• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NABUKHADNEZARCidre, cider, sidra, sagardo - jabko jako víno
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    X_RATED_IDIOT: Nadrtis, ale kyseliny z jablek ti vylouhujou do mostu zelezo a budes mit nepeknou barvu cideru
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    20 litrů udělám za půl dne a mám dost :)
    Nezkoušel jste někdo naházej jablka do drtiče na větve? Mám ho na půdě, vůbel ho nepoužívám
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    X_RATED_IDIOT: Ale stejne bych chtel vyssi produktivitu :) lis zmenim z 5t na 10t, dodelam nasypku a vymenim ty delici prepazky za hdpe, takze bych pak snad v jednom cyklu udelal 40-50 l, ted je to lehce pres 20
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    Aspoň to máš motorový a hydraulický :)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    Tak v takhle desnejch podminkach mostuju

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Takze je to tak 8.12. v brmlabu bude degustejsn
    Cider flows 08122022 - Cidrerie Jara
    https://cidreriejara.com/wiki/Cider_flows_08122022
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    Jak je to vlastně s ciderem a zákonama? Jako s pivem? Maximálně 2000 litrů, neprodávat a udat se celníkům?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Jak jsem slibil tak davam na vedomi ze se chysta se v brmlabu degustace cideru frantiska apfelbecka tentokrat z jeho prvni ostry sezony. Bude to nekdy za 14 dni odhadem 8/9 dam jestevedet
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Tak nakonec myšina nepotvrzena. I když pán, který mě na to upozornil, si o tom stále myslí své. Zdá se mi, že mu jsou jen některé vůně/chutě, které tomu dává ležení v sudu, cizí. Tak to pokládá za vadu. Dělá cider v nerezu, hodně síry, sektové kvasinky. Z logiky věci mu z toho vychází diametrálně odlišný výsledek… se kterým poměřuje ostatní.

    PS: Nepili jste náhodou Cidre z Pivovaru Chříč? Říkal jsem si, zda nepoužívají pivovarské kvasnice. Voní trochu pivem. :)
    FLOPS
    FLOPS --- ---
    Jedno starší vlákno o problematice sirky, sirovodíku, prostě toho opičího smrádku co v cideru prostě nechcete mít ... :) .... https://www.domaci-cider.cz/viewtopic.php?id=39
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    DEIKSAC: Taky jsem se k tomu za posledni tyden prokousal. :/ dal jsem ochutnat par znamym a nikdo to tam neciti. Ja nepoznam, zda je to defekt nebo jen chutova charakteristika (byt zvlastni). Poslal jsem vzorek do Utopie s prosbou o definici toho defektu. Kdyz reknou vypalit, tak to holt zavezu do palirny.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    JAKOUBEK: Asi spis neda

    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Neřešil jste náhodou někdo lehkou myšinu?
    Dá se s tím kromě dalšího zasíření ještě něco dělat?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    JAKOUBEK: To je pech. A kdyz je das do vlaznyjo mostu v pokojovce, tak se taky nerozjedou? To by bylo na teklamaci, ale to srani s jabkama to nenahradi
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    DEIKSAC: Prisly mimuly tyden postou od Lipery. Cast jsem jich dal do demizonu, ktery mam v pokoji a tam vesele kvasi. Ve sklepe nic. Zkusil jsem tam ted dat ty od Mangrove Jack.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    JAKOUBEK: V jakem stavu byly ty kvasinky? Cerstve otevrene? Neexpirovane?
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Tchánovi jsem do pálenky objednával dřevo ze starých (nejspíš koňakových) sudů. Zkusil jsem to namočit do cidru a nechat týden v lednici. Zajímavý efekt. Nechcete někdo kousek na nějaký experiment? Na litr stačí 0,5-2g a je to poměrně silné, takže spíš méně. Tchán už má naloženo a mám toho zbytečně moc, tak aby to dřevo nevyčpělo. K dispozici v podstatě kdekoliv v Praze.

    Drť FINISHER - vanille booster | BS vinařské potřeby
    https://www.vinarskepotreby.cz/drt-finisher-vanille-booster.html
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    DEIKSAC: Mame ve sklepe chladneji, nez se zdalo. Lalvin 71b se ani po radne rehydrataci nechytly. Pritom divoke kvasinky nikdy nemely s teplotou problem. Takze zbytek uz bude bez siry, hezky na divoko, jako vzdycky. Prirode jsem se za projev neduvery uz omluvil. Snad mi odpusti.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    FOXVK: Ale jinak super dokument
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam