• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NABUKHADNEZARCidre, cider, sidra, sagardo - jabko jako víno
    Fáze 1: jabka a mošt Fáze 2: ??? Fáze 3: CIDER!
    rozbalit záhlaví
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    X_RATED_IDIOT: Řešila se v podstatě jen spotřební daň.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    X_RATED_IDIOT: No pokud to nehodlas prodavat, tak si toho v zasade muzes delat kolik chces
    OHONEY
    OHONEY --- ---
    X_RATED_IDIOT: beru si notysek, abych si mohl zapsat jmena uredniku ;)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    Pokud tam někdo půjdete, hoďte sem prosím něco z tý legislativy, pokud tam zmíněj domácí nekomerční produkci. Dodneška jsem nikde nezjistil podmínky, typu maximální objem, nahlášení, evidence atd. Teda pokud něco takovýho je. Ideálně kdyby někdo vznesl dotaz na souběh produkce piva a cideru. Díky moc
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    DEIKSAC: Na seznamu nejsou. Mozna uz vsechno prodali. ,)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    OHONEY: Prednasky od 17:00
    Degustace od 18:30
    OHONEY
    OHONEY --- ---
    DEIKSAC: dik, na netu sem nenasel "program"
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MRAKOPLASH: Jako jasne, ze je to v danou chvili nezivi
    MRAKOPLASH
    MRAKOPLASH --- ---
    JAKOUBEK: mam mu zavolat a zeptat se?)
    MRAKOPLASH
    MRAKOPLASH --- ---
    DEIKSAC: nekteri producenti se netahaj mezi profesionaly, nakolik rikaji, ze jejich produkce neni natolik vysoka.... ale nerikam ze to je i tenhle pripad.)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    OHONEY: Prednadkova cas byla loni od peti myslim, ochutnavky tak od sedmi hadam
    OHONEY
    OHONEY --- ---
    JAKOUBEK: je to od 8pm?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    JAKOUBEK: no a vystavují? ono taky je otázka, proč je zlaté jablko jako amatéři, když prostřednictvim dobrého cideru prodávají svoje flašky za pětikilo :-)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Odložím si tu letošní soupisku. Celkem by mě zajímalo, proč chybí První prajzské.

    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    JESTEDMAN: Cider je z jablek, co chces vedet vic? Jasne ze to muzes rozvolnit, ale pak budes ve sferach, kdy svickovou varis z kurete nebo pozzu margaritu delas s eidamem a matou
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    JESTEDMAN: Je to výsledný obsah alkoholu. Obsah alkoholu ve víně musí být vyšší než 8,5 % obj. Takže pokud z jakéhokoliv ovoce vykvasíš nad 8,5 % alkoholu, máš obecně řečeno ovocné víno. S bublinama je to perlivé nebo šumivé víno, podle obsahu CO2.
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    ještě mi řekněte, jaký je zásadní rozdíl mezi ovocným vínem a ciderem?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    JESTEDMAN: Neni to mimo tenhle klub, ale ja osobne nsem jablecna konzerva
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    JESTEDMAN: Ja mel kysely rocnik 2020. Nakonec jsem cast prefermentoval s morusi a je z toho celkem pitelne alko-limo. Jsem rad, ze jsem to nemusel vylit. Macerace bezu neni asi nic proti nicemu. Koukal jsem na nabidky zavedenych cidrerii a par jich ten bez v nabidce taky ma.
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    jo a láhev mi bouchla jen jednou. Já to vždy doslazuji při lahvování, standardně tam leju trochu moštu z mrazáku, ale někdy dám i půllžičku cukru. No a jednou jsem to dal do staré basy od mléka a ona je nižší, než pivní lahve a zřejmě se to zeshora přes zátku zatížilo. To si tak sedím ve sklepě a slyším ránu jak prase, sklenice se normálně rozletěla.
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    díky za reakce. Loni byl dobrej, ale hodně kyselej, tak jsme do toho před konzumací lili bezovej sirup a najednou začaly láhve ze sklepa mizet rychlostí blesku.
    Víceméně vše dokvašuji v láhvích, takže se bublinky vytvoří.
    Ten Xylitol zkusím, ten i máme doma.
    Zkusil jsem i bezovej cider a to byl teda hit loňskýho léta, ale chápu, že to je už mimo tento klub.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    JESTEDMAN: Tichej se hodi k jidlu, perlivej k popijeni, to jsou dva odlisny pripady. Sladkej francouzskej si uziju, ale neni to pro me podstatny kriterium - pokud je vyvazenej, tak se bez ty sladky chuti s prehledem obejde.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam