• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    EGGH: hydrogeologie na studnu od 2500 do 5 000 kč (víc chtějí židi), od nového roku nevíme, jak to budeme počítat. Asi nějakou částku za první posudek a slevu na druhý. Až uvidíme, kolik to je práce a co všechno úřady chtějí. Rozhodně víc, než stávajích 2500 kč, protože to buodu dva posudky a v nejhorším dvě cesty na místo. Takže asi 3500 - 5000 kč za oba dle náročnosti.
    Projekt stavaře přibližně totéž 3-5 tis. 3000 kč je fakt levný, nad 5 000 kč zbytečně moc.

    Bude výhodné si objednávat studnaře, kteří spolupracují s hydrogeologem a stavařem a povolení vyřídí. Ale něco mi říká, že se na to vykašlou všichni a budou jenom vrtat.

    AMBIENTIUM: hydrogeolog píše dva posudky, sice podobné, ale je to dvakrát přijetí objednávky, dvakrát dohadování se zadavatelem, dvakrát posílání papírů atd. Minimálně jednou tam jede, spíš dvakrát, dvakrát si sedne a píše, byť 2/3 papíru budou stejný (navíc nová forma, než se to zajede), dvakrát tiskne 8-10 barevných stran ve 3 paré. Takže až dvojnásobek původní ceny je přiměřených.
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    EGGH: Za mě ve starým režimu v r. 2015 to stálo 3500,- (stavební projekt + hydrog. posudek). Rozdíl mezi starým a novým stavem vypadá, že je pouze ten, že dřív se napřed vrtalo a až pak se řešily papíry. Dnes se napřed řeší papíry a pak se může vrtat. Ale obsahově je to asi stejné. Jestli se ale pletu, opravte mě...
    EGGH
    EGGH --- ---
    MAR_TINA: Netušíš, kolik jen ta povolení a posudky stojí?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: pochopil si téměř dobře,
    1) hydrogeologický posudek jménem projekt hydrogeologických prací (2 měsíce)
    2) odevzdat na stavební, v případě studny hlubší 30 m na kraj a báňský úřad (teoreticky 30 dní)
    3) vyčkat na povolení
    4) vrtat / kopat (až budeš mít povoleno A vrtáci čas)
    5) se závěry vrtných prací (trvat na čerpací zkoušce a zápisu) znovu jít za hydrogeologem, tentokrát pro posudek na možnosti využití studny
    6) znovu kolečko na úřadech, kolaudace studny a povolení odběru vody

    ještě nevím, v které fázi se dělá projekt stavby studny, asi v bodě 1

    jo, posereme se z toho

    Nestihneš. Studnaři jsou plní do dubna, května a od října nezvedají telefony.
    CUKI
    CUKI --- ---
    Kdyby někdo věděl o někom kdo vrtá studny a stihnul by to konce roku, aby na to nemuselo být kolečko se stavebním povolením, budu rád za kontakt. a rád se mu za to odvděčím.

    Od nového roku jestli jsem to dobře pochopil je potřeba
    hydrogeologický posudek (reálně tak 2 měsíce)
    Podat stavební povolení na základě tohoto posudku (2měsíce, ale je možné až půl roku)
    po té se čeká měsíc na nabytí právní moci a pak na termín u firmy dělající vrt. Tedy klidně se to může protáhnout na devět měsíců???
    CUKI
    CUKI --- ---
    Nemá někdo nějaký typ na odolnější regulovatelný systém závlahy z odpadní vody ze sprchy, dřezu a pračky?
    SLUNCULAK
    SLUNCULAK --- ---
    delam takove zajimave prednasky na CVUT, jste vitani

    CUKI
    CUKI --- ---
    Kdyby měl někdo zájem o zbytek ze stavby vata: Ursa 40mm cca role a půl a jedna role 160mm, k vyzvednutí v Berouně

    Obecné informace | Ursa
    https://www.ursa.cz/...a-pureone/mineralni-izolace-ursa-pureone-usf-31/Stranky/obecne-informace.aspx

    zdarma
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    UF0UN: seminář o stavbě slameneho domu s p. Grmelou - 17.11. a 1.12.
    CUKI
    CUKI --- ---
    Česko zastaví dotace na uhelné kotle • RESPEKT
    https://www.respekt.cz/...um=newsfeed&utm_content=recombee1&utm_term=position-2&utm_campaign=Respekt
    alespoň něco...
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    CUKI:no tohle je zrovna přesně případ i tohohle kámiče se slamákem - v kamnech teď netopí - moc práce, má elektrickou podlahovku a protože to něco stojí, tak ani moc nevětrá, žejo - to by byla i odpověd na ten dotaz, proč je tam tak vlhko... navíc mimino v domě, denně prádlo, spousta vaření a mytí prdelky ve sprše...
    CUKI
    CUKI --- ---
    AMBIENTIUM: Tak ty kamna jako největší akumulační hmota by měli v být v běžném provozu uvnitř o dost teplejší než vzduch v místnosti před zapálením. Tedy je jasné že vzduch z venku neohřeješ na teplotu toho uvnitř, ale i tak se to bude blížit. je velice jednoduché ten přívod do kamen jednoduše rekuperovat.

    Ta vlhkost se vyvětrá to je jasný, ale čím sušší tím lepší hoření. Nicméně pokud ti to dělal Křivonožka, tak ten asi ví co dělá. Dost zajímavý člověk a věřil bych že pro to má nějaké opodstatnění.
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    LINKOS: K horeni a teplotam do kamen: ty kamna klidne muzou jet na vnejsi vzduch to neni zadny problem. Kamnari to jen nejak maj podrobneji vykoumane ty energie a efektivity spalovani a rikali mi to. Asi se bavime o malych rozdilech, to ano a je to pod moji rozlisovaci schopnost. My jsme tam ten vnitrni tah nechteli kvuli tomu horeni, ale prave kvuli vetrani.
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    LINKOS: To jo, ale prakticky je to tak, ze se v pohode staci ohrat. Proste dum nijak znatelne neochladne, kdyz se topi. Opravdu, nekecam, ani teplomer to nezaznamena, sledoval jsem to mockrat :] U nas jsou misty az pres 10 cm hlineny omitky, pak tam jsou ty kamna a ze starejch cihel zdenej komin a zdeny pricky z cihel. To je tolik akumulacni hmoty, ze tech minus dvacet ohreje a co vychladne tak neni znatelne.
    Vymenik topi behem zhruba 15 minut (prepinam to tam az po rozhoreni) a kamna pak hreji klidne 8 - 20 hodin podle venkovni teploty. V nejvetsich nejtreskutejsich mrazech, kdy to slo pod dvacet jsme topili mensi davku 2x denne. Bylo to jen par dni. Temer celou zimu se topi 1x denne. Jizni Morava (u Brna).
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    AMBIENTIUM: tak zrovna tydle akumulacni kamna jsou takovy ficak,ze bych se fakt nebal,ze jim ten rozdil teploty bude vadit. V podstate kdyz vyzenes +23, tak ti musi nekudy pribehnou do mistnosti -20 vzduch. Rozumime si proc to neni uplne koser...
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    CUKI: Zevnitř je to vždycky teplejší. Nejde to v tý trubce moc ohřát a ve finále končíš na stejným místě.
    Sušší bude, ale když je venku -20 a v domě +23 tak ten domácí vzduch je prostě o 43 stupňů teplejší. Vlhkost vyletí komínem. Stejně je ve formě vzdušné páry, takže nekondenzuje. Něco málo samozřejmě zkondenzuje v komíně, ale to se odpaří.
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    LINKOS: Haha, ano, jistě :) A ano, jsou moc šikovní bezva kluci. My jsme to takto záměrně od začátku chtěli, řešili jsme to, konzultovali a dává to smysl u nás to mít i zevnitř; nic tomu nebrání a je to možné a z hlediska samotného hoření(!) je to pro to hoření nejlepší možná konfigurace. Právě v tý chvíli mi říkal o tom předsedovi cechu :) že on propaguje vnitřní nasávání....
    CUKI
    CUKI --- ---
    AMBIENTIUM:
    LINKOS:
    Mě přijde že přívod vzduchu skrze ty kamna musí být logicky vždy teplejší, než z místnosti. A pokud bude z venku, tak bude i sušší. tedy by mě zajímal důvod proč je to zde naopak.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    AMBIENTIUM: jo Honza ten dela pekny veci a dela kamna i s privodem vzduchu z venku...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam