• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTCZ/SK hiphop, rap a trap
    N_I
    N_I --- ---
    OPERAHYPNO: z kurniku krasne par lidem padala huba...a vo to slo.vo to de ne.....cela parta kolem byla supr...a je doted....a proste se slo ale dal..ono by to dokola nemakalo.....a ty holky kery byly snad z gymplu uplne jungs...taky asi zestarly..:)
    saab900 bych s tim ani nesrovnaval je to proste jina liga...sport...a mam k nim jakoby osobni tutununu loviskuju vas branim vas mood...

    me desne bavilo tohle...ale pak kdyz sem je cekoval to slo jen dolu..od tohoto klipu..tesil sem se co bude..ale nic..

    cekal sem neco ale stejne sem byl zklamanej...

    imho podle me rap pochopila ta jana doubrava...ktera jede teda alternativa silver rocket mood mimo praha mama vibe mimo hlavni proud rap akce.....a tesim se na cely jeji LP a vubec...treba na mem featu me uplne prejela...uzemnila...posadila na prdel...a bylo to to nejlepsi po beatech co sem na epicku mel..:) a byl to rap!



    Tokju Fokju ¥ Yala Yala w Cyberdolls
    https://www.youtube.com/watch?v=W40l6hudJPo
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    N_I: cyberdoll nevim, tam trochu čekuju tu "jednu" protože mě "prosila" o beatz asi 4-5 let zpět a od tý doby dělá uplně stejný hovno, nehledě na fakt, že j tehdy bylo zatěžko za práci normálně zaplatit.
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    HONZA09: hlavně tvl hiphop kemp 2006 - 07 - 08 to byl prostě woodstock 99 po česku.
    N_I
    N_I --- ---
    HONZA09: hlavně v době kdy jsme jeli kšilt v úhlu 23 stupnu, trojobal bombra a tech 200bpm proste nejvic kruty krutaci to smesny fakt bylo...:)

    ale propojek tam vzdy par bylo..treba kdyz mel malinik motoraj a my tam delali akce...a ty party se tam potkali a koukali na sebe..:) navic jsme porad vozili hip hop chill out...

    jinak psh tam mozna vzdy byli v tom main..ty tam asi dostal....rozhodne co se tyka tech festaku hradu.cz, votviraku a rock for peoplu.. apod..ikdyz co je mainstream se resi vedle vid..:)))
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    N_I: Edoshoshův kurník byl vyjmečnej když se tam sešla parta Edosh, Smrad a Trombóza. To "Léto lásky" s nima si budu pamatovat celej život i když to skončilo v trochu v hovnech. Bohužel lobbyboyandsaab900turbo mi přijde jako post-produkt kterej vychází z týhle doby, ale bohužel nedosahuje jedinný kvality. za mě to bauncuje mezi neposlouchatelný a nezajímavý.

    Ale bohužel sem v ženský čr repu nikdy nic nenašel i když takovejhle by dneska mohl někdo bejt:

    Dana Dentata - pantychrist (Official Video)
    https://www.youtube.com/watch?v=_SAGCe5oWTQ
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    N_I: No tak ono to víceméně byla muzika pro děti. Já si na tom taky začal ujíždět na základce. Dobře o tom mluvil v nějakým tom podcastu nedávno Abdul. Že chtěl tady rap/rnb dostat do mainstreamu, aby to poslouchali dobře oblečený lidi, s dobrou prací, pěkným autem a drahejma hodinkama. Místo toho se tu dělali hip hopový fesťáky, kam jezdili pod stan hulit bongy šestnáctiletý děcka s chlebama na nohou. :)
    N_I
    N_I --- ---
    OPERAHYPNO: jooo v ultravagantu mi vratislav rika...holky sou zde shit....tehdy sem dost vrcel...ze sou moc macho....sou to ale vic zpevacky..ne raperky....asi jo...ale kdyz sem videl a jednou delal saab900 to me tehdy tesilo moc a od doby edoshe a jeho kurniku sem ten vibe mel moc rad.......a jeden singl cyberdolls taky...pak to postupne opadalo.....klaru wodehn taky cekuju...ale taky to je vlastne pidi....bjork...velky uvozovky...neni to rap..ale taky mam tendence jim fandit...a toxxx pusobil jak tatka...ale za me to byl bigup....dat jim sanci...kerou ale arleta uplne prosrala...

    esli ale nekoho ztvorila cool media..nebo promo..nebo umim lizat sppravny hipstr centr řitě...je to ono...



    ori zda se na tech ulicich a barech stale je schopen neco malo najit...a trafic me pobavil dost beatama na to T3....kde treba co se nelibi...na to v jednu chvili krepcila cela hospoda a od repraku mi neutikali..

    Co se nelíbí - Orion feat. Vladimir 518 *HQ*
    https://www.youtube.com/watch?v=f4wxad5ZNlA


    v bmw a na bali v rozhovoru s vymlejnovanou emmou toho proste moc nenajdes..:)
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    N_I: líbí se mi, jak jsou ty pohledy trochu jiné ale v zásadě se shodují.
    Arleta - já se rozhodl, že to nebudu vůbec považovat za rap, a to právě protože je to jako celej produkt totální hovno - flow, lyrics, výraz a není to o "posunutí hry" někam, ale o tom že je to nuda a k tomu naředěná vodou. Když o tom pak mluví jako o výrazech ženského rapu tak seprostě ztrácím chuť o tom jako o rapu vůbec uvažovat a když to pak slyším na featu s Hugem, který do toho vstupuje jako "Dobrej taťka" s tím že už neříká ženskejm "Kurvo budeš hulit dyk" protože má děcko a bydlí na Haštalským. Za mě je to už jen sekvence bizárního varieté a to k tomu už nemluvím o Colovi.

    Ten DISS BEEF jsem samozřejmě sledoval a fandil Bauchoj. PSH jsem měl za klauni docela vždycky, resp. o V518 jsem to věděl minimálně od první sólovky, kde ale zase byl sem tam nějakej fajn feat. Nicméně mám hrozně rád Oriho a jeho ukro-rap a vždycky mi přišli jeho solo věci dvacet levelů nad PSH.

    Zeme Vzdalena
    https://www.youtube.com/watch?v=KxIQCm6N-3k
    N_I
    N_I --- ---
    HONZA09: my tehdy jeli sound v tý době kerej měl vadim na terorist a to v čr neměl vůbec nikdo..--český a polský tracky mě srali skoro všechny jak zněli low..v setech...kuci to v chill outech hrali furt ale..tak sem to mel tak jako tak v usich.....všechno ostatní mě přišlo prostě jako píčovina...pro děti...a že bylo něco sprostý a o drogách když si byl tejden na czteku bylo no...z toho se asi neposeru.....ale byla to doba kdy byla zrada hrát desky na 33 jak se měli páč pomalý a vůbec hlava bylo dobře pomýlená a navíc to hrálo i nejaky radio nebylo byl s nima rozhovor..a to byla taky kurva big zrada!..:)

    dumám že k trapu mě vrátilo možná pár dubstep desek kerý sem dostal od nailera...kerý mě bavilo hrát...a kde sem čuchal tučnou basuu..kterou má toxxx pořád krásně iberijskou....
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    OPERAHYPNO: Ty K.O. Kru... Poprvý jsem je slyšel na nějakým 2CD výběru co bylo u BBaraku, kde mě zaujali přesně dvě kapely. K.O. a Jižní Pionýři. Zbytek byl hroznej shit na škále "od pustím si to a zasměju se po pustím si to mám chuť prohodit HiFi věž oknem". Jak K.O., tak Pio měli na tu dobu slušný beaty a dobrou flow.

    Toxic Funk je IMHO podobnej kult jak Repertoár. Deska, která dělí dobu na před a po. Ten drzej styl už probublával lehce na Frekvenci P.H.A.T a vždycky jsem měl radši Cole, protože ten kluk má funk. Ale Toxic Funk byl fakt jinej. Lidi na tenhle styl vůbec nebyli zvyklí a IMHO 90 procent tehdejších fanoušků rapu vůbec ani netušili, že se hip hop dá dělat i jinak, než to dělá stokrát ohranej DJ Premier nebo Eminem. Navíc chytli IMHO dobu v tom smyslu, že do toho tenkrát naskočila nová vlna mladejch lidí, co tu první generaci český hip hopový scény znali maximálně tak z časáků a Supercroo tomu tady tenkrát kralovali. I ten Rytmus byl takovej hroznej mamlas proti nim. Já měl vždycky teda nejradši Trosky. Měl jsem kazetu, kde na áčku byli starý PSH ještě před Repertoárem a na béčku Trosky. A Trosky pro mě byla tenkrát nejlepší kapela.

    Trosky - Tozmemi
    https://youtu.be/RheY29sIoao
    N_I
    N_I --- ---
    OPERAHYPNO: vidíš, chrst, mě toxxx přijde jako páprda kerej je obklopenej rodinou hlavně...ale pokud myslíš ženama jako v rapu tak to sem mu dal dobrý props...ikdyž třeba arleta je pro mě stále něco k nepochopení kam se dostala.....holka bez výrazu..bez flow...naživo nejhorší co sem za poslední dobu viděl...jak umělá....nemá co říct...a nemá žádnej swag....hugo přežil všechny ty sráče bez pláče což je taky supr kudy v jeho veku jde...a prave beatama nebo easy bars motivuje......a aspon se nesprahnul s dj nuffem kral smela.. jako smack..:)

    cole je umastenej jouda kerej zere jako vladimir sam sebe...ale kila a par momentu z posledni desky je taky - mam v pici delam co chci a nezajimaj me cisla...maj odvahu jit jinudy nez videj ze se ted jede...porad daj feat no name typkum....muzou si to dovolit plout kudy chtej bez tech jistot.......ale pak je teda roxy poloprazdna to je fakt..

    jeste u nich dvou mam porad vysoko tehle track kerej pak spustil celej ten shitstorm na bigboss a kde sem byl jasne na jejich sstrane...prodal sem repertoar...a zacal se celymu labelu a nejvic v518 smat..historky z pod voken nejvic.......nez mi orion zavrel hubu teritoriem 3 kery me taky buhvi proc odvarilo...doted...a ja zase udelal navrati idijota..

    James Cole feat Hugo Toxxx - Arnold Leopard-Navrátil
    https://www.youtube.com/watch?v=Y-PCqcCGdtU
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    ENGUMAZ:
    N_I:
    HONZA09:

    Zkusím odpověďět takhle hromadně, když už se tu dává dopopředí subjektivní vztah k tvorbě Toxxxe/Cola/SC.

    K.O.kru v sobě má něco strašně nehotovýho, neoriginálního a v podstatě neautentickýho. SC: miluju od nich ToxicFunk a DIXXX a to předně pro instrumentaci a obsahově pro ten "space-junkie" vesmír, kterej tam vytvořili. V tý době mi přišlo, že je nemožný, aby někdo z prostředí rapu použil slovo "planeta", aby to neznělo debilně.
    Toxxxe jsem začal ale milovat až s Rokem Psa, což je pro mě asi nejzásadnější rapový album našich končin (a těch let), který už v rámci lyriky, nálady, featů a feťáctví nikdy znovu nezopakoval. U Jamese je to pak splitko s Orionem - Orikoule (ale když to slyším dneska, pulku těch věcí přeskakuju). 1000 sem zezačátku byl velmi opatrný s hodnocením, protože se mi to dost nelíbilo a snažil sem se přesvědčit sám, že to není tak blbí. Mumie je doslova asi největší propadák celý týhle kapitoly - přijde mi, že se Toxxx (i Cole u kterýho je to cítiti mnohem zásadněji, protože už se starej posledních patnáct let) stali parodií sebe samých. Toxxx se obklopil ženama a jeho rap je už dneska fakt žaborybí ženština a Cole si dělal prdel z řízkový metalovistosti tak dlouho až se stal tim nejvíc spoceným metalistou.


    N_I: Ad Hugův čuch na beaty - tady je pravda, že je to prostě firstclass. Taky mi přijde, že vlastně pak ten produkt je o tom, že nezatěžují posluchače zbytečným obsahem, textově to minimalizují na jeden hook kterej řekne padesátkrát dokola, pak 4 linky a konec - všichni si užijou beat bez zbytečnejch keců, má to "hezkej vobal" stojí to litr a je na tom productplacement na debilní nezhul CBD, což je od aliexpresáckýho trička s potiskem siluety holuba za 10 kč jen nepatrnej posun. Dneska už bych ho holt nevolil.

    a ať jen neplkám jedna veselá po ránu
    Bushido feat Karel Gott - Für immer jung
    https://www.youtube.com/watch?v=Jej9-TnB6iE
    MATT
    MATT --- ---
    Daniel Vardan & Michajlov - ! (Visual Video)
    https://www.youtube.com/watch?v=NbWDq4l0RJA
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MATT: ještě zem a vec a nevím, jestli bereš i release jako toxxx dmnkfr / jbswg?
    MATT
    MATT --- ---
    klip k tomu cypress hill tracku ;) POHODAVOLE

    Rest & DJ Wich - Nech bejt (OFFICIAL VIDEO)
    https://www.youtube.com/watch?v=X4v-HK8rvMU
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MATT: ještě mrknu víc, ale zatím mě napadá mr dobří chlapci 4
    MATT
    MATT --- ---
    JxK mi prisel vcelku nadejnej, ale tohle uz mi prijde taky jak z random bars generatoru

    ♚ℑℵℜ♚ - S T O C K. [OFFICIAL MUSIC VIDEO]
    https://www.youtube.com/watch?v=1eY41ui_Mdk
    MATT
    MATT --- ---
    soulcox zas nak zacina vystrkovat drapky.>

    NINJA DIY - Unboxing [Official Stoned Video] Produced by John Soulcox
    https://www.youtube.com/watch?v=1bJPTZj2ztA
    MATT
    MATT --- ---
    Fateful Baclo | Řízlej Fízl
    https://www.youtube.com/watch?v=kjXv3rwn7dM


    z tohledle docela slysim posledniho Rohonyho, ale minimalne datumove je tohle starsi. ale on to stejne urcite uz udelal nekdo za hranicema.. ;)
    N_I
    N_I --- ---
    MATT:

    gilotyn..prisel..bacha..snitcher...zacne delat screenshoty a posilat to moji mame....pozor pozor...skoda v reviru....


    tak samo sem se zde tomu klubu smal asi par let..zejo....ale mam dojem ze si magor tak sem to neresil dal...
    to ze si dost lidi tuka na celo je samo to nejvic zabavny..a cim si starsi tim se vic tuka a tim je vic srand kolem...ikdyz odsud podsud jako u vseho...

    cole ma bavi flow...jak si hraje...hugo prave jede desne na prvni signalni...a ma cuch na ty beaty...ten posledni singl je uplne paf....

    vtipny start.....

    hateful delal cely to ep s vratislavem kerej rikal ze je jak jeho bracha a haades pes jejich tata....no to je rodinka...imho hledani vratislava rodiny ty mamy a proc se mu to stalo je misty az k slze....kdyz sleduju celou story....preju jim aby se jim povedlo to prokopnout poradne jak chtej....a chtej to hodne...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam