• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ISLINGTONOzvěny Velké Písně - Letní Kempy 2016
    SHANTI11
    SHANTI11 --- ---
    I já se přidám s díky za skvělé hraní, moc jsem si to s vámi všemi užila. Bylo to krásné, bylo to dojemné, bylo to epické... Děkuju!

    A jenom něco malého k Vorně:
    Pohřbili ji s Connavarem poblíž břízy, u níž se obětovávalo Sídhe. Aby alespoň ve smrti zůstali spolu. Říká se, že od té doby na tom stromě každou noc sedává vrána a šeptá větru Vornin a Connavarův příběh. Kdo bude pozorně naslouchat, třeba ho uslyší. A třeba mu pak vrána splní přání...

    Aymar, mladičký Vornin chráněnec, chlapec, kterého kdysi našla raněného u řeky a od té doby se o něj starala, se po její smrti vrátil do Sklaire, aby všem doma řekl, co se stalo u Caer an Shean. Někteří říkají, že dospěl v muže, oženil se a žil klidně a šťastně až do smrti.
    Jiní však tvrdí, že Morrígu nezapomněla na Vornin slib, že jí daruje svého prvorozeného syna a propůjčila Aymarovi Moc oplátkou za věrnou, nikdy nekončící službu. Vždyť právě on byl Vorniným jediným dítětem - prvorozeným synem, kterého nikdy neporodila.
    Prý se účastnil mnoha bitev proti Římanům a ostří jejich mečů mu nemohlo ublížit. Ve vlasech nosil zapletené vraní peří, na tváři měl vypálené runové značky a se jménem Paní černých křídel na rtech rozséval v nepřátelských řadách hrůzu a smrt.
    Legenda praví, že ho o jeho vraní peří někdo lstí připravil a Aymar pak v následující bitvě padl, jako mnoho a mnoho dalších hrdinů Vrchoviny.

    Nikdo už neví, kde je pravda. Jenom ta bříza v Caer an Shean pořád ještě stojí. Když budete trpěliví, uvidíte, jak se v její koruně míhají černá křídla a uslyšíte vraní volání...
    JANSTA
    JANSTA --- ---
    No a jak to bylo s Brúanem? Ten se jakmile se situace alespoň trochu uklidnila, sebral tolik mužů, žen a dětí kteří byli ochotni, paní mečů a vyrazil na dlouhou pouť vystavit válkou zdevastovaný Faernmoore. Lid se k němu nadšeně přidával až časem vystavili nové hlavní město, Caer Cúlain. Brúan byl moudrým a spravedlivým lairdem, a pod jeho vedením se celý Faernmoore brzy postavil na nohy a znovu se stal velkým panstvím plným štěstí a blahobytu.

    Meč, koruna a plášť byly uloženy s jeho tělem vedle těl jeho předků po jeho skonu, desítky let po poražení deváté legie. Brúan Jednooký zemřel v klidu a míru na pokročilý věk ve své posteli, obklopen rodinou. Titul Lairda po něm získal jeho syn, Braegor.
    STORMAGEDDON
    STORMAGEDDON --- ---
    Plus bych vás ráda seznámila s pokřikem, který si zpívali generičtí vidláci z Tyry... (na melodii 'Jdou krysy kanálem')

    "Jde Roma aquaduktem, má asi hlad.
    Nehodím jí kousek šutru, nemám Romu rád!"
    STORMAGEDDON
    STORMAGEDDON --- ---
    Taky děkuji, opravdu velmi moc! ^^

    A Arlene Fearnmoore...? Po Liamově smrti udělala všechno pro to, aby se o něm vyprávělo. Aby se vědělo, že padl hrdinně, v boji za naši Vrchovinu. A aby se na něj nikdy nezapomnělo.
    Poté se vrátila domů do Fearnmoore za otcem, jak mu slíbila. Věděla, že ji v její domovině bude potřeba. Všechna Panství utrpěla mnoho zranění a tak bylo jasné, že bude muset pomáhat, jelikož vítězstvím v bitvě nic ještě zdaleka nekončilo...
    ISLINGTON
    ISLINGTON --- ---
    VRCHOVANÉ! MOC DĚKUJEME! ZA VAŠE PŘÌBĔHY, ZA VAŠE HRANÌ. BYLO NÁM CTÌ! A POKUD BYSTE SEM CHTĚLI DOPSAT EPILOGY SVÝCH POSTAV, BUDE NÁM CTÍ JE ČÌST.
    VŠICHNI JSTE OZVĚNY VELKÉ PÌSNĚ.
    DĚKUJEME!
    VAŠI ORGOVÈ.
    MALAKK
    MALAKK --- ---
    Telegraficky z Vrchoviny: Útok Etrurů. Paní Maev žere lidi. Přišla s návrhem, jak zničit Hlad. Alyssa Tar Arnoch nařčena, že bránila Etrurského prince před Arnochem. Zradil ji. Dorazil Liam a spol. Kilt nenosí. Etrurové a Sakhullové se spojili. Byla založena válečná rada, Cúlain velitelem vojsk. Velký liják a velká opékačka bot v krbárně. Howgh.
    DEMONIC
    DEMONIC --- ---
    Jako že... obvykle do mě moje postavy moc neprobíjejí... jako že vůbec... ale Tulákovi se to povedlo a to hlavně díky vám všem, hráčům i orgům. Ještě jednou díky moc.



    Tulákova píseň

    Toulavý srdce měl, neklidnou povahu,
    ostatní znali ho, Tuláka z Ferahu.
    Bolavý srdce měl, utíkal před vinou,
    nikoho nevnímal, procházel krajinou.



    Otec a bratr jdou, bojovat do války,
    klučina maličký, dívá se do dálky.
    Po zimě, zpráva jen, nikdy se nevrátí,
    Sekery Etrurů, Písni je navrátí.

    Prostřední bratr jde, za milou odchází,
    jen chlapec s matičkou, doma se nachází.
    Za tři tu pracuje, své matce pomáhá,
    naděje zoufalé, nikdy se nevzdává.


    Toulavý srdce měl, neklidnou povahu,
    ostatní znali ho, Tuláka z Ferahu.
    Bolavý srdce měl, utíkal před vinou,
    nikoho nevnímal, procházel krajinou.



    Bledá smrt zaťala, tesáky do kraje,
    poslední hlíny hrst, její hrob zakryje.
    Ta píseň pohřební, nese se krajinou,
    to mladík zpívá ji, loučí se s matičkou.

    Samotný v domě je, s náladou pochmurnou,
    však někdo podává, ruku mu pomocnou.
    Dívka to překrásná, mezeru zaplní
    srdce má ze zlata, lásku v něm probudí.


    Toulavý srdce měl, neklidnou povahu,
    ostatní znali ho, Tuláka z Ferahu.
    Bolavý srdce měl, utíkal před vinou,
    nikoho nevnímal, procházel krajinou.



    Pří jarním soumraku, třikrát strom obešli,
    před celou dědinou, ruce své sepjali.
    Caillin je líbezná, vroucně ji miluje,
    poprvé po letech, mladík zas vesel je.

    Za šťastnou budoucnost, oba se modlili,
    však lodě Etrurů, opět se zjevily.
    Caillin ho zaklíná, v slzách odrazuje,
    nic na ni nedbá teď, v srdci mu hněv plaje.


    Toulavý srdce měl, neklidnou povahu,
    ostatní znali ho, Tuláka z Ferahu.
    Bolavý srdce měl, utíkal před vinou,
    nikoho nevnímal, procházel krajinou.



    S Cúlainem do války, bojovat putuje,
    otce a bratra své, pomstít tam plánuje.
    Písní a sekerou, krutě se ohání,
    cizáci zděšeně, k lodím už uhání.

    Po válce vrací se, do prázdné světnice,
    Caillin svou ztracenou, postrádá velice.
    Dva hroby za humny, po chvíli nachází,
    k zemi tu hroutí se, slzy mu dochází.


    Toulavý srdce měl, neklidnou povahu,
    ostatní znali ho, Tuláka z Ferahu.
    Bolavý srdce měl, utíkal před vinou,
    nikoho nevnímal, procházel krajinou.



    Při vodě a vzduchu, pomstu teď přísahá,
    zemí a ohněm pak, vrahy zle proklíná.
    Domov svůj opouští, po stopě vyráží,
    svou věrnou sekerou, lapky teď doráží.

    Přísaha bezcitná, plní se postupně,
    poslední bandita, topí se potupně.
    Caillin je pomstěna, spát může poklidně,
    on do mlh odchází, neb sny má neklidné.


    Toulavý srdce měl, neklidnou povahu,
    ostatní znali ho, Tuláka z Ferahu.
    Bolavý srdce měl, utíkal před vinou,
    nikoho nevnímal, procházel krajinou.



    Vzpomínkám neutek, vždy ho zas dohnaly,
    poryvy ve větru, Caillin mu zpívaly.
    Močály prochodil, nikde však nezůstal,
    svou milou postrádal, neklid v něm narůstal.

    Na Hry tak vydal se, svou geas vyslechnout,
    smysl zas nalézti, osud svůj nahlédnout.
    Vědmu tam vyhledal, přání mu splnila,
    radost i smutek však, do srdce přidala.


    Toulavý srdce měl, neklidnou povahu,
    ostatní znali ho, Tuláka z Ferahu.
    Bolavý srdce měl, utíkal před vinou,
    nikoho nevnímal, procházel krajinou.



    „ Až milá zavolá, ničeho neváhej,
    hlas její následuj, láska tě provázej.“
    Takovou geas má, do bitvy kráčí teď,
    bojovat za život, osudu vztyčit zeď.

    „Čekám tu na tebe,“ v hlavě mu zaznívá,
    poslední Píseň svou, v bitvě té zazpívá.
    Snad klid teď nalezneš, hluboko ve svahu,
    pohřben a oplakán, Aedane* z Ferahu.



    *čti Ajdane

    V mojí hlavně to je víc píseň než báseň, ale můj hudební hluch mi znemožňuje hodit noty na papír, takže kdyby se to náhodou podařilo někomu zhudebnit byl bych neskonale vděčný. A ano, vím, že to neni dokonalý a asi by se to ještě dalo vylepšit... ale vzniklo to za jednu noc pod vlivem dost silných emocí a... prostě se mi to tak líbí.
    ROWENA
    ROWENA --- ---
    Přidávám se k díkům. Tenhle larp mi opravdu sednul, byl dokonale archetypální a příběh byl velmi silný. Děkuji vám všem, moc jsem si hru užila.
    Caoilin s Aonghusem se vrátili do Tyry s úkolem od mladého pána Ailina a postavit se Hladu (jak chtěli žádat Morrigu a divila bych se, kdyby Paní Vran přání vyslovené na cestě neslyšela), ale nová píseň zůstává. Myslíme na vás.
    DEMONIC
    DEMONIC --- ---
    A pro vás, co jste na druhém týdnu:

    Epic Celtic Music Mix - Most Powerful & Beautiful Celtic Music | Vol.1
    https://www.youtube.com/watch?v=jWObTfiovD8
    DEMONIC
    DEMONIC --- ---
    Tak bando dík moc za úžasný týden, Vrchovina už navzdy zůstane ve mě jako úžasnej svět s nádhernými příběhy. A díky moc, za to, že jsem si mohl Tuláka zahrát opravdu pěkne. Aedan uz se mnou zustane jako jedna z mých nejoblíbenějších a nejemotivnějších postav vůbec. Díky.
    DEMONIC
    DEMONIC --- ---
    A nebo jednu, která vás nabudí do boje :)

    Van Canto - Rebellion Cover (Official)
    https://www.youtube.com/watch?v=UPUNdwRhuMA
    ISLINGTON
    ISLINGTON --- ---
    A pokud balíte... proč si k tomu napozadí nepustit takovouhle píseň?

    Nashle na Vrchovině!

    Fantasy Medieval Music - Song of the North
    https://www.youtube.com/watch?v=gRuggMzH3Gw
    ISLINGTON
    ISLINGTON --- ---
    Vrchované!
    Už nás modrá dálka volá! :)
    Prosíme, vy, kdož máte postavy vepsané ve Velké Písni, vytiskněte si je. Moc děkujeme!
    ISLINGTON
    ISLINGTON --- ---
    MALAKK: Tohle bude spíš herní pomůcka - na Vrchovině samozřejmě všichni tyhle písně a říkanky znají nazpaměť. A číst, byť špatně, taky Vrchované umí...
    MALAKK
    MALAKK --- ---
    ISLINGTON: Hm, a jak se tedy budou vysvětlovat ty ruličky papíru se zaklínáními a texty písniček, které budou všichni nosit po kapsách? :-)
    ISLINGTON
    ISLINGTON --- ---
    JANSTA: Ano, lze si takto re-rollnout i temnou sudbu, druhá však platí (MUHAHAHAHA!) :)
    DEMONIC
    DEMONIC --- ---
    JANSTA: Nu, jestli myslíš skill "spolupráce" pak mi z textu vyplývá, že si může jednu sutbu "přehodit". Není tam napsané kterou, takže podle mě si může vybrat... ale já se jen snažím číst mezi řádky :)
    JANSTA
    JANSTA --- ---
    A v případě že svou lékárnickou schopností pomáhám muži zvedat ženu z agonie nebo naopak, vztahuje se má schopnost i na krutou kartu of doom and destruction? :)
    ISLINGTON
    ISLINGTON --- ---
    JANSTA: Na lékárníka máš zajímavá přirovnání... Proberu s ostatníma, ale imho v tu chvíli můžeš používat dýku a jednoručku, pokud v tu chvíli budeš moci.
    JANSTA
    JANSTA --- ---
    A když už jsme u těch dotazů, v případě že bych byl vrchní lékárník (Healovací strom B) a rozhodl se použít svou final form, čili Strážce raněných nebo jak se to jmenuje, jsem limitován na dvě dýky? Znamená to že když mám jednoručku, což mít mohu, jsem nasolenej jako mučenej Etruran?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam