• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CMLKACvičme doma aneb na takovéto domácí cvičení
    VESTIGIA
    VESTIGIA --- ---
    CMLKA: to určitě, je skvělá :-)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    VESTIGIA: tak to mas štěstí na dobrou lektorku
    VESTIGIA
    VESTIGIA --- ---
    KRISKA: Adrienne je fajn, na ytb má hodně videí různé délky a obtížnosti. Za sebe můžu ještě doporučit Aloyogu https://m.youtube.com/channel/UCJEi1foUiGObzzQM3QA2H5A
    Spousta videí, spousta stylů a jsou tam i tutoriály na některé asany.

    CMLKA: tyjo, tak to buď cvičím extrémně blbě, nebo je naše lektorka výjimečně poctivá, protože ta opravuje každou drobnost :-)
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    CMLKA: zkusim mrknout, vim ze ste tu o ni parkrat psali... no uvidim, jak se mi (ne)bude chtit, jako v zivote sem zadnou vyzvu nezkousela, predstava cvicit kazdej den je natolik udesna, ze i tech 30dni napul vypada jak neuveritelne dlouha doba:D takze myslim budu rada, kdyz vydrzim 14 :D ale tak podpora kamosce, no... prvni den je nejaky nadseni asi logicky, ale casem je z toho asi solidni vopruz
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KRISKA: jako u vseho, je to samozrejme idealni, ale ja si dala treba 30 days of yoga s Adrienne,kde opravdu dobre vysvetluje ty jednotlivy pozice, a co v nich konkretne mas delat....po x letech na power joze,kde mi nikdy nebylo prijemny delat strechu, jsem konecne pochopila, jak dat spravne ruce a opravdu v ty poloze odpocivat...a samozrejme na hromadnejch hodinach me nikdy nikdo poradne neopravi
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    CMLKA: neni u jogy dobry napred naucit se pod dohledem to delat dobre? nemam s tim zkusenosti byla sem na joze 1x tak 10 let zpet
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KRISKA: no jasne....ja vim, ze to problem neresi, ale jestli chces cvicit vecer, tak si dej nejakou jogu...
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    tak jo, vecer je to naprd, cviceni nabudi a jeste hodinu a pul po nem "nemuzu" jit spat...
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    MAGUMI: tak pri mych dvou jidlech denne, pulce ledovyho salatu s konzeevou tunaka nebo velkym bilym jogurtem a k obedu kousek masa s druhou pulkou salatu nebo pulkou mrazenyho spenatu/fazolek a obcas hummus je spis tak, ze organismus si na to navykl a v deficitu neni:D ale ubirat jako moc nechci. A dneska si dopreju jeste hrnek zeleninovyho vyvaru asi at u jill nepadnu. Ale jako s jednim jidlem denne se taky da, kdyz nejsou prachy koncem mesice... :D
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    KRISKA: Právě proto stačí třikrát čtyřikrát týdně. Ono to jde i každý den, pokud ta aktivita není příliš náročná; já mám třeba trénink pětkrát týdně, ale cvičení na mobilitu (představ si něco jako jógu) dělám v podstatě každý den. Co se týče kalorického deficitu, není fyzicky možné, abys v něm byla pět let. :) Většina lidí, včetně kultíků a podobné sběře, co to bere opravdu vážně, nevydrží v deficitu déle než tři měsíce.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    MAGUMI: jo tak kazdodenni navyk si delat nehodlam:D a ranni deficit by byl asi jen 35 min zatimco vecerni minimalne hodina... a nemyslim tim vlastne ani hubnuti, spis experiment
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    CMLKA: ja uz deficit mam asi tak 5 let a nic :D sem.chtela spis zkusit co se stane, kdyz to clovek fakt vydrzi 30 dni:D jinak nechci mit cviceni jako nutnej opruz a pri 2-3x tydne (i chozeni tancovat v tom pocitam) to vnimam jako na protazeni a udrzovani fyzicky, takze mi spis jde fakt jen o ten pokus, zda to fakt muze zafungovat a mam strach, ze pri nedodrzeni aspon 6x tydne to uz nezafunguje, protoze budu v beznym rezimu...
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    KRISKA: Je lepší se vyspat. Tyhle programy jsou fajn na nějaký rozhýbání a základní kondici, ale nemůžeš čekat, že bys po půl hodině kalisteniky nějak výrazně hubla. V praxi je deficit vytvořený takovýmhle cvičením minimální, zvlášť pokud by ses měla potom hýbat míň přes den, protože budeš nedospalá, nebo víc unavená než obvykle. Podstatnější jsou ty zdravotní účinky toho pohybu a hlavně ten cvičící návyk.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KRISKA: spis si vytvoris nejakej navyk, ale ruku na srdce, jak realny je, ze udrzis cvicenni denne po delsi dobu? nebo dokonce po celej zivot? Samozrejme bude mit efekt to, kdyz kazdy den budes makat, tak logicky budes hubnout, protoze si vytvoris deficit, pokud teda nezacnes jist vic, ale az tech 30 dni skonci tak co? Neni lepsi si udelat navyk na udrzitelny cviceni, co muzes jet celej zivot? A jako pujde to pomaleji, ale jasne, ze budes davat vic, lip, dyl proste casem, az proste odcvicis neco 30krat, tak to bude na konci lepsi, pokud to teda nebude, ze cvicis jednou za mesic
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    je otazka, jestli pro telo neni z nejakyho duvodu lepsi dodrzet tech 30 dni?
    jakoze jasne kazdej pohyb je dobrej ale pri cviceni 3x tydne nejsou v mym pripade zadny vysledky krom toho, ze pak zvladam tezsi varianty nebo je pro me to cely lehce vetsi pohodicka, ale rozdil mezi cvicim 3x tydne a mezi 10 mesicu sem necvicila je v tom, ze prvni dva dny 30ds sem mela co delat stihat a jen s 0.75kg cinkama misto 1,5... tak kdyby tech 30dni fakt v kuse nastartovalo metabolismus treba? (jasne, no napred bych se mela naucit jist aspon 3x denne pravidelne, ze:D

    jakoze mi prijde, ze 3x tydne nema skoro efekt, tak abych to pak vynechavanim ve dnech, kdy su na vylete nebo na cviceni, nezazdila. 6x nebo 7x tydne asi rozdil.uz neni, ale 4x a 7x to je dost
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    osobne bych cvicila asi spis rano, nicmene kdybych mela v 5:30 odchazet z domu, tak bych musela cvicit ve 4, takze bych se asi spis radsi vyspala...
    jinak tech 30 dni muzes odcvicit klidne za dva mesice, ze jo...ne, ze jako za mesic das 20 dni, ale ze tech 30 das za delsi dobu, dyk je to fuk....
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    je obecne lepsi cvicit treba rano o pul 5, kdyz by clovek jinak vstal az v 5 nebo spis v dobe, kdy bezne chodi spat, tzn. misto aby odpad se napumpuje a spat by sel vyrazne pozdeji?

    mam ted takovy jill 30day shred dilema, jestli vzit poctive vsech 30 dni, nebo 4x-5x tydne by stacilo... jenze sou dny, kdy v 5:30 odchazim z domu a ve 21:00 prichazim a premyslim, pokud v nich jill dat, kdy by to bylo "lepsi". dik za rady

    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ALONSY: no to vis, ze ne....jen ze to telo asi dostava docela,kdyz ma furt +- 15 kilo třeba...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    CMLKA: mně to taky lítá. Co nadělam. Mam na to srát úplně, aby to šlo vždy jen nahoru? :-)
    SM3
    SM3 --- ---
    CMLKA: Postupně za cca 1,5roku to bylo v podstatě zpět, pozvolna. Přestal jsem cvičit, nesoustředil jsem se na pravidelnost jidla apod. klasika.
    Za poslední půl rok, kdy jsem výrazně omezil lepek, šlo 7kg dolu (108 -> 101) v podstatě samo. Začal jsem se hýbat a rád bych někam k 90kg, což nevidim jako extra problém, resp. váha je fuk, ale chce to všechno zpevnit a shodit tuk.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam