• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NIENNAPatchwork a Quilting
    LEOPARDACZ
    LEOPARDACZ --- ---
    (jéžišmarjá, já neumím udělat odpověď na konkrétní příspěvek!)
    Je to blbina - když nemám ráda hnědou, nepracuju s hnědou, totéž kytičky, barevnost, infantilita a podobně. To nemá s tradičním patchworkem nic společného! Jediné je sežehlování přídavků na jednu stranu, ale to je jaksi princip tradičního ručně šitého patchworku, jinak se to nedá ručně quiltovat…
    Taky musím přihlédnout k tomu, kde bude výsledné dílo použito - hnědou běžně nepoužívám, ale níže vyfocený ubrus byl při kamarádku, a té se tahle barevnost prostě líbila a do domu hodila…



    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MAR_TINA: Naopak - budu ráda za názory a postřehy...OD KOHOKOLI (kdo ví, co je patchwork)... Obzvláště, pokud máš barvocit... Já nic takového nevlastním... A strašně bych ocenila nějakou diskusi (mě tak nějak přijde, že se všemi těmi body mohu souhlasit i nesouhlasit a potřebovala bych si to právě ujasnit...kdy a za jakých okolností souhlasím a nesouhlasím...).

    Např. kytičky (a vůbec přírodní motivy) se mi v patchworku líbí...ale zase je fakt, že ne všechno spolu jde... A tak...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    NIENNA: takový obecný závěr od šroubů přes látky po kafe ... pevné, klidně plastové krabice, kterým dobře drží víko, jsou stohovatelné a člověk si na ně udělá smysluplně nadepsané štítky.

    Na nadepisování štítků (na cokoli) já kupuji v papírnictví A4 se štítky těsně doléhajícími, mám mustr v excellu a tisknu to na tiskárně. Jde to rychle, vejde se hodně textu a jde to přečíst.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    NIENNA: já do toho skoro nemohu mluvit, jelikož na patchwork jen zálibně koukám a přemýšlím, zda zkusit něco úplně jednoduchého nebo radši ne.
    Ale ty vzory, ty barvy, to mi kolikrát trhá oči. Já nemám sluch, natož hudební, ale mám barvocit a často kvílím :)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MAR_TINA: Díky, že jsi nezapomněla... :-)
    Ale asi tušíš, že to není přesně to, co jsem chtěla slyšet... A neříkala maminka, jestli nemá v tuhle chvíli nějakou představu, co by bylo uplně super (nebo alespoň dobré)?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    NIENNA: dlužím odpověď.
    Krabice jsou od vietmanců z Kralup a prý jsou úplně blbé :)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Dneska jsem narazila na tento článek a nemůžu ho nějak dostat z hlavy... http://www.misinpatchwork.cz/10-duvodu/
    Co vy na to?
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    OMNIHASH: Máš osobní zkušenost? Je to rychlejší / pohodlnější než klasický způsob? Přijde mi to takhle hodně jako operace, i když připouštím, že na videu to vypadá super... hezky jí to sedí a všechno... :-)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    How to Sew the Drunkard's Path Block without Pins
    https://www.youtube.com/watch?v=HTOGt4cRdJE
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    TRISSIE: To teda jo!!!N8vod bych ráda viděla... tak na mě čsem mysli, pls.... :-)
    Jsem máčka - bez návodu bych to vymýšlela jen těžko... (a přijde mi zbytečné vynalézat kolo...a u mě by to vynalézání bylo).
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    TRISSIE: uplne vidim, jak bych to sila :D jen ty kola bych udelala uz na hotovou deku, aby to bylo zajimavejsi
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    NIENNA: už jsem koupila rozkres i látky, tak asi budu muset!
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    TRISSIE: Ta je krásná!!! Půjdeš do ní?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    QUANTI: tohle je docela jednoduchý (vlastně jen čtverce a pruhy), ovšem syn se dožaduje tohohle:


    a to jsem teda na sebe zvědavá...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TRISSIE: nooo... jen maličko :) jsou krásný. Taky bych takové ráda dětem ušila, ale vzhledem k tomu, že ještě neumím ani šít, tak možná tak k maturitě :)))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    QUANTI: utěší tě, když řeknu, že jsem na ně začala stříhat v únoru 2014 a dokončila je v listopadu 2015?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TRISSIE: a teď nám ukaž ten implantát v mozku, který ti umožňuje nespat a jet dvojnásobnou rychlostí než normální smrtelníci...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    už to je vidět?





    NIENNA
    NIENNA --- ---
    TRISSIE: Super, že to sem dáváš... Díky (a pořád si myslím, že jsi příšliš kritická).
    Ani já nic nevidím (myslela jsem si, že je to tím, že jsem na mobilu...ale ani na PC nic nevidím)... :-(
    KAERI
    KAERI --- ---
    TRISSIE: Já nic nevidím :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam