějaké řešení (v krajním případě se jeden "hrdinsky obětuje" jako živá náhrada dálkového řízení a riskne sestup i riziko selhání, kdy se buď uškvaří anebo bude odmrštěn od atmosféry špatným úhlem do nenavratna) ;-))) #ironie
    PES
    PES --- ---
    E2E4: však to také ukazuje na to, jaký je "Sunar Píchal" loser ;-) Navíc nějaké Widle jsou hejtovaný a dost z nezbytnosti trpěný produkt, zatímco Tesla je přece super chtěný produkt ;-))) ( #ironie )
    E2E4
    E2E4 --- ---
    BRAMBOROVY_KRAL: teda nevím zda to je ironie..

    když máš Blue nebo gold check tak se na tebe taky vztahuje automatické zrušení účtu na základě masového nahlášení. (píšou že se někdy accounty suspenduji omylem a že v tom pripade s tebou budou pracovat aby účet obnovili a nic o checkmarkacy)

    kromě toho mají v podminkach, že modrý nebo zlatý check můžou odstranit okamžitě, na základě jejich rozhodnutí

    když o tom tak přemýšlím, checks nějak problém s falešnými účty a zlovolnými nahlašováním neřeší, ale aspoň jsou zdrojem příjmů pro platformu. :)
    PES
    PES --- ---
    TOXICMAN: to byla ironie ;-) ... chtěl jsem dodat ještě něco ve smyslu, že "fukar" na úklid špíny a listí z povrchu se dá udělat i méně ničivější ;-) (i když takový taková sněhová fréza z motoru Raptor (i když by jistě stačil i Merlin z Falconu... hmmmm... ;-))
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MRAKY: to mám být ironie a poukaz na to jak Elon (nebo možná algoritmus) smazal tu community note která uvedla na pravou míru nějaký antivax nesmysl který Elon napsal?

    jestli ne, tak tam píšou že to není funkční náhrada nahlášení volební dezinformace:

    Community Notes .. jsou zveřejněny pouze tehdy, pokud jsou vyhodnoceny jako užitečné řadou přispěvatelů s různými úhly pohledu
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    PALEONTOLOG: jestli tou "low mortality" myslel ockovani, tak tam zadnou desinformaci nevidim. A to je nutno napsat, ze kazdy se doupousti desinformaci ci zavadejicich informaci, bez vyjimek.

    "Coronavirus panic" napriklad predvedl prezident Ruske Fedarace a valecny zlocinec Vladimir Putin, kdyz po nekolik let odmital (odmita) setkani s lidmi, kteri predtim neprosli karantenou.

    Problem Muskovych tweetu je, ze ctvrtina jsou fakta, ctvrtina jsou ironie, ctvrtina sarkasmus a zbytek napsany tak malo slovami, ze nabizi cele spektrum interpretaci.
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    SEJDA: jinak sorry, tohle je blbost a uplna, pocitam, ze ironie. Ze je na ose liberal-conservstive spis na te druhe, to vam uznam
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    AVATAR: Nebyla to ironie, stejne jako to nebyla ironie od Alyssy Milano a dalsich, kteri breci, ze jim twitter odebral blue checkmark, ktery meli doted zadarmo a chce po nich za nej 8 dolaru mesicne, ktere oni ale nechapou proc by jako meli davat, prestoze diky svemu uctu na twitteru vydelavaji statisice/miliony dolaru z reklam a spolupraci. Fakt nevim jak ti to vic polopaticky jako petiletemu diteti vysvetlit. Takze jdu radsi ven :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    E2E4: tohle byl samozrejme ironickej prispevek odkazujici na nekolik lidi, kteri tu tohle tvrdili. Muzu kdyztak davat do zavorky slovo ironie aby to bylo jasny :)
    MAWRHIS
    MAWRHIS --- ---
    taky si nelze nevzpomenout na jeho komenty k Trumpovi, ve smyslu toho, že jeho prezidenství bylo "too much drama". Dobrá ironie osudu.
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    HONZA09: je rozdíl, když jde o manipulaci ostatních, u kterých navíc můžeš oprávněně pochybovat o schopnosti informace vyhodnotit (že je velká část populace reálně hloupá je prostě fakt), a když si máš připustit, že manipulaci podlehneš taky.

    Říkej tomu bias, Dunning-Kruger efekt, cokoli, to je jedno, reálně se s tím setkáš velmi často u jinak hodně chytrých lidí (a chytrých bez ironie) - budou ti do očí tvrdit, že oni manipulaci snadno prohlédnou, na ně nefunguje. A nepřipustí si, že na ně funguje taky.


    Roky jsem dělal v reklamě (jako grafik) a protože mne to zajímalo, načetl jsem si k tomu i dost literatury. Hodně mne fascinovala, jak se dalo (a dá) v reklamě úplně nejlíp pracovat s lidmi, kteří tvrdí, že na ně reklama nefunguje. Pokaždé se bavím, když to někde znovu slyším nebo čtu, i tady na nyxu. "Na mně si reklama nepřijde, to na mně nefuguje." Nefunguje pouze některý typ reklamy, ale naopak spolehlivě zabere jiný způsob právě proto, že daný člověk si to nepřipouští. A s manipulacemi je to totéž, nikdo nejsme imunní. A naopak právě chytří lidé mají při manipulacích jednu obrovskou slabinu - ve chvíli, kdy uvěří, tak si strašně silně zpětně racionalizují úplně vše a vytvoří si "logický" řetěz, se kterým operují.

    Musk tohle jede úplně ukázkově.
    PES
    PES --- ---
    Nevykřikovali někteří cosi o "pokutách pro SpaceX" za ničení Měsíce? Zkusí to na Čínu také?? (*ironie*)

    Spletl jsem se, přiznal astronom. Do Měsíce nenarazí Space X ale čínská raketa - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/spletl-jsem-se-priznal-astronom-do-mesice-nenarazi-space-x-ale-cinska-raketa-40387194
    PER2
    PER2 --- ---
    DZODZO: tak je to pokrok a ma to svy vyhody, ale uplne ok to taky neni, byla by vtipna ironie osudu, kdyby zrovna starlink satelity prekazily pozorovani nejakych asteroidu co leti na zem ;)
    PES
    PES --- ---
    KULA: co kdyby tam psali Děti Země, Frank Bold anebo Voda z Tetčic... (*ironie*)
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    KAERO: tak to by byla fakt ironie, kdyby vyjadreni fanousku zpomalila projednavani FAA a oddalila start. Ale nakonec to plati vsude, ze jeden idiot (asshole) dokaze zpomalit vsechno.
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    ROLAND: tohle jsou dočasné nohy, na finálním designu stále pracují. A u tohoto dočasného řešení je tlumení nárazu přes deformační zóny tím nejlevnějším a nejlepším řešením.

    Nemyslím si, že to byla ironie, že to řešení funguje tak, jak má.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam