• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTCZ/SK hiphop, rap a trap
    o českym a slovenskym hiphopu, rapu, trapu a grimu, hlavně novinky, ale i starší oblíbené kousky... diskuze o scéně ;) lehký přesah do reggae povolen
    všechny ostatní země sem: [ HIP-HOP :: městská subkultura - malujeme, rapujeme, scratchujeme, breakujeme, stahujeme! ]

    pokud chcete vložit info o nějakém koncertu nebo party, vložte do prvního řádku slovo AKCE, pro snadnější filtrování..
    rozbalit záhlaví
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    OPERAHYPNO: vcera jsem to sjel znovu a ty beaty jsou originalni na tu dobu, to uznavam, ale prijde ti, ze jsou extremne propracovany? Mne ti neprijde, ze by mely nejaky extra slozity melodie. Prijde mi to spis taky syrovy. A je dost dle me videt, jak se tim zvukem inspiroval Trafik na albu RNR, ale tam mi moc nesedi. Presne si vybavuju, jak me sral ten sound, kdyz prisel remix Prahy. Co se tyce textu, tak cejtim akorat mega duraz na to, aby to sokovalo, coz se evidentne podarilo. Za me je ten zlom vzdycky bliz k Repertoaru a My 3.
    GRID
    GRID --- ---
    OPERAHYPNO: jednou jsem v práci poslechnul jejich celou diskografii a byl jsem znechucen, řek sem si že už si je nikdy nepustí. uvědomil jsem si jak jsou ty texty úchylně perverzní a bezduchý
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    POHODAVOLE: a to mi přijde hlavně uplně mimo jakýkoliv dobový zařazování "před/za". to bylo prostě jen neodbytně originální a ty nahrávky zněly skvěle, protože to byla kvalitní studiová práce.

    jinak si myslim, že i tady ta krátká a už po několikáté se vracející dišputace na tohle téma bumerangovitě připomíná zasmrádlost těch tvrzení a na světlo tak vynáší spíš přístup, který sem nabízel: je to prostě takovej zvyk.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MATT: akorat sjizdim a flow v odzemku mi chvilema pripomina toxxe s 518 v meleme kavu :)
    MATT
    MATT --- ---
    ...to glebovo album se mi libi...
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    HONZA09HAVANA: ja to nejak nedokazu furt docenit. Jednou za cas si to pustim a jedinej posun vidim v syntetickejch zvucich a ze je to vostry.
    N_I
    N_I --- ---
    takže RAP RIP, oka....

    ENGUMAZ
    ENGUMAZ --- ---
    HONZA09: vnimam docela rozdil mezi vyrazy 2 roky pred zbytkem sceny a nadcasova kapela
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    MATT: Čekal jsem sračku a taky jí dostal. Nemůžu říct, že bych odcházel zklamaný. :)
    MATT
    MATT --- ---
    Radek Banga - Mimozemšťan (Oficiální videoklip)
    https://www.youtube.com/watch?v=gS4rCxS4Dng


    tomu rikam posun... ;)))

    Syndrom Snopp - Apokalypsa (1998)
    https://www.youtube.com/watch?v=MNWvHdjmt8A
    HAVANA
    HAVANA --- ---
    Jasně že super byli kopírka něčeho co jelo v us, ale imo se to dá aplikovat na kohokoliv.

    Třeba Legendární rigor mortiz je kopírka ruznejch beatnuts nebo mobb deep.

    Podle mě jde ale o ten impact, jakej to mělo na cz sk scénu, v tom je ten hlavní point toho že byli napřed.

    Z pohledu naší scény to byla nejvíc revoluční deska co tady kdy vyšla a co kdy vyjde.
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    Jestli bych o někom v CZ řekl, že byl nadčasovej, tak jsou to IMHO W.W.W.
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    ENGUMAZ: Supercroo fakt bejvali v mnoha ohledech napřed. Ale rozhodně bych netvrdil, že za US rapem byly jen o dva roky. Celej fame si vybudovali na kopírce Kool Keith, co ten styl jel už asi 15 let před nima. To samý Too Short, nebo E 40.

    Největší deviza Jamese Cole a Hugo Toxxxe je to, zebmaj vkus, takže si umí vybrat koho a jak vykrást, aby to mělo styl. :)
    N_I
    N_I --- ---
    HAVANA: tys byl ale starej už před patnácti rokama, zachovej klid.

    ale je nás v tom víc. zde se už vůbec nechytám ani já kua :(

    Linda Bartošová hodnotí náš vzhled
    https://youtu.be/6l2zE2i30Q8?t=568


    HAVANA
    HAVANA --- ---
    21.5.2004 vysel Toxic Funk.
    coz bylo vcera presne 20 let

    pyco, sem starej
    ONDRAASOVKA
    ONDRAASOVKA --- ---
    GRID: ok diky, ja nabyl pocit, ze mi v tom sdeleni mozna neco unika.. prijde mi to hloupy, placaty a zastydly i s odstupem casu, ale ja asi nikdy nebyl cilovka supercroo a chapu, ze sto lidi = sto chuti.
    ENGUMAZ
    ENGUMAZ --- ---
    OPERAHYPNO: Nejsem fanda HT.
    A nesel snad celou dobu 2 roky pred zbytkem cz sceny, ktera sla 2 roky za svetem?
    GRID
    GRID --- ---
    ONDRAASOVKA: hlavně mě zaujala druhá část , přijde mi že popisuje skutečnost a zároveň to je drzý ale ne nemístně
    MATT
    MATT --- ---
    Bone Constructor feat. Martin Matys - Neni Iba Tak
    https://www.youtube.com/watch?v=xQh72lACvAQ


    OPERAHYPNO: pochopis az za tisic let ;))
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    ONDRAASOVKA: to se vždycky píše nebo říká u jména Hugo Toxxx, neodráží to třeba pravdu, jen je to taková zvyklost
    ONDRAASOVKA
    ONDRAASOVKA --- ---
    GRID: v cem byl ten text daleko napred, prosim?
    MIKE_HEKTIK
    MIKE_HEKTIK --- ---
    GRID: im a simple man, vidim marpo, davam minus.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam