DANYSEK: no ano, ale to, že ta IPv4 adresa má větší cenu, než IPv6, v poodstatě odpovídá tomu, že po jednom je poptávka a po druhém není :-)
Helem strašně to dramatizuješ. Ještě nedávno jsme pro klienty přidělili asi 4 C rozsahy, 2.5 C rozsahu se úplně spotřebovalo, dal jsem to všem vyšším tarifům. Pak jsem přešel na systém, že IPv4 adresu dostane jen ten, kdo ví, co to je a k čemu to potřebuje (a umí si o to říct, ale ani si nemusí umět říct - já se jich zeptám, oni nevědí, tak nedostanou :-). Zbytek se natuje rovnoměrně mezi 4 sdílené IP adresy.
A všechno funguje a nikdo si na nic nestěžuje... limit agregace (NATování) lidí za jednu veřejku je velmi zhruba někde kolem pěti stovek, pak už některé služby začínají haprovat.
A o tom to celé je: zkrátka ideologický cíl nasadit všude IPv6 je pěkný, faktická realizace vázne na tom, že klientům je to jedno a nakonec to začne bejt jedno i lidem ve firmě, který to původně tlačili (viz já - já to nejdřív nechtěl, že je to zbytečný, bylo mi to vnuceno, doprogramoval jsem na bráně co bylo potřeba, teď mám problém IPv6 přiděli klientům, co si o to výslovně řeknou, protože prostě technici nemaj čas to řešit - už jsou velký a stavěj síť a nemaj čas si hrát).
Celý ten nápad "uděláme ještě jeden internet vedle internetu a bude úplně nezávislý" zkrátka měl od začátku nějaký pomýlený business plan. Kdyby IPv4 fungovalo uvnitř IPv6 jako nativní subset a ne nějak "vedle", tak je dnes IPv6 všude s velkou radostí a nikdo nic neřeší... to, jak je to úplně nezávislé a všechny systémy mají v podstatě dvě oddělené adresy, to vedlo k tomu, že to IPv6 reálně potřebuje hrozně málo lidí.
Až se objeví klient, který řekne "zaplatím vám za to, že budu mít IPv6"... jo, to bude panečku jiná. Snad aby někdo rozjel nějký IPv6 only porno, nebo warez, nebo nevím :-)