• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    JOPS
    JOPS --- ---
    KASUMI: jaky je problem s kamerama ?

    zabirame kamerama prostor okolo firmy a jedna kamera hlida unikovy vychod a druha vstup. Jinak v budove zadne kamery nejsou. Je to problem ?
    BLUERAVEN
    BLUERAVEN --- ---
    KASUMI: kamery bez záznamu považují za zpracování třeba slováci... už léta... ty pokyny už na svoje stránky na začátku léta hodil úřad.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    uz jste zaregistrovali, ze se pripravuji nove pokyny ke kameram? jeste jsem je necetla, ale mela jsem dnes schuzku s jednim gdpr clovekem pro velkou skupinu a pry to bude prisnejsi
    ve stavajici podobe navrhu je pry i nahravani bez zaznamu zpracovanim, stejne jako pod gdpr spadnou nejake kamery se zaznamem pro osobni pouziti.. a biometrika je pry dabluv svod, co do evropy vlastne skoro nepatri...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    EXIS: ja myslim, zes to zvladnul ok :)
    EXIS
    EXIS --- ---
    EZOP: tady asi lépe poradí @kasumi, ale imho je to podpořené v zákoně - https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2010-387 takže tam není žádné issue
    EZOP
    EZOP --- ---
    Jak by se mohlo nahlížet v rámci GDPR na povinnost nošení jmenovek na uniformě například v AČR?
    EXIS
    EXIS --- ---
    NAVARA: ne, tam byl limit 10mil Kč :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KASUMI: to by byla sankce 4% z ročního příjmu celé ČR? :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Vnitro neuhlídalo osobní údaje desetitisíců lidí. Pokutu platit nemusí, pomohla mu změna zákona | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/..._cib?fbclid=IwAR2mHM728AgFLGHjTbbJ0674OlZJFTOnfCdtiMDqtuHy15USejvBpRSdqFE
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    Druha vec je ze analitics pouziva skoro kazdy web a ani nenabizi a neradi moznost doinstalovat plugin
    QUIP
    QUIP --- ---
    TRILOBYTE: dik, taky jsem si to nejak takhle myslel.
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    QUIP: Imo ne, protoze ty musis vyjadrit souhlas se zpracovanim.
    Takze spravna varianta by mela byt: pokud chcete byt smirovani, nainstalujte si nas plugin :).
    Pak je tu jeste technicka stranka veci, ne vsechny prohlizece pluginy podporuji/maji povolenou instalaci. A tezko budou mit pripraveny pluginy pro vsechny prohlizece.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Vlezl jsem na web https://refresher.cz/ a tam na me vykouklo klasicke info o tom, ze zpracovavaji osobni udaje a bla bla bla... tak jsem se chtel podivat co a pripadne to povypinat.
    Tam jsem narazil na ruzne informace a ruzne moznosti, co a kde vypnout, ale zarazila me vec:

    Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
    Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

    Stáhnout doplněk pro prohlížeč
    ----------

    Je v poradku, ze uzivateli reknou, ze si ma neco doinstalovat, aby deaktivoval nejaky sber dat, se kterym nesouhlasi?
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Prej obětí GDPR… :D

    British Airways jsou první velkou obětí GDPR | Hospodářské noviny (IHNED.cz)
    https://archiv.ihned.cz/c1-66604850-british-airways-jsou-prvni-velkou-obeti-gdpr
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ZVIRATKO:
    nedelej z policajdu nad lidi. rekni svym rodicumnebo prarodicum at delaji neco kolem IT...

    nebo se staci zamyslet, jak byly vymysleny zabezpeceni pred 10ti/15ti lety na mailu/ftp...
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TEAPACK: z moji onboard kamery zaznam policajt chtel, dal mi flashku at to tam nahraju (vtipnost: na flashce hromada dalsich dokumentu... :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TEAPACK: takže spíš budeš řešit, jestli to video můžeš hodit na YT a kdo všechno k tomu musí dát souhlas...
    (sry za split, píšu z telefonu)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    JOPS: policajti obecně nechtěj žádný videozáznamy vidět a když jim je přineseš na flashce, tak je odmítnou. My jsme museli záznam nehody nahrát na YT a pak jim poslat link (a to jsme projížděli jen kolem a náhodou jsme to nahráli)
    JOPS
    JOPS --- ---
    dotaz do placu, jak to je s GDPR

    pred firmou se stala bouracka, auto skoncilo pred firmou na svodidlech. Firma nebyla nijak poskozena. Auto nebylo nase.

    Jak to je s videozaznamem ? Monitorujeme zamestnanecke parkoviste a kamera videla bouracku jak se stala.

    Kdybych vzal notebook a sel to policajtum ukazat. Mel bych problem, ci nikoliv ?

    Fakt se to stalo v rohu obrazovky, ale jasne je videt co se stalo.

    Ze zakona se nesmi natacet verejny prostor, ale proste kousek tam natocenej je no.
    KIE
    KIE --- ---
    Nemáte někdo zkušenost v jakém rozsahu může zpracovávat os. údaje politická strana aniž by byl potřeba výslovný souhlas člena strany ze zpracováním (tj. v zásadě jen zpracování na základě z. o sdružování v politických stranách) ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam