• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    PARRHESIA: nech na ni prepsat "idealni polovinu" toho pozemku. tak tam muzes byt i kdyz ona se na to misto vykasle. to dava urcitou moznost volby. i z daru se plati dan a musel bys nechat udelat za 4k odhad a zapis na katastru stoji 500. slysel jsem ale ze v ramci antivirove pomoci pro kamose zlodejske vlady CR nebude nejaky cas dan z prevodu nemovitosti a tak to muzes prodat za 1korunu a na odhad kaslat protoze prave kvuli vysi dane se dela. pak by cela ta akce stala jen tech 500 za zapis na katastru ale chce si to overit jestli a od kdy to ma byt schvalene.
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    Mám ty posuvný, navrtany do plastovek. Tohle všechno funguje (a lepší než ty otevírací co tam byli předtím) . Nicitele síťky jsou ovšem děti. Už tím dokázali proběhnout‍♂️ Magnety zní dobře, dokonce by to probehnuti síťkou mohlo dopadnout lepe6
    CUKI
    CUKI --- ---
    DON_PEDROPOULOS: Taky už jsem o tom přemýšlel. Vruty bych nedal ale viděl jsem nalepovací s otevíráním na magnety, do okem mi to ale stejně nestačí a do dveřích to neschválí rodinná psí rada, která má právo VETA :-)
    DON_PEDROPOULOS
    DON_PEDROPOULOS --- ---
    Zdravím, máte někdo zkušenosti se sítěma proti hmyzu do oken / posuvnejch balkonovek? Máme dřevěný eurookna - firma nabízí dvě varianty hlinikový profily buď upevnit do okenních rámů (asi vrutama) nebo nějaký nalepovací magnety. Řešil jste to někdo? Díky za případný tipy.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    OGMIOS: pripadne jestli to neni jen nakej vykrik tvyho ega ala "tak ja ti nedal zadnej darek jo? Tak tady mas ten sad." To jen tak mimochodem. Nic ve zlym a nechtel bych ti do toho nejak kecat
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    PARRHESIA: ja si myslim ze to neni jen tak ji po rozchodu dat sad. Asi by sis s ni mel o tom promluvit. Treba bude chtit a treba s tim nebude chtit mit nic spolecnyho. Zalezi co k tobe citi. A zalezi jestli ten darek od tebe je uprimnej a nebo je to podvedoma zakernost jak ji nepustit a moct manipulovat. To by sis mel v sobe ujasnit. A navic tomu dej cas protoze za rok to uvidis cely jasnejs.
    PARRHESIA
    PARRHESIA --- ---
    PRASECI_SOIREE:Ha! Mokrou kaluž tam viděla(nevím nakolik "s úžasem.."), a mokrá (ona) tam,tenkrát, pod rozkvetlou třešní, byla taky.., takže, krásné ,ale ,když jsme u toho.., jsem spíš tzv. "vrchář" tzn, kaluž její mě natolik od přírody nefascinuje , nejsem z ní tolik "na větvi"kdýž jsme u těch třešní ,, jako,.., pardon ale chci dodat: láskou zrůžovělý a rozechvělý cecík její jsem tam spatřil, a prsíčko k požužlání se mi zcela odevzdalo, na pospas.., lonské, moje, vysněné, prvomájové dudlinky, co tam probíhaly, byly neskutečné .Ale stop, to jsem pěkně zabřehl OT . Nechci tuto ženu zpět,na manželství to prostě není, ale chci udělat něco velkorysého, něco, co může třeba do budoucna ovlivnit karmu.Občas se to v životě sejde tak, že je třeba něco takého udělat, cítim to ted já. Nejraději bych ten pozemek nechal na ni přepsat, aniž by o tom věděla,takže proč by ne? Ale ukončuji debatu, a aspon jsem vas, dnes ,třebas malinko pobavil.. Řeším postupně ve své dílně montovanou stavbu která (v mých vzdálených představách) tam měla jednoho dne vzrůst (vyrůst)(dole je totiž rybník na chov kaprů,soused tam má maringotku a zavedenou elektřinu), jinak je to celý ve svahu. tahle mont.stavba má 6X3 metru,(vychází z původně zrezlé unimobunky:celý jsem to od toho suříku zbrousil, komplet znovu poctivě posvařoval-karosářská práce tomu říkam),plus má to patro, tedy, celkem to bude obývatelných 36 m².Okna (vycházím z dvojskel koupených na bazoši) si vyrábím sám frézováním drážek v kvh, je to tak trochu skleník, prostě experiment.Vím že to nebude třeba ideál pres kondenzaci vlhkosti atd. .Budu mít v budoucnu konkrétní otázky a "uvidíte" mě tu někdy zas..tak zdarec ,snad mě po tomto zas přivitáte. Proč by ne.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    twl co to je za lidi co si darujou sady po rozchodu
    PARRHESIA
    PARRHESIA --- ---
    Jo, otazky ohledne nalezitosti a postupu o prevodu..tema stavby nehledat. TAk nemam to radsi vymazat? KAslu na to necham to tu a zeptam se na katastru. Sad jako darek me prijde krasny. Kdyz si vsugeruji napad tezko ho opoustim, ale samozrejme to necham vyzrat. Diky hosi, moc jste mi pomohly. Ironii nehledat. Zdarec
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI: Asi otázky ohledně náležitostí a postupu při převodu?
    Každopádně unikát :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    VO_D_KOLEK: Já bych chtěl tedy raději les :-D
    Co to má ale společného s tématem staveb?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PARRHESIA: ona má prachy, ty máš sad, tak je ta rovnice jasná, ne. jako pořádnej dárek to vidím na slevu pár desítek tisíc maximálně.
    jinak na bejvalky se vysrat.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    PARRHESIA: Lepší příběh jsem tady nečetl :) Sad jako dárek? Proč ne.
    PARRHESIA
    PARRHESIA --- ---
    Zdravim, hledam ted auditko kam obratit otazku, pripadne me presmerujte: Pritelkyne mi dala kopacky.MAm za sebou3 tydny sebelitosti a zoufani.., a ted se snazim se situaci neco delat. Pujcil jsem si od ni jeste do toho ja blbec penize. A ted ten dotaz: Ona ma nejake penize bokem, ktere chce investovat do nemovitosti s pokud mozno nejvetsim pozemkem. Kdyz se semtam nudila, tak mela zalibu divat se na vselijake nabidky realitek, na neco jsme se byly aj podivat. JEdna zasadni vec ,kterou me vytkla, ze jsem nikdy nebyl schopen ji dat nejaky darek(nesouhlasim uplne ale budiz),Vymyslel jsem,ze krom vraceni penez bych ji chtel podarovat sad , ktery jsem si pred 10 lety koupil na morave(zaplatim prepis, nevite z hlavy kolik to v dnesni dobe stoji?), myslim ze by ji to udelalo radost. Je to hezky kus pudy orientovane na jih,dokonce je tam misto, kde se sama ze zeme voda vyvrbuje, taka vecna kaluz.. Chci se zeptat co to obnasi, samozrejme budu potrebovat jeji souhlas a vzit ji na katastr a k notari s kupni smlouvou, ale nevim co vsechno budu k tomu potrebovat? JAky postup, je treba si tam na katastru domluvit schuzi?a taky dalsi vec, ona je Belgicanka (ja puvodem francouz ale to je jedno)a nema trvaly pobyt na CR (myslim ze ani ten prechodny) tim padem nema trvalou adresu, nevite jak se to v tom pripade da zaridit? Nevim vubec kam s takovym dotazem jit, mozna zajit na katastr se zeptat ale v tehle te pandemicke dobe spis zavolat, nevim. dik predem
    CUKI
    CUKI --- ---
    GOR: :-D Já nikomu nic nenabízím, ale o té firmě už jsem slyšel dřív od lidí, kteří mi kdysi vyfoukli před nosem pěknej pozemek. Až po dvou měsících,během kterých řešili s tou firmou smlouvu, přišli na to že majitel má trvalé bydliště na úřadě :-D
    NIMBUS:
    THERIDANE: ??? Vidíš tam nějakou vodu? Chtěl jsem jen aby bylo zřejmé že v tom nebyl nějaký sajrajt. Ty usazeniny jsou způsobené tvrdostí vody.
    GOR
    GOR --- ---
    CUKI: To je o tobe? :-D
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    NIMBUS: zájemce dostane naběračku :-D
    NIMBUS
    NIMBUS --- ---
    CUKI: A ta voda v tom už neni, jo? ;)
    CUKI
    CUKI --- ---
    THERIDANE: ten rantl nahoře má 6cm a pod ním to bude něco přes 3cm :-D
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    CUKI: jestli to má stěnu 3 cm, tak to bude aspoň 300 kg :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam