• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NABUKHADNEZARCidre, cider, sidra, sagardo - jabko jako víno
    MALKUS
    MALKUS --- ---
    Kdo je z prahy, tak se může ještě dnes a zítra zůčasnit slavností cideru.
    Akce na FB zde: https://www.facebook.com/events/1571585873146711/
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    JAVOR: Moštoměr ukazoval skoro nulu, proto jsem z toho volaký zmätený.. :)

    Navíc jsem to zkoušel před lahvováním,když už to při pokojové teplotě téměř nebublalo, zastavit mrazem. Ale bylo jen -2°C
    JAVOR
    JAVOR --- ---
    EXCITE: v tom případě si lahvoval s moc velkym zbytkovým cukrem.:) me takhle jednou par lahvi vybuchlo
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    JAVOR: právě že ne, chtěl jsem sucháč.. ze začátku,když se otevřela láhev to perlilo samo docela pěkně, teď to perlí přehnaně.
    JAVOR
    JAVOR --- ---
    EXCITE: pridaval si do lahvi nejakej cukr kvuli perlivosti, nebo ne.?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Ahoj, loňskej 2. pokus cideru, který se docela povedl jsem zalahvoval, i když cílem bylo udělat sucháč a podle měření tam téměř žádnej zbytkovej cukr už neměl být, obsah po otevření lahve vylítne obsah jak z teplýho šampusu, pomůže je opravdu velké podchlazení (mrazák).. Co s tím příště aby se to nestalo? Nechci používat síru..


    JAVOR: tam jsem chtěl jít s svým výtvorem,ale minimum bylo 10 litrů dát v plen a to se mi tedy nechtělo.. :)
    ERWIN_GOJ
    ERWIN_GOJ --- ---
    já tam budu s loňským modelem, letso z toho nakonec asi bude kořalka:-)
    KING_JOHN_KILL
    KING_JOHN_KILL --- ---
    JAVOR: Super. Tam chci!
    JAVOR
    JAVOR --- ---
    7. přehlídka českých ciderů | WINEPUNK
    http://winepunk.cz/2017/01/16/7-prehlidka-ceskych-cideru/

    Jde někdo.?
    ERWIN_GOJ
    ERWIN_GOJ --- ---
    Já tam dodávám za malýho panáka pasterizovaného moštu při flaškování, ale to je spíš kvůli perlivosti, abych ještě nastartoval cider, který už je suchý.
    JAVOR
    JAVOR --- ---
    IZSTVOCH: kdyz frantikum cider nechutna tak to prepalej na kořalku. :D
    JAVOR
    JAVOR --- ---
    POHODAVOLE: osobne mam radsi suchej cider takze nepridavam. ale udelal jsem jednu varku s kvasnicema ktere to neprokvasi uplne takze to zustalo celkem sladky. co to ale bylo presne za kvasnice ti ale nereknu, dostal jsem je a na pytliku bylo napsano jen "cider semi-sweet"
    IZSTVOCH
    IZSTVOCH --- ---
    Jo mozna sem to poplet...
    JAVOR
    JAVOR --- ---
    IZSTVOCH: ve francii urcite nepridavaji nic, pridavani cukru nebo mostu se deje spis v anglii. frantici pokud vim maji prisnejsi pravidla..
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    IZSTVOCH: tohle rikal primo pan od toho Magneticu, ale verim, ze jinde to taky tak delaji..
    IZSTVOCH
    IZSTVOCH --- ---
    no to se dela myslim ve francii ze pri lisovani tretinu mostu pasterizujes a po vykvaseni nejak pridas, ja osobne preferuju suchej...
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Zavidim vam :)

    Pristi rok zkusim oprasit nadobu, co jsem mel na pivo, tak to budu muset taky vyzkouset. Aktualne mi nejvic jede Magnetic. Koukal jsem i na nejaky rozhovor a pan rikal, ze bez "oslazeni" mostem by to by moc suchy. Taky s tim experimentujete?
    IZSTVOCH
    IZSTVOCH --- ---
    JAVOR: hele bylo to v demizonu ve sklepe ale zadny velky chladno tam ve finale oproti predpokladu nebylo plus nejaky kolisani teplot tak sem to radej nalahvoval a zacal konzumovat ;)
    JAVOR
    JAVOR --- ---
    IZSTVOCH: teprve ted do chladu.? ja mam nalahvovano a v chladu uz od října.:)
    IZSTVOCH
    IZSTVOCH --- ---
    no ja sem na tom podobne, vune po jabkach paradni, chutove hodne lehky a chut jablek uz je slabsi ale absolutne zadna pachut, jednou sem pretocil a dva mesice ve sklepe, ted sem to dal teda uz do lahvi a do lednice...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam