• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCIENFyx pro iOS a Android - neoficiální lehký mobilní NYX klient
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    Tak jo, je na čase tu ukázat na čem dělám poslední půlrok po nocích když rodina spí nebo když mi dovolí...



    O co jde?
    Tohle je Fyx, v0.3.0 - klient pro iOS psaný ve Flutteru. Psané je to primárně pro iOS proto, že jsem to dělal hlavně pro sebe. Už to nějaký pátek používám... Chtěl jsem si udělat poměrně lehkého klienta, proto první verze umí "jen" historii (sledované) a poštu. Dále mě k tomu donutil stav oficiálního klienta.

    Flutter jsem se rozhodl použít, protože 1) jsem ho chtěl prozkoumat 2) mě baví 3) lze poměrně lehce portovat i pro Android (což jsem měl původně v úmysly, ale postupně jsem se od toho vzdálil - nicméně je to v roadmapě) 4) ho dokáže používat víceméně kdokoli, kdo aspoň trochu ovládá programování - tedy je to ideální nástroj pro open-source.

    Vývoj
    Tím se dostávám ke Gitu - veškeré zdrojáky včetně dokumentace a issues najdete zde: https://github.com/lucien144/fyx. Zapojit se může kdokoli. Vše důležité by mělo být popsáno na Githubu včetně issues, roadmapy atp... Napsal jsem i nějaké testy, ale upřímně je to bída... To bych rád vylepšil.

    Zdrojáky, komentáře a commity jsou v EN, nicméně GitHub repo je v CZ včetně issues. Důvody jsem k tomu rozepsal na GitHubu. Rád si poslechnu názory ostatních, jsem z toho trochu rozpačitý, ale stále převažuje názor, že to tak je nejlepší...

    Co to (ne)umí
    Mno... Fyx toho neumí hodně, pravděpodobně tam je dost bugů (+ to není moc otestované jinde než na XR) nebo nějakých prasárniček (kdo má děti asi pochopí proč, občas něco vymýšlet se třema opičkama na zádech je peklo...), nicméně co bych vypíchnul z toho co to neumí je:
    - Notifikace (tomu se chci věnovat nyní, ale bez Nyxe to nepůjde)
    - Kliknutí na statusbar nic nedělá (čekám na fix Flutteru)
    - Chybí hledání, mazání, oznámení, ...

    A teď teda co to umí:
    + Tutoriál k autorizaci
    + Kluby
    + + Historie (+ zobrazení prémiových ikon: odkazy, obrázky)
    + + Sledované
    + + Palcování
    + + Uložení do připomínek
    + + Skrytí spoilerů
    + + Galerie obrázků pokud jich je v příspěvku více
    + + Experimentální layout příspěvků
    + + In-app browser
    + + Psaní příspěvků (+ odesílání obrázků)
    + Pošta
    + + Odesílání
    + + Přečteno / Nepřečteno
    + + Badge nepřečtených

    Co dál?
    Celková vize je udělat hybridní app pro iOS a Android. To ale primárně bez grafika/UX designéra nepůjde. Prošel jsem si tu historicky nějaké návrhy a nic se mi nijak zvlášť nelíbilo. Proto bych tady rád našel někoho, kdo by se toho ujal a postupně bychom to připravili. To je ale běh na dlouhou trať.

    Teď je to hlavně o testování, nápadech, feedbacku. Takže kdo chce začít testovat - pošlete mi do pošty mail. Testovat může kdokoli: Fyx je již nyní v TestFlightu schválen pro externí testování a pokud se nenajdou nejaké zásadní bugy, pak bych to do pár týdnů rád vydal.

    Osobně bych také rád přesunul většinu věcí do issues na Githubu (kde se také budou ukládat veškeré bugy, feature requesty, ...) a zde to nechal pouze na obecnou diskuzi.

    Příspěvky
    Aktuální verze obsahuje možnost zapnutí experimentálního zobrazování příspěvků - aktuální klient mě dovedl k myšlence zobrazovat odkazy, obrázky a další prvky mimo textové tělo příspěvku. Je to podobné tomu jak to má Reddit v mobilní appce. Docela mě bude zajímat feedback - osobně se mi to líbí, ovšem občas je problém s tím, že příspěvek ztratí kontext. Obzvlášť pokud je důležité např. pořadí obrázků jako v klubu Před/Po.

    Náhled:


    No, tak to je asi vše... čas jít spát.
    Vlastně ještě jedna věc, myslím, že je dobré to zmínit hned na začátku: Rád bych zde společně vymyslel nějaký způsob udržení motivace. Fyx jsem nedělal pro peníze, ale času mám málo, ten co mám raději věnuji dětem a samotný AppStore stojí ročně 2000,- Zatím mě to baví, ale... Pojďme zkusit něco vymyslet, abych měl drive pro další vývoj. Případně kdokoli další.

    KOC256
    KOC256 --- ---
    Náhodou pokud někdo nezaznamenal vedle...

    Na verzi na které pracuje @ONDRA_99 je možná spolupráce viz:
    [ ONDRA_99 @ iPhone - Apple reinvented the phone .... ]

    Takže šup šup, hlaste se!!!
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    KOC256: zajima me ten wishlist, vim, ze to nekde bylo, mozna k tomu bylo rovnou zalozeny repo na githubu - nemas to?

    No, nerikam, ze se poustim jako dalsich X tady do nejakyho vyvoje, ale chci se podivat co si vlastne lidi prejou a tak...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LUCIEN: No ty auditka jsou uz celkem asi tri. Tady jsem dohledal snad jen poznamky k nejake ultrabete(?). Existuje beta verze a k tomu nejaka webovka pro sber bugu/wishu.

    Nebo co presne a proc chces?
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    Tusim, ze tady pred casem nekdo (KOC256?) psal nejake poznamky k novemu klientovi - seznam ficur, co by si to melo vzit z iNyxe atp... Je to nekde k nahlidnuti?
    SPAULDING
    SPAULDING --- ---
    Nějaký novinky?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LAFLY:
    nejde to
    LAFLY
    LAFLY --- ---
    Ahoj poradi mi tu nekdo,pripadne presmeruje kde se se dotaz hodi lepe. Jde vytvaret v app nyx inzeraty?
    BOD1E
    BOD1E --- ---
    Tak už?
    NETHE
    NETHE --- ---
    Mate testflight? :)
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    nevim, jestli je to known issue, ale kdyz otevru Youtube link z aplikace, otevre se YT stranka v Apple Obchode, puvodne jsem si myslel,ze je to kvuli updatu YT app ale deje se to neustale
    model A1723, iOS 12.2
    LOG53
    LOG53 --- ---
    Caute, pod jakou licenci je vase iOS appka vyvijena a je nekde repo k nahlednuti? Diky moc za info.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KUNKU: pro vetsinu veci je ergonomicstejsi, ale nejde z ni delat vse. Zrovna s obrazky potrebuji pracovat, tak 2x rocne...
    KUNKU
    KUNKU --- ---
    můžu? jak přeposíláte třeba jpg, sdílíte z aplikace? jde to? mě ta apka příjde strašně hluchá oproti web chrome prohlížeči. připadám si jak cunt s tím.
    ASHPOOL
    ASHPOOL --- ---
    ONDRA_99: Můžu poprosit o betaverzi? Děkuji
    KOC256
    KOC256 --- ---
    No tak opet jak se tu psalo. Bylo nutno smazat, znovu nainstalovat, par hodin pockat na instalaci a uz se autorizace povedla :). Toto uz pisu z nove app.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    A napodruhe jsem uvizl tu... a noc to nyny nedela..,

    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak chce to par hodin a uz se to nainstaluje. Nyni mam problem s autorizaci. Vygenerovany kod je pry spatny hlasi nyx.
    SALO
    SALO --- ---
    SALO: odinstaloval som, do par minut sa znova nainstalovala, autorizacia prebehla.
    DUKED
    DUKED --- ---
    ONDRA_99: Prisel mail, dam let me in, ale stranka na overeni se neotevre
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam