• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSPiráti.cz (unofficial) vs. hloupí a zlí trollové, co proti nim vystupují
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: díky za tip, už s Patrikem komunikuju :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    [facepalm emotikon]
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    Jinak ta piratska kampan je skutecne dobre nachystana.... 1.9. hledame misto, kde natocime predvolebni klip :D



    Babis je chaotik. Ale ze by meli Pirati veci predem nachystane, to rict fakt rict nejde :D
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: treba proto, ze ty Ludviku IXV nesahas ani po kotniky :D Zajed se podivat do Francie, abys pochopil i to, co vybudoval on... a jak malym clovekem proti nemu vlastne jsi ;-)

    Jedno z tvych dalsich ekonomickych "pomyleni" je fakt, ze zamenujes zisk a vynos. Podnikani je cinnost za ucelem zisku. A ten zisk - z vule majitele - muze skoncit v jeho kapse (nebo taky ne a muze se pouzit na dalsi rozvoj podnikani s vidinou jeste vetsich zisku, zejo). Samozrejme, ze i neziskovky maji nejake vynosy... dane cinnosti, kterou delaji - ale to fakt neznamena, ze z vynosu neziskovky si zaplatis novy elektroauto, nebo treba hypoteku na autonomi domek se solarnimi panely, zejo...

    XCHAOS: no kdyz mas tak pekne bodiky :D
    1) kapitalismus je dobre... ale to nepopira existenci neziskovek - kde se osoby majici zajem na nejakem cili sdruzuji a sve prostredky (cas, penize, cokoliv..) vynakladaji na nejakou bohulibost
    2) mame kde bydlet, tepla voda nam tece i bez nutnosti mit bastly ve sklepe :D
    3) sousedske site nejsou spatne, spatni jsou "radobybyznysmeni", co si na jmenu komunitni site stavi sve vlastni podnikani a zisk a pritom o prvky sousedske site nestoji (to je proste parazitovani)... sousedske site jsou o tom, ze soused ma moznost do chodu site sam zasahovat (a treba opravit problem, ktery ho ovlivnuje)...
    4) kryptomena je stejna investicni komodita jako treba zlato nebo akcie... jo, muzes na tom vydelat majlant... ale taky prodelat kalhoty :-)
    5) Pirati s tim trosku souvisi zrovna ad 3) - postavili svou existenci na otevrenosti vseho mozneho, ale dnez uz zjistili, ze jim tak trosku vadi... takze i otevrene piratske forum vlastne az tak otevrene neni, mame tu jakasi "podpalubi" a dalsi netransparentni komunikacni kanaly.... a muzem pokracovat treba k podlimitnim zakazkam bez transparentnich vyberovych rizeni, ktere v minulosti Pirati zhusta kritizovali, jak je to spatne... a dnes sef magistrantiho IT odboru, co je sam Pirat (a vrcholove to je gesce v osobni zodpovednosti primatora za Piraty) to same dela...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Hlavně, a to platí pro vás pro oba trolly, Danýsek i Ufo:

    1) kapitalismus je jednou dobře a jednou špatně, podle toho na které jeho straně se zrovna nacházíte (osoba a) i b))
    2) samozřejmě jste tvrdý pravičáci, každý po svém, ale samozřejmě vám to nebrání závidět někomu, kdo náhodou má kde bydlet- to je hned oheň na střeše!
    3) a) prokapitalistický pravičák uznává v kategorii sousedských sítí jen neziskovky, komerce je špatná, a to i v případě, že vlastně vydělává jen zaměstnancům
    3) b) jiný prokapitalistický pravičák jako vzor ctnosti dává svůj nákup bytu za kryptoměny, ale někoho, kdo zakopal kilometry optických trubek aniž by vyhrál v loterii, má za losera
    4) nějak s tím souvisí Piráti, ale není jasný, jestli Piráti jsou špatně, protože XCHAOS nebo XCHAOS je protože Piráti (a to bez ohledu na to, jestlii zrovna kandiduje)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: podívej pokud Ludvík IXV mohl být stát, tak já nevím, proč já bych nemohl být Internet :-) to je právě ten rozdíl mezi náma... ty si se tak dlouho pohyboval v prostředí, které mělo tu neziskovost přímo v definici (různá zájmová sdružení právnických osob, apod.), že prostě z téhle rétoriky nedokážeš ustoupit. Ale ať to pojmenuješ jakkoliv, tak já jsem Internet stejně jako ty, a žádná míra neziskovosti v definicích na tom nic nezmění.

    Stejně tak podnikání obecně s tím ziskem souvisí víceméně volně. Spousta korporací např. dosahuje zisku až v momentě, kdy jdou z ruky do ruky a nikdo je nedokáže přinutit to dělat jinak. Jak takovéto ztrátovky odlišíš od neziskovek, to přesně nevím. A jak mi dokážeš, že já to nemám v úmyslu prodat, to taky nevím. Můžu klidně tvrdit, že to chci prodat, akorát si říkat nereálně vysoké částky (a doufat, že mi je nikdo nenabídne). A taky to bude podnikání...

    Mě obecně třeba od levice dělí fakt, že já zisk uznávám za správný a spravedlivý. Akorát něčeho nehodlám nechat jen proto, že _zatím_ ho nedosahuju. Každopádně nevím, proč by někdo, kdo se ohání neziskovostí, ale sám třeba pobírá výplatu, by měl jakkoliv komentovat moje dosahování nebo nedosahování zisku... já to prostě dělám, i cesta může být cíl, a fuck off - punkové podnikání - nasrat neplatičům, zaplatit dodavatelům a jedeme dál.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: takze krom zakladnich definic stran ekonomiky nechapes ani definici internetu... :-)

    Ty jsi mozna net, ale rozhodne nejsi internet.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: tak samozřejmě. Mojí síť by si nejlíp pochopil, když by sis uvědomil, že
    1) já jsem internet
    2) pokud je někdo překážka, budu routovat kolem něj
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: vsak to muzes zkusit... ;-) Aspon se nad tvou argumentaci pobavime :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: můžeš něco držet i jako dlouhodobou strategickou investici.... každopádně nevím, proč já nemůžu třeba UFOvi argumentovat, že kryptoměny fajn, ale lepší by byly neziskové? :-)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: podnikani je proste podnikani... to je z definice cinnost provozovana za ucelem zisku... mas to v kazde ucebnici ekonomie ;-) Ty "ekonome"... zisk je polozka, ktera muze/nemusi skoncit v kapse podnikatele.

    Hele ja pamatuju doby, kdy nejmenovany pan vykonavajicu obdobnou cinnost co ty nezaplatil faktury, na to konto doslo k omezeni sluzeb pro nej... ale komunite na druhem konci se tvrdilo, jak ma problemy jeho poskytovatel... hosan mel tu smulu, ze ja byl na druhem konci dratu a vedel, ktera bije :D

    Ze preferuju neziskove sousedske site fakt neimplikuje, ze mam neco proti komercnim sitim. Moje prvni AP melo dokonce UPC jako backup v situacich, kdy (tehdy) jeho 2.4G uplink umrel. A sve zkusenosti z komercnich siti jsem do freenetu naopak prenasel. Dost veci tam porad funguje, i kdyz spis uz jen ze setrvacnosti. Drive, co by dnes tlacil fakt novy veci neni... aneb nad spanning-tree v L2 infrastrukturach jsme jasali pred 15 lety, ale dnes... utec, kdo muzes ;-) Ale taky se muzu smat tomu, jak to v nekterych garazovkach smudlaji i dnes stylem ala devadesatky...

    To tvy "teplo" je vtipny. Jen do chvile, nez si clovek uvedomi, ze s prachama, co ma je i to centralne dodany teplo tak zanedbatelna polozka, ze ji neresi... popravde, na dovoleny jsem ted utratil vic :D Aneb teplo z te tve serverovny te treba do Normandie ci Bretane nedoveze ;-) A pred bernakem bych to fakt nahlas nerikal, on i "odpad" je normalne prodejne zbozi, zeano...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: i neziskové podnikání je podnikání, protože naprostá většina toho, co řešíš, jsou úplně stejné věci. Jinak samozřejmě, u nás spolupracující osoby i klienti mluvili do hodně věcí, protože jsem to tak na začátku nastavil, a samozřejmě to jde proti představě o centralizovaně řízené firmě, takže opět se potvrzuje, že vůbec netušíš, o čem mluvíš.. ale hlavní je, že já jsem ten špatný a za všechno můžu, to je jediný axiom.

    Samozřejmě: moje představa byla původně blízká nějakému spootřebnímu družstvu, či možná konvenčnímu družstvu (prostě něco mezi tím). Takové družstvo nemá rozhodně zakázáno dosahovat zisku, a vzhledem k nízké pravděpodobnosti dosažení toho zisku mi taky připadalo zbytečné si ho předem zakazovat a zakládat neziskovku..

    Lukačoviče je nefér mi vyčítat, protože on měl nejprve na akademické půdě přístup k internetu na úrovni, o kterém jem si já jako o několik let mladší mohl nechat jen zdát. Provozoval seznam už v době, kdy já jsem neměl šanci nikde upíchnout server s možností komerčního využití... měl prostě náskok. Ano, využíval jsem svůj neomezený přístup k Internetu ke spoustě věcem jako první v ČR. Například jsem ve své síti provozoval oficiální internetový streaming Rádia 1 několik let předtím, než se o streaming začal v ČR vůbec kdokoliv zajímat (většina uživatelů tehdy jela ještě přes modemy). Dělal jsem spoustu věcí jako jeden z prvních a ostatní mi kopírovali. Současná fáze je přechodná a není všem dnům konec...

    Jak někomu může stát za to obviňovat mi z neúspěšného podnikání a současně preferovat "neziskové" sousedské sítě - to fakt nepobírám. Hlavně mi trochu štve to zdůrazňování neziskovek (spolků), že to co dělají, není podnikání. Samozřejmě je. Dokonce si teď spolky na to podnikání zakládají servisní s.r.o. My jsme jenom předběhli dobu a založili si s.r.o. o 10 let dřív, než ostatní - jinak tam velký rozdíl není...

    Vezmi si, že třeba jen díky přístupu k informacím o výpovědích Internetu vím o tom, kdo všechno se v Břevnově zrovna stěhuje a ve kterých domech jsou byty k pronájmu. (většina lidí, co si Břevnov oblíbili, se pak stěhují z Břevnova do Břevnova, když seženou vhodný pronájem). Dále mám poměrně dobrou představu o cenové hladině nájmů ve své čtvrti, protože prostě o tom klidně s těmi lidmi vedu řeč, když je připojuju. (chytrému napověz, hloupého trkni). Zkrátka je tu spousta synergií, které ani přímo nesouvisí s Internetem, ale jsou dost zajímavé...

    Čerpat výhody z firmy místo ve formě zisku ve formě přebytkového odpadního tepla, díky kterému mám celoročně teplou vodu a v zimě vytápění úplně zadarmo - to mi taky přijde jako známka punku. Je to forma "zisku", která se na účtech za elektřinu projevuje příjemně a která je mimochodem nezdaněná, protože prostě je to odpad a basta :-) Ve skutečnosti, je to jen nástřel toho, jak chci své představy o ekonomice dále v budoucnu rozvíjet (elektřina na solárním kole je taky slušně nezdanitelná forma energie :-)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: ja uznavam porad jen neziskove a hlavne (clenum) otevrene sousedske site, ale to neni o podnikani :-) To, ze mnohym jsou nejaci clenove s pravem do veci kecat proti srsti a chteji vsecko ridit jen sami podle sebe a nikoko nikam nepustit je jiny pribeh... a ano, i od tech urcite uslysis hate-speach na tema, jak se mnou "spolupracovat" nechteji... bodejt by jo, kdyz oni to pojali jako zdroj obzivy a ja prskal :D A tihle borci me coby "reference" fakt netrapi... stejne jako me uz netrapi jakekoliv ruseni na 5GHz, nejen to v Modranech ;-)

    Ano, komercni zakaznici fluktuuji... je to prirozeny kolobeh :D Je vtipne, ze ty jako podnikatel jsi z toho vlastne rozcarovan.

    Ne, u vas fakt pracovat nechci... a "PR" clanek na rootu o tom vasem "datacentru" me v tom jen utvrdil :-) Navic pochybuju, ze byste me dokazali odpovidajicim zpusobem financne motivovat. Aneb vis jak, nadseni a dobrej pocit je pekna vec, ale rodinu z toho nenakrmis...

    Ja neresim nic, ja se bavim nad tim, kam jsi to "dotahl" :-) Mels defacto obdobny predpoklady jako Lukacevic... no nic :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: nemyslím, že třeba vloni jsme byli v červených číslech. každopáně pokud vím, v začátcích si uznával jen neziskové sousedské sítě a proti komerci si bojoval, takže když uznáváš neziskovky, tak co že ti najednou vadí normální ztrátovka?

    Na Praze 6 je naštěstí spousta zákazníků, co jen po ceně nejdou. Problém je spíš fluktuaci klientů v nájemních bytech, to je vyčerpávající a popravdě, není to to, co mi na tom bavilo, protože řeším spíš ty bezdráty, které jsou větší sranda a dobrodružství.

    Každopádně, než budeš šířit FUD, tak bychom si měli vyjasnit nějaké nuance. Někdo tady, nebo jinde na NYXu, tuším asi emo-UFO ale nejsem si jistý, vykřikoval, že by mi "v žádném případě nezaměstnal". No tak samozřejmě já třeba v té firmě nemůžu toto vykřikovat, protože tam personální politiku nemám: třeba kdybys chtěl u nás pracovat, tak skutečně nebude moc záležet na mém názoru (i když tvoje pověst tě předchází, takže si nejsem jistý, že by z toho něco bylo i tak :-)). Ale opravdu třeba nejsem v takovém postavení, že bych mohl někomu na netu vyhrožovat "já bych ti práci nikdy nedal", takže asi tak.... na druhou stranu, kdybys měl pocit, že tě co já vím v Modřanech ruší nějaká 5 Ghz anténa z Břevnova (pun intended - je to 10 km), tak asi budu ten člověk, na koho tě firma odkáže. ..

    Každopádně nevím, proč to tak řešíš. Na jednu stranu, ano, nevyvíje se to úplně podle mých plánů, na druhou stranu, ze všech sousedských sítí jsem to byl právě já, kdo nebyl solista a proto vznikl nějaký větší celek. Kolem sebe ať se podívám, buď to dělají sólisty a nebo se sólisti nechali koupit a teď tomu ředitelují (a nebo to sólisti prodali a šli od toho). Právě proto, že jsem to na začátku nedělal jako on-man show, na rozdíl od co já vím, třeba cznet nebo leckoho dalšího, se to vyvinulo tak, jak se to vyvinulo... což je v něčem dobře a v něčem špatně.

    Ať to je jakkoliv, tak mě trochu hodnotí, když se o hodnocení snaží někdo, kdo vlastně netuší a má jen potřebu šířit FUDy. Samozřejmě, mě ten trénink v trollení v omezené míře baví, vysvětluju známým, že se tu s váma bavil, abych se procvičil v technice trollení a něco pochytil (a oni podotýkají, že to se ale budu muset nejdřív naučit být zlý a hloupý... ale všechno má své meze.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: jen s tou konkurenceschopnosti to asi tak zhavy nebude, kdyz jste v cervenych cislech :) Samozrejme kazde zbozi ma svyho kupce, zeano... aneb pro nekoho je "kvalitni" treba i Branik z PETky, zejo :D Aneb jsou zakaznici, kteri jdou jen po cene... a ostatni neresi, zejo.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: tak v mém oboru je důležité být konkureceschopný vůči xDSL, a to 5 Ghz antény už pomaly přestávaly být. vzhledem k bordelu, který v 5 Ghz síti vytvořili různí aktivističtí živnostníci, co se kolem firmy, kterou jsem založil, celá léta motali, je velká otázka, kdo koho od čeho vlastně odstavil.

    Do toho, jestli je výstavba té sítě pro mě podnikatelský úspěch nebo neúspěch, do toho ti nic není, v podstatě, a ani tomu rozumět nemůžeš, protože nevíš, jestli mým zájmem je krátkodobý zisk nebo dlouhodobá strategická investice.

    Ale to, jestli je to kvalitní produkt pro naše zákazníky, to je pomrně objektivně měřitelné...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: s dvouplosniky a i se Spitfire se litalo ve formacich, zejo... ono to melo svy duvody :-) To rozhodne nebylo o tom, ze by byl pilot nejaky "solista".
    10G? Tyvole, to je dneska spotrebak... :-) Ono teda on je spotrebak uz i 100G. Nad 10G jsme se rozplyvali pred 15 lety... dneska z toho na zadek fakt nikdo nespadne.

    Ja vim, jak to v malych firmach funguje - one-man-show a clovek je tam devka pro vsecko. Delas reporty a vykazy a potom lezes po strechach? Gratulki! :-)
    Zakopana optika v zemi ze je neziskova vec? Bez tohle rict co CETINu, budou se ti smat :D A ze ted kopou... i po Praze, jako ze docela dost, treba zrovna na Vinohradech. Jenze oni to umej taky prodat. Hint: jsou v cernych cislech :D To vase selhani je mj. v tom, ze v dobe "boomu" 5GHz jste si na tu optiku proste nevydelali. Narozdil od jinych... a nejakou "neziskovost" sem netahej, jste firma - na neziskove aktivity tu mame jine pravni formy... :-)

    Ja ti nevim, ale od dob co tu je s nami 4G uz prakticky wifi na cestach prakticky nezapinam a z mych zkusenosti z cestovani po cele Evrope muzu s klidnym srdcem rict, ze je to dnes uz nejspolehlivejsi zpusob pripojeni. K tem BTS ad vyse... (nejen) CETIN kope. A ve vetsim scale, nez je tvych usmudlanych par baraku. A aby ses jednou nedivil, kdyz v ramci "poruchy" namisto metalickeho telefonniho dratu ti tam tu optiku nepolozi vedle te "tve"... kterou pak nabidne vsem, co od nic last-mile berou ;-) Mas pravdu, jeste to bude napinavy. Nebo spis zabavny... ta tvoje naivita :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: podívej, je to firma, která dělá spoustu věcí, moje původní sousedská síť je jenom jedna kapitola. Ve firmě mám na starost věci jako reporty, de facto jsem maloobchodním product-manažerem, protože náš maloobchodní internetový produkt jsem definoval a bezdráty řeším, protože mi to baví, objedu si antény na elektokole a ty nový 60 Ghz spoje jsou jako být pilot R.A.F. a dostat do rukou místo dvouplošníku Spitfire.

    Jinak ale firma dělá všechno možný a když se podíváš na účetní uzávěrku za rok, kdy si půjčila na zakopání optik, tak jako jasně (ale mimochodem, to je to, kvůli čemu mě potřebovalii "odstavit", protože ona taková věc je řekněme, z podstaty dost nezisková, krátkodobě, když děláš něco s návratností řádově 5-10 let). Nicméně se zadařilo a já si teď můžu užívat, že mám 60 Ghz sektory rovnou na páteři, kde sice ještě nejsou všude 10 Gbps SFP, ale z logiky věci jich tam můžeme dát kolik budeme chtít, že jo... takže i ty bezdráty budou trochu někde jinde a mobilní operátoři se s nějakým 5G můžou jít klouzat (zvlášť tam, kde nemají optický dokop k BTS, což teda zrovna v Břevnově na řadě míst maj, takže to bude napínavý)

    O tom, jak je naše sít "selhání" nejlíp vypovídá, že když náš to náhodou na chvíli spadne a všichni naši klienti se přepnou na data, tak následně v Břevnově spadne i mobilní síť :-))
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: ucetni zaverky cist umim.. a hlavne je umim porovnat s jinymi ucetnimi zaverkami obdobnych spolecnosti :) Diskuze neni o tom, jak jede sit... ale o tom, jak moc to (ne)sype. A hlaska typu "o celou 5/60GHz sit se staram sam"... ehm, to je sam o sobe tradicni fail :-)

    Me je fuk, kdo me ma plne zuby, vetsinou jde o lidi, ktere ja fakt nepostradam... :-) Ono vetsinou ta byvala pusobiste mela jine problemy, na ktere jsem neskryte upozornoval a ktere nebyla vule resit...
    Ja ziju pritomnosti a k te muzu rict toliko, ze tam me a meho adminovani i po par letech zjevne plne zuby nemaj, kdyz jsem pred odjezdem na tri-tydenni dovolenou podepsal dodatek s navysenim mzdy :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: šíříš naprostý FUD... netušíš o naší sítí nic. Že z toho základu, který jsem dal dohromady, pak profitovali v různých obdobích různí jiní lidé a nedařilo se mi to kočírovat, kam jsem chtěl, to je pravda. Ale to je neschopnost mocenských se prosadit. Síť jede i díky mě, dodnes.

    O celou 5Ghz a 60Ghz síť se dnes starám prakticky sám, zbytek staví optiky. Na počet klientů je to asi půl napůl, ale hádej, z čeho jde víc peněz... síť se docela stabilizovala, dílem samozřejmě proto, že už má optickou páteř, ale dílem proto, že se mi konečně podařilo odstavit některé kreativní kutily a trochu to zoptimalizovat...

    Popravdě, naopak já od nejmenované sítě před lety slyšel, že maj tvého adminování plné zuby. A ani lidi co tě znali z jiných působíšť taky nebyli nadšení...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam