• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SA213Elektronická Evidence Tržeb (EET)

    Harmonogram spuštění EET

    1/12/2016  zákon v platnosti! Ubytovací a stravovací služby
    1/3/2017 Maloobchod a velkoobchod
    1/3/2018Ostatní činnosti vyjma těch v poslední fázi, například svobodná povolání, doprava, zemědělství
    1/6/2018Vybraná řemesla a výrobní činnosti

    Narážky a vtipy v rozumé míře povoleny.

    O co jde

    Elektronická evidence tržeb spočívá v tom, že je evidována každá platba a zákazník obdrží od obchodníka účtenku s unikátním kódem. Postup bude takový, že nejpozději při uskutečnění evidované tržby odešle obchodník datovou zprávu prostřednictvím internetového připojení na server Finanční správy, kde budou informace uloženy, a bude vygenerován unikátní kód. Tento kód bude ihned odeslán zpět obchodníkovi na jeho koncové zařízení, které jej vytiskne na účtenku. Každý den půjde řádově o miliony operací, jedná se tedy o poměrně revoluční krok.
    rozbalit záhlaví
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    KOC256: ty bys o tech blbostech cos tady napsal v minulosti mohl vypravet, ze. nicmene, zadnou blbost jsem nenapsal, jen bych doupravil, ze to tady SOLDIK: plati pro male shopy. nazdar :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SOLDIK: Hej ty mas argumenty... Zkus si o tom neco precist a negeneralizovat :)

    Je k tomu celkem dost popsano. Ale cti si na etrzby.cz a ne na pochybnych platcich co tu nekdo pastune...
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    TOFI: Uz jsem rozhodil site a prvni info je takove, ze eet pro eshopy neni opravdu potreba. Cekam na detailni popis principu a pak se podelim :)
    TOFI
    TOFI --- ---
    SOLDIK: nevím, snad ne...
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    TOFI: Neni to nejaky chytak? :)
    TOFI
    TOFI --- ---
    Brněnská firma spustila eet zdarma :
    http://www.eet-free.cz/
    EDISN
    EDISN --- ---
    Ještě pro zajímavost vyjádření k tomuto od jedno dopravce:

    www.toptrans.cz/portal/page/portal/public_www/images_top/TOPTRANS_EET.doc

    "V odkazu Vám postupujeme vyjádření Finančního úřadu pro hl. město Prahu.
    Zároveň se omlouváme za to, že od 1.3. již nebudeme podporovat zasílání dobírkových částek na "C" složenky." ... jen logocký závěr :-)
    EDISN
    EDISN --- ---
    NEVADA_:souhlas
    PS: jsem zvedav zda se konecne doziju toho, ze vsichni urednici budou jednotne vykladat zakony
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    EDISN: Pokud je s přepravcem domluveno, že bude zasílat vybrané dobírky na účet, tak tam povinnost EET není.
    Jen, pokud by přepravce ty vybrané dobírky vyplácel odesílateli v hotovosti (nebo třeba pošta prostřednictvím poukázky na přepážce), tak tak povinost EET je.


    EDISN: Závazné posouzení správce daně je v tomto případě stanovené na 1.000,- Kč.


    EDISN: Asi to víš, ale pro jistotu. Pozor, ne vše, co přichází na účet nepodléhá. Platby kartou přímo v e-shopu podléhají EET.

    "Zkrátka pozor na to co Vám úředník tvrdí, ne vždy to souhlasí" - To je stará známá bolest už mnoho let.
    EDISN
    EDISN --- ---
    BURAN: ano, na oficální dotaz mi bylo právě teď řečeno, že to je tak jak tady asi většina z nás má nastudováno.
    Tj to co přichází na účet, jak dobirka, tak platba převodem tak to nepodléhá...

    Zkrátka pozor na to co Vám úředník tvrdí, ne vždy to souhlasí, tak jak to bylo u mne :-)
    BURAN
    BURAN --- ---
    EDISN: za zeptani nic nedas, plus kdyby slo do tuhyho, budes mit neco v ruce. Ted muzes akorat rikat: "No ale na NYXu mi nekdo psal ze to tak neni!"
    EDISN
    EDISN --- ---
    KOCOURMIKES: ano, nesmysl mi řekl můj výběrčí daně, proto jsem se tu ptal co se dozvěděli ostatní, protože je to v zásadním rozporu s tím co jsem dosud nastudoval - tj. mj. to co uvádíš ... nějak si s tím poradím, jen jsem si povzdechl nad našimi úřady, pardon :-)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    EDISN: cituji: (pises nejake vymysly btw)

    V případě, kdy se jedná čistě o platby převodem z účtu na účet, inkasa
    nebo bartery , nejsou formální znaky evidované tržby dle §5ZoETnaplněny,a
    tudíž takové platby nejsou evidovanými tržbami (resp. nepodléhají evidenci tržeb).
    Obdobně jako u plateb převodem z účtu na účet nebudou formální znaky naplněny v
    případě vkladu hotovosti na bankovní účet poplatníka.
    EDISN
    EDISN --- ---
    BURAN: jasně vyjádří se za mastný poplatek...

    a ptali jste se někdo další "svého úředníka"?

    KOCOURMIKES: metodiku jsme stuovali a z té vyplývá to, že to asi není třeba
    http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Metodika-k-evidenci-trzeb_v1.0.pdf
    BURAN
    BURAN --- ---
    EDISN: nech si to od urednika pisemne potvrdit.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    EDISN:
    blbost
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    EDISN: nejakej urednik vubec neni relevantni co rikal, podstatny je jen zneni zakona, resp. co rikal pravnik kdyztak uz nebo nekdo kdo fakt vi jak to je ne urednik!!! :)
    EDISN
    EDISN --- ---
    KOCOURMIKES: ještě jedou, v zákoně to není dané, ale náš úředník to tvrdí. Jinými slovy co úředník to jiný výklad zákona!
    PS: jinak zdroj informací MFCR a http://www.etrzby.cz/ tam to ovšem není...
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    EDISN: a kde jste to cetli o tom prevodu na ucet za dobirku a eet? link by nebyl prosim?
    EDISN
    EDISN --- ---
    KOCOURMIKES: ten průvodní předpis k zákonu jsme četli každý zvlášť, tj. dva dospělí svéprávní lidé, nikde to tam není jasně řečené, ale náš správce daně (ten co nám vydával ten kód k EET), dokonce prý něco jako vedoucí oddělení nám to tak tvrdil.
    Tak z toho je vidět, že co úředník to jiný výklad zákona, což mne v tomto kocourkově nepřekvapuje, ale v tomto případě je to žal, zrovna někdo kdo naše daně má na starosti....
    Píšu to sem, aby si i ostatní na své výběrči dali pozor, a abych se třeba dozvěděl co tvrdí jiní úředníci :-)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    EDISN: to musi byt ale nekde v zakone vyhlasce ne??
    EDISN
    EDISN --- ---
    KOCOURMIKES: tvrdili nám, že za zaslání na dobírku, i když to platí dopravce na účet, tak prý ano, také se mi to nezdá, právě prověřuji, zda náhodou nedošlo k informačnímu šumu, ale takhle to tátovi na úřadě prý řekli ....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam