• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GOR: tak dneska už nepostavís nic co není v pasiv standardu, takže žádný přímotopy, ale tepelný čerpadlo...
    GOR
    GOR --- ---
    CUKI: Mozna ni nejaky informace z minula usly, ale chces tvrdit, ze ti 3x16 staci na domacnost, co ma elektrickou desku, troubu a topeni? OK, tak namatkou deska 7 kW trouba 3 kW, topeni 6 kW, to je 16 kW, tohle samo o sobe vychazi 3x24A, tj 3x25. Ano, nemusi se stat, ze ti pobezi vse jmenovane naraz, ale jsou i jine spotrebice. Mas prosim jiny vypocet?
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: Já na to kouknu. Nedávno jsem něco přepojoval a čekal jsem na jejich souhlas kdy budu moci rozplombovat elektroměr. Pak jsem na to nějak nespěchal a oni mi řekli že to platí jen měsíc nebo tak nějak. Ale já netušil že to berou spíše jako oznámení. Ale pro příště m navrhovali právě nějaký jiný postup, který se používá u nových přípojek. Mám to snad někde v mejlu.
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: Dik.. jak to funguje přesněji? Bude připravena elektrika a k jakemu datu? Když to datum vlastně nevim...
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: Jinak pokud to chceš jen připravit a vůbec nepoužívat. Můžeš to vyřešit smlouvou k datu. Někde to jde, jinde s tím dělaj ofuky.
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: diky moc...
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: Pokud je dobrej návrh tak 3x16A je naprosto OK. Vytápění, ohřev vody, vaření i ostatní spotřebiče.
    Špatnej elektrikář ti navrhne klidně (pro jistotu) 3x25, ale on to platit každej měsíc nebude, že jo :-)
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: Myslíš, že hlavní jistič stačí rezervovat příkon 3x20A a nebo spíš 3x25A (pro menší RD do budoucna)?
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: diky...
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: Platíš jen za rezervaci příkonu. a za stálou platbu. Stálá platba je asi kolem 100Kč/m a za rezervaci příkonu od cca 20Kč měsíčně za D01 3x10 a nebo 1x 25.
    To mi vychází na podstatně méně.
    TSOH
    TSOH --- ---
    Zas jeden laický dotaz..
    Neřešil zde někdo přípravu elektřiny k pozemku s tím, že se připojí k odběru až za delší dobu. Rád bych měl na hranici pozemku antoníček, ale dle informace ČEZu jsou pak roční platby cca 10.000,-Kč aniž by člověk odebíral elektřinu. To mi přijde trochu zbytečné..
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    LAETATIO: Ale jo, jsou i takoví :) Chodí kolem nás pán v letech, kterého jsem nikdy neviděl v dlouhých kalhotách – v zimě bundu a kraťasy.
    Já jsem prostě citlivej, a to chodím od jara do podzimu bosky.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI: Jo, jak píšeš, jak to máte vy, taky mi to nepřijde jako žádná trága. Ale nějak jsem žil v domění, že by to mělo být lepší.
    Snad teda ještě izolovat seshora desku.

    Jojo, byl bych to udělal jinak (minimálně bych izoloval desku i zespoda, případně suterén založil na pěnovém skle (tak to udělali v tom podivném domečku ve Svépomocí.cz, když se rozhodli z NE udělat pasiv ve fázi hotové desky), ale přišel jsem k částečně hotovému.
    Jinak pozor, soused má víc EPS nad panelem, protože má jenom rohože. A je mezi dvěma vytápěnými prostory , takže 15 cm EPS na stěně má jenom vepředu a vzadu, tj. na malé části domu (a kus ještě zabírají okna). Ale zase má krbová kamna, takže elektrice pomáhá dřevem. V nekrajní řadovce bez přístupu na zahradu je to legrace :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    VO_D_KOLEK: Toho souseda si neumím představit, ale tohle není tak hrozný. Dalo by se to vyřešit lépe, ale asi bych s tím už moc nedělal. Určitě bych nepřidával nic na ten strop suterénu.
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    VO_D_KOLEK: těsně vedle :D
    a to si vezmi, že doma jsem za zimomřivou a velmi citlivou, když mi vyhovuje 19-20° přes den a 16-17° v noci :D
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI: Ještě dodatky k soklu (suterénu):
    - z jedné venkovní strany (od souseda) má jenom nějakých 10 cm EPS (a soused pak nemám uvnitř nic)
    - ze dvou kratších stran je z poloviny pod zemí, z jedné delší strany tak ze třetiny
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI: 22 (teď už 21) mi ukazuje jednotka VZT na odtahu z domu (a zároveň na přívodu, ale tam bude tak o půl stupeň míň, ukazuje to celé stupně). Totéž jsem změřil na výdechu jednoho z ventilů do místnosti (což je super, protože rozvody nemám izolovány a v podhledu nad SDK je pocitově dobře o stupeň nebo dva méně.
    Teď jsem teda vytáhl pokojový teploměr a máme tady teď 20,5.
    Získy ze slunce jsou hodně znát, zisky z vaření neznatelné (asi vaříme máme). Bez osob jsem tady nikdy nebyl, takže nevím :-)
    Jdu nakreslit složení izolace.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    LAETATIO: Kolegyně Ireno? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam