• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAVESADEMIDGEN computer / console games (1995-2005), Win95+ required, 3Dfx supported!

    OLDGEN HERE!
    NEXTGEN HERE!
    Snažte se vypichovat hry po roce 1995, pokud si nejste jisti, dobrým vodítkem je vyžadovaný operační systém - věci pro MS-DOS patří spíše do Oldgenu, věci pro Win95-WinXP (5-6 generace konzolí) patří spíše sem a věci pro Windows 7 (7+ generace konzolí) patří do Nextgenu.
    rozbalit záhlaví
    ISHIN
    ISHIN --- ---
    TOOMIX: Myslím, že 3 tebou jmenované sem. Nevyžadují 64-bit systém, ne? Ale obecněji k tématu by se měl uplatnit test. :)

    1. Je hra 32-bit?
    2. Využívá alespoň 1 rádoby-novou technologii (ne OS), která se v roce 1995+ stala dostupnou v konzumentském segmentu? Příkladem jsou zejména 3D akcelerátorové karty, ale taky native Internet mutiplayer. [Ne jako Duke3D a Kali!]

    Pokud je odpověď na obě otázky kladná, tak je to "mid-gen" tady v klubu. Nic víc. Nevidím důvod, proč v tom mlžit maximálníma letopočtama, vnucenýma okýnkama; to jsou kritéria +/- co se mi zrovna hodí, aby vyšlo. "1998 hra pro W95 sem", "2006 hra už sem nepatří"; takhle to omezit stejně nelze a i jako vodítko to spíš mate než poradí.

    WOODMAKER: 32-bit hry s podporou akcelerátorů vycházely řekněme v letech 1995 až 97 pro DOS (W95 RTM žádnou podporu pro HW 3D-accel ani nemaj), čili verze oken nebo OS obecně bych do toho vůbec netahal.

    JAMILLOS: 1995+ & 32-bit ONLY Gaming, když už. Povinně 3D akcelerátor nebo Internet support.

    90s–2000s Games znamená také 16-bit a 32-bit hry starší generace. pre-3Daccel, pre-FPU-intensive code. Na to je klub vedle...
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Tvl já kliknu na link a hraju v prohlížeči Portal.
    To mě poser.
    Jinak novej klubiki bych nedělal, stačí to přejmenovat na něco jako 90s–2000s Games a může bejt všechno v jednom bez zbytečnejch hovadin.
    Tohle je každopádně mazec.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    Gerontgen =pongware ?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    boomergen = abandonware :-)
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Navrhuji udelat termy pro jednotlive desetiletky odvozene od generaci hracu na tech hrach vyrostlych.

    GenZgen
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Libi se mi tato diskuze. Diskutujme!
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GURBON: pozdní midgen? Ale co bude za dalších 10-15 let?
    GURBON
    GURBON --- ---
    DAVESADE: jako za me nextgen by mel bejt co je novyho nebo vyslo nedavno. Celkem to tam i funuje.
    Ale co za termin na dalsi eru? Postgen? Co bude pak? Postapogen? :D Ja bych to tu natahl aspon do 2020 a o tomhle problemu se muzou hadat nase decka :D
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    pritom v Oldgen diskuzi se bezne probira Quake a Windows.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Přijde na to…

    Jak to chápu já, jde o zaměření na určitou generaci resp. dvě generace her, o určitý kontext, o nějakou éru v historii danou technickými možnostmi a omezeními, vizuální estetikou, asi i způsobem vývoje (dneska už vývojářská studia fungují trochu jinak), ale třeba i (pop)kulturou, politikou, společenským vývojem v dané době.
    Ten kontext je myslím podstatný pro nějakou diskusi. Samozřejmě myslím, že ta hranice může být trochu rozmazaná, pokud to má opodstatnění.

    Z toho pohledu tedy nemá smysl ji pořád rozšiřovat relativně k současnosti. Taková diskuse může mít taky smysl („Hry 10 a více let staré“ třeba), ale už je to prostě něco trochu jiného.
    L4MA
    L4MA --- ---
    DAVESADE: ty jsi sef samozrejme, ale fakt tu pro lehky rozsireni neni misto? zas takovej ultra provoz tu neni. :)
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    mi to pripada jako ze midgen je win95, 98, xp a patri do nej ps, ps2. A konci to s koncem 32bit. Tzn win7 a ps3 jsou uz 64bit.
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Spis najit nejakej lepsi termit na hry 2005-2015, treba post-gen. A udelat tomu klubiuki :).
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    BIMBAS: tak nějak
    BIMBAS
    BIMBAS --- ---
    doba pokrocila dedci. Co byl midgen je oldgen
    GURBON
    GURBON --- ---
    DAVESADE: To musi bolet, ne? :)
    Ten letopocet je zapecenej v nazvu klubu? Celkem by davalo smysl to posunout.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    A kam tedy mám psát o hrách jako Wolfenstein (2009), Crysis (2007), Sims 3 (2009) atd.? To jsou hry, kterým pomalu táhne na 20.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    DAVESADE: ja jsem si prave precetl zahlavi (a ne titulek) tehle diskuze.
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Ja teda vidim limit na midgen na 2005, ale delam do vcel.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    WOODMAKER: v poho, ja jen ze sem tu byl pred nejakou dobou smazanej, protoze sem postnul neco o hre, ktera vysla v roce 2008 :)
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    DRAGON: windows 7 je 2009, tak bych se kolegy zastal.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam