• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSPiráti.cz (unofficial) vs. hloupí a zlí trollové, co proti nim vystupují
    Obecně plkací, otevřená a nemoderovaná alternativa k diskuzi "Česká Pirátská Strana". Stávající klub [ Česká Pirátská Strana ] slouží spíše k prezentaci aktuálního dění ve straně a oficiálních názorů strany a jejích členů, případně k debatám s příznívci... a samozřejmě přitahuje pozornost během předvolebních kampaní. No a rozmohli se nám tam odpůrci a trollové, kteří samozřejmě s napětím očekávají moment, kdy začnou být jejich příspěvky mazány, případně kdy dostanou ban. A právě v tenhle moment vzniká potřeba obecného kecacího prostoru, pro různé Pirate-related flamewars, které by v oficiálním moderovaném klubu mátly příznívce a potenciální voliče a vůbec obecně zabíraly prostor.
    rozbalit záhlaví
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    NIEKT0: Aha, takze jediny problem, ktery dokazes vymyslet, jsou podvrzena danova priznani. A proc by proboha nekdo chtel podvrhavat danova priznani? Co by z toho mel?
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    MAKROUSEK: Za predpokladu ze utocnik nema ziadny pristup k tvojmu pocitacu, tak to problem nie je. Musis si ale uvedomit, ze znacne mnozstvo uzivatelskych pocitacov je dlhodobo kompromitovanych (presne mnozstvo tazko urcit, takych 10% nemusi byt uplne mimo, ale aj keby sme brali aj konzervativne odhady v jednotkach percent, stale je to na celu republiku (alebo EU) velmi vela.

    V momente ked budes moct elektronicky podpisat napr. zmenu v katastri, alebo nieco podobne zasadne, tak si pri sucasnom navrhu nabiehas na fakt velky problem, na urovni statu. Napr. na slovensku tym musis(!) podavat danove priznania, a uz len podvrhovanie blbych danovych priznani by sposobilo kolaps tejto oblasti. S pribudajucim casom a dalsimi systemami integrovanymi do EIDAS-u bude pocet moznych zneuziti rast.

    Technicky to zas taky problem spravit nie je, proste sa hooknes na udalost ked ide chip v OP nieco podpisat, pohodis mu tam svoj dokument, ale uzivatelovi sa stale zobrazuje "spravny" obsah.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    NIEKT0: Jako ze by nekdo naprogramoval appku, ktera by vypadala uplne stejne, jako ta vladni, ale delala by neco jinyho? A pak by ji dostal do tveho pocitace a nahradil tu vladni? A co treba, to by me fakt zajimalo, co bych mohl elektronicky podepsat tak, aby me to poskodilo (a aby to tomu clovekovi vratilo naklady na vyvoj neceho takhle slozityho)?
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    MAIMONIDES: Zakladny a jednoducho neopravitelny problem je ten, ze obcianske preukazy nemaju display. Tym padom nevies co podpisujes, musis verit pocitacu, ku ktoremu mas preukaz pripojeny. Paradoxne, na cim viac veci bude OP pouzitelny, tym budu mozne dopady horsie. A kedze je snaha aby sa OP pouzival na pokial mozno vsetku komunikaciu s statnou spravou, prihlasovanie do aplikaci, atd, tak sa podla mna casom dostaneme do dost neprijemnej situacie.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    NIEKT0: Tak katastrofa a vrtal jsi se v tom. Můžeš jen stručně vypsat seznam děr, na základě kterých to pki řešení považuješ za katastrofu? Rád si to přečtu a poučím se.
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    ZVIRATKO: zlahka som sa v tom vrtal, ale s tvojimi otazkami ti moc nepomozem. Osobne dufam ze bude eIDAS v sucasnej podobne zavrhnuty a nikde sa nechyti, lebo z bezpecnostneho hladiska to je katastrofa.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    nevim kde jinde se zeptat, tak to zkusim tady :-)

    rozumi tu nekdo alespon trochu eIDAS? mam nekolik dotazu a strycek google nepomohl
    1) chapu-li to spravne, nemusim cekat na prichod nejakeho ceskeho e-ID, ale muzu pouzit napriklad estonske (splnuje eIDAS a je to kvalifikovany prostredek). Je to tak?
    2) vsechny sluzby, napr. ruzne statni portaly, by mely tedy takove ID akceptovat? (pominu to, ze tomu tak urcite technicky nebude, ale mely by, ze?)
    3) jaka je platnost podpisu (kvalifikovaneho podle eIDAS) pokud na nem neni casove razitko? Nikde jsem se nedocetl, ze by bylo povinne...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: heh, ve smlouvě to nemá. Klient se tím mimosmluvně vytahoval (nebo jak to nazvat)- takže pracuju s informacema, které jsme po něm nechtěli a které sdělil nad rámec smlouvy.

    Fajn, takže na jednu stranu, je před chvíli zlehčováno to, že soukromí klientů je třeba chránit a na druhou stranu - drby jsou zakázané, i když jsou anonymizované?
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS:

    Spoje.NET Privacy policy

    1) Zalezi nam na vasem soukromi a vsechna data a informace, ktera v souvislosti s praci pro vas ziskame, zpracovavame s maximalni opatrnosti a peci. Dusledne dodrzujeme vsechny platne predpisy a narizeni. Ochrana vsich dat a vase spokojenost je nase priorita!

    2) Pokud ale pri praci pro vas zjistime nejake kompromitujici, lechtive nebo jinak vyuzitelne informace a pokud nas nejak naserete, treba tim, ze jste clenem konkurencni polititicke strany, vyhrazujeme si pravo tyto kompromitujici, lechtive nebo jine informace dale sirit formou drbu, narazek nebo neurcitych pomluv. Protoze fuck you, kdyz nereknu jmeno a jen reknu ze je to clen SPD, tak to poruseni ochrany dat vubec, ale vubec neni, lol.

    3) A vlastne kdyz tak o tom premejslime, mozna o vas ty drby, narazky a neuricte pomluvy budeme sirit i kdyz vlastne nic nezjistime, protoze proc nelhat, kdyz je potreba odvest rec od pruseru naseho vlastniho politika.

    Kliknutim zde vyjadrite souhlas, na kterem ale vubec nezalezi, protoze ty drby budeme sirit stejne

    V Praze, 25.5.2018
    Za Spoje.NET: XChaos
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: Ano, je to poslanec za SPD, ale nemůžu říct jméno. Nemyslím, že to dělá strana jako celek, dělá to konkrétní osoba, které to přijde tak skvělý nápad, že o tom mluví.
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    LINKOS: v zkratke, nie.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    LINKOS: parlamentni listy v prve rade plati Ruska federace ne
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Aha. Takze kdyz se tvuj ZAKAZNIK udajne "vytahoval", tak ti to umoznuje rict "SPD podvadi se statnima prispevkama", ale uz ti to neumoznuje rict kdo? BUAHAHAHAHAHA.

    jediné, co nemůžu říct, je jméno (ostatně jsem ho zapomněl - BUAHAHAHAHAHA.

    Jo, jasne, takhle verejne obvinovat konkurencni strany ze svinstva, aniz bys mel nejaky dukazy nebo aniz bys s tim neco delal, to vubec, ale vubec neni chovani zmrda. To je ta prislovecna piratska poctivost a cest. "Pustte nas na ne", LOL 8))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: ne, on se tím vytahoval :-) zdůvodňoval neuhrazení faktury tím, že "sněmovna to neproplatila". současně se netajil tím, že "nájemníkovi proto nechodí internet". Já fakt nevím, jak jinak takovou věc interpretovat - jediné, co nemůžu říct, je jméno (ostatně jsem ho zapomněl - zákazníků co s něčím volají nebo platí pozdě jsou desítky až stovky)

    Chápu, že z každé situace chceš vytěžit maximum možného rozporování mých slov a činů, ale tady se ti to jednoduše nepodaří. Řekl jsem přesně tolik, kolik smím - ani méně, ani více.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: pokud z informací, se kterými běžně pracuji, mohou vyplynout takovéhle drby, - LOOOOL. Takze ty mas zakaznika, kterej ti plati za nejakou sluzbu, predpokladam poskytovani internetu. Ten zakaznik je clen konkurencni politicky strany. Ty usoudis, mozna spravne, mozna spatne, ze ten zakaznik zneuziva statni prostredky.

    A proste jen tak prijdes na internet a zacnes vykrikovat "SPD zneuziva statni prostredky. Vim kdo, ale nereknu, protoze GDPR. Je to vlastne jen drb".

    A myslis si, ze tvuj pristup je v poradku a ok.

    HAHAHAHAHA. No dyt rikam, zmrd.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: nic jsem neukradl, ale prostě chápu tak, že pokud z informací, se kterými běžně pracuji, mohou vyplynout takovéhle drby, tak jsou to právě jen drby - nemůžu nikoho jmenovat.

    Jiná věc je, kdybych zjistil spáchání trestného činu, to bych naopak měl povinnost ho nahlásit - ale toto není ten případ.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Ale prdlajs. Samozrejme, jedna vec je, jak jsi k ty informaci prisel. Pokud jsi nekde ukradl nejaky informace (coz vime, ze rad delas), z kterejch jsi to zjistil, tak je to samozrejme je spatne. Nicmene, v tu chvili uz jsi zakon porusil a jen by ses usvedcil.

    Pokud jsi ale legalne ziskal informaci o tom, ze nekdo zneuziva statni prostredky, tak tim, ze to zverejnis, nebo jeste lepe, predas na prislusna mista, samozrejme zadne GDPR neporusujes.

    nemohu poskytnout určité údaje, protože jsem vázán jak zákony, tak vnitřními směrnicemi firmy - ale že ty údaje jsou fakt vtipné.A snese se na mě vlna kritiky - Pochopitelne. Protoze psat "ja vim, ze nekdo z konkurecni strany neco porusuje, ale nepovim", to je klasicky chovani zmrda, bud vi o porusovani zakonu ale odmita s tim neco delat, nebo zmrda, kterej lze a krive obvinuje druhe. V kazdem pripade si krituku zaslouzis.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: tak jistě by to nebylo fér ani podle předchozího zákona o ochraně osobních údajů. Mám jisté údaje, kterými se nejmenovaný klient vytahuje (v podstatě). nemohu ale zveřejnit jeho osobní data, je to klient. Co je na tom tak těžkého k pochopení?

    Kdo tě lajkuje, mluví za vše. Já prostě zmíním, že nemohu poskytnout určité údaje, protože jsem vázán jak zákony, tak vnitřními směrnicemi firmy - ale že ty údaje jsou fakt vtipné.A snese se na mě vlna kritiky - no a co. Nejsem whistleblower. Je to drb, nemusíte mu věřit (já přesnou nájemní smlouvu a kdo ten nájem ani neviděl - je to doslova drb).
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: říct kdo to přesně je by bylo porušením směrnice GDPR - hele, to jen netusis, co to vlastne to GDPR je, nebo proste lzes, nic nevis, delas tajemnyho a na GDPR je jen vymlouvas jakou spousta dalsich trumberu v posledni dobe?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam