• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORELLISilniční cyklistika - "špatným dnem šetříte síly"
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    Kukrle 5 minut sekera...ale zúčastnil se.
    BATY
    BATY --- ---
    MATISK0: Jakto, že Roglič, jako vítěz, nestojí na nejvyšším stupínku? ;)
    JAZ
    JAZ --- ---
    KEIKIN: energie je zrovna ta nejmíň podstatná věc, kterou to umí :) já vidím u waťáku tři zásadní přínosy:
    1. dlouhodobě si trackuješ svoji výkonnost, vidíš jasně zlepšení/zhoršení a nemáš se na co vymlouvat, a podle aktuálních čísel si upravuješ trénink
    2. porovnáváním wattů a tepů si rychle všimneš nejen únavy, nastupující nemoci, ale můžeš tím zjistit i srdeční arytmii nebo něco horšího. Kamarád minulý rok zjistil, že při 180 tepech dává o 70 wattů míň než dřív, šel k doktorovi a za 2 dny byl po operaci.
    3. Dokážeš si skvěle naplánovat tempo, které udržíš. Zrovna teď jedu týdenní etapák, každý den 1-2 měřené kopce cca půl hodiny, a já přesně vím, co si můžu dovolit, abych ve dvou třetinách kopce nevypnul.
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    MATISK0: Tvl, kde se najednou vyloup? Však na jaře byl na nějaký klasice jen jako divák.
    MATISK0
    MATISK0 --- ---
    Tak je to správne

    MATISK0
    MATISK0 --- ---
    Prestavka asi pomohla

    ROMI
    ROMI --- ---
    tak asi bych to pral Roglicovi, kdyz na to koukam :)
    MATISK0
    MATISK0 --- ---
    Roglic, to je skokan 😀😀
    MATISK0
    MATISK0 --- ---
    Dumoulin musí být minimálně druhý 👏
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    Jinak opět zajímavé téma. Přihodím něco k diskusi:
    Smysl počítat watty má. Ukáže ti to, kolik jsi vydal energie.
    výkon (watty) * čas (hodiny) * 3,6 = energie (kcal)

    Defacto za dvě hoďky švihu spálíš voběd :-)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    BURKHAR: na elektrokole můžeš mít taky watt měřák. :-)
    SALO
    SALO --- ---
    mimochodom, nerád by som, aby to teraz vyznelo, že tu robím akýsi wattový gatekeeping; kupujte si, čo chcete, je mi to úplne fuk. :)
    SALO
    SALO --- ---
    ROMI: na to je veľmi jednoduchá odpoveď: ak sú pre teba watty španielska dedina, tak ich merať nepotrebuješ
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    ROMI: >>> SALO:
    ROMI
    ROMI --- ---
    jsou watty nekde i na garmin hodinkach? :) nebo co je k tomu potreba vsechno, priznam se, ze je to pro me spanelska vesnice :)
    BATY
    BATY --- ---
    SMOKY: Přesně, hlavně už pak člověka tolik nesere protivítr, když jede na watty, místo na rychlost :D
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    SMOKY: Já teda hlavně koukám na cestu. :) Zatím žádný kompjůtr nemám, ale jak jsem psal, zvažuju něco od Garmin výhledově.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    CURFEW: Mam wattmetr, ktery se kalibruje automaticky sam, docela uzitecny, clovek se tim nemusi zabyvat.
    BURKHAR: No prave ze pro zevrubnou analyzu jsou rychlost a bpm ne uplne vypovidajici, jelikoz je to zavisly na x dalsich faktorech. Watty ti reknou opravdu jak si jel a muzes to pouzit pro porovnani se svejma vykonama nebo jinejma lidma. Pro lidi, co maji radi cisla a grafy to je super :). Ja treba uz pri jizde nekoukam na rychlost ale jen na watty a obcas na tep. Kdyz clovek po nejakem case vi kolik je schopnej jezdit wattu, tak se podle toho da dobre jet. Ale samozrejme se da jezdit i bez toho. Pro nekoho kdo si neujizdi na statistikach nebo to nemysli s treninkem vazne to nema moc smysl.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    SALO: Díky za informace. Takže jsem si potvrdil, že normálnímu smrtelníkovi, který jezdí na švih 50 km a jednou za čas jede něco 100+ km, stačí měřit BPM a rychlost pro nějakou zevrubnou analýzu. Čísla mám sice rád, ale nemusím mít všechno. Stačí mi, že si občas zaberu na oblíbených segmentech v různých podmínkách.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam