• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTCZ/SK hiphop, rap a trap
    MATT
    MATT --- ---
    ten novej pastoruv kanal, za me je to teda hrozny..

    JDR - Pojď drill (prod.Jersey90 & Flemps) (OFFICIAL VIDEO)
    https://www.youtube.com/watch?v=H7UvtyFdVuc
    MATT
    MATT --- ---
    "mladej riko"

    YungDee - CRIMINAL [OFFICIAL VIDEO]
    https://www.youtube.com/watch?v=NRmleMLit_s
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Ja byl v sobotu na fakulte, ale nebyl tam Ariel ani Parisiel :D

    N_I
    N_I --- ---
    me prijde bozi a casto si to opakuju jak rika, ze se jmenem tyler durden je to tezky zit, kdyz ho v te dobe kazdej znal a jaky schizy to v hlave dela, jak maji na tebe lidi tak trochu narok, nekam prijdes a hned si kazdej mysli ze udelas tri salta na povel.
    skvele tam popisuje ten vnitrni boj kdyz ti slava dela dobre i te rozezira zevnitr
    MATT
    MATT --- ---
    MARIOO
    MARIOO --- ---
    Celý album je geniální.
    Rigor Mortiz - Hráči se Smrtí (feat. Filip "Hřbitovní Kvítí" Konvalinka)
    https://youtu.be/oFnMewsgU70
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    FIDEL:
    (je to jen můj pohled a násor, víme)
    nemyslím si. teda když se kouknu třeba na kompletní text dreamin, noc je klíč a prostě to, co udělalo tylera, tak bych absolutně nemluvil o genialitě, maximálně o záblesku příčetnosti ve vztahu k aktuálním rapovým trendům své doby (myslím těm, který využíval - ne ty, na který reagoval).

    Kouzlo Tylera vězelo v explicitnosti a v tom, že to je vlastně trochu od začátku bizár. Prožil klasickou srážku se světem starších posluchačů a jejich rapu, jehož špinavost tkvěla - v ohledu na ten Tylerův - v úplně neškodnejch infantilitách.

    "Legendární G-talk" podle mě taky spadá spíš kompletně do světa bizárů a jeho konzumentů. A kouzlo toho bizáru je i v tom, že ten potetovanej kokůteček je ještě víc vydřená hlava než Tyler, akorát zrovna sedí v pozici, kdy je jakoby chtrej a klade otázky.

    ale jak říkám, můj násor - v rukou to měl v době kdy si pouštěl sám beat a pak vybral co pujde ven a co ne - dneska je situace uplně jiná.
    FIDEL
    FIDEL --- ---
    tyhle zabesky geniality mel prave v textech od samyho zacatku, coz plati i o rozhovorech, ostatne i v tom legendarnim G Talku je sice nasrac, ale mistama tam jakoby omylem naklada jak Albatros.
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    HONZA09: no já ti nevim - když se podívám víc na "poetiku textu Tylera Durdena" v roce 2012-13 a dneska, je to úplně něco jinýho - formálně to zústává stejný, ale řekněme lingvální schopnosti v rámci češtiny a schopnost vytvořit obrazy, který mají nějaký intelektuální přesah a jejich pochopení potřebuje nějakou spíš specifičtější znalost než jen tu povrchní - tak tam mi to přijde něco jinýho a řekněme, že je to spíš o level vejš (i když je to hrozný právě proto, jak to z ční z kontextu) než je regular "poetika Tylera Durdena."

    A vlastně já bych to s tou Dávnou Genialitou nepřeháněl, jeho devíza si myslím nikdy uplně ty texty nebyly - i když jsou samozřejmě real a daleko. To hlavní na něm byl vždycky ten přesah v kontrování hlavnímu proudu a "navzdory očekávanému."
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    OPERAHYPNO: Spíš to je záblesk dávné geniality, když ještě nebyl úplně vygumovanej.
    MATT
    MATT --- ---
    OPERAHYPNO: :)) si tu rikam, co to jako ma znamenat, nakladam jak albatros, to vubec nechapu.. albatros.. dyt to je akorat nakladatelstvi.. jo aha!!! ;))) ale tak treba hodne cumel do vyloh knihkupectvi ;))
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    FIDEL: Podle mě tyhle výstřelky jako "nakládám jak albatros" názvy jako "problematika danýho textu", nebo to, co někdo označil za příznak boomerství - "Rád bych nosit martens" vůbec nebudou z jeho hlavy. Smrdí z toho zatuchlina smradlavýho pseudo-intelektuálství lidí jako je ta bláznivá Káča, ten pan Kovacs nebo i ten debil Dolák.
    MATT
    MATT --- ---
    pastor ucitil sanci? ;)) z komentu Tohle je kurva rap ! Pastor začal zase vydávat bangry zatim co Sergei kouří kuběnku 🤮 doufám že budeš zase pravidelně vydávat a bude album ✌️

    me by zas zajimalo, co by ti dva na tohle rikali pred deseti lety.

    Pastor & RajOne - BENZIN (OFFICIAL VIDEO)
    https://www.youtube.com/watch?v=qQd0E-jw_3w
    MATT
    MATT --- ---
    HONZA09: to se ani nedivim, zni to dost.. inspirovaně ;)
    MATT
    MATT --- ---
    trending music na YT. rap dal definitivni overtake... (a to jsme se jeste koukali pres dcery ucet, a mame to stejny, jen ona z toho nikoho nezna)

    FIDEL
    FIDEL --- ---
    u toho Tylera se zas najdou textovy zaseky, ktery me bavej. napriklad obrat "nakládám jak Albatros":)
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    Tak Dollar Prync neurazí ani nepřekvapí
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    MATT: Připomnělo tuhle pecku. Jinak ten Pain tam tu flow celkem má. Not bad.

    KRS-One - DON'T FALL FOR IT (Official Music Video)
    https://www.youtube.com/watch?v=efMiGjf_bic&ab_channel=KRS-One
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MATT: tak snad bude brzy nějaká akce. Doktor prase a secret sniffer live by mohl být pěkný zážitek 😃
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MATT: tjn vypadá spokojeně. Chvílemi mi ten klip připomíná návrat k Ivanu Jonakovi 😂
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam