• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CNVTrávení a všechny jeho problémy - dráždivý tračník, funkční poruchy, diety, reflux a tak podobně
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    PUSSYFOOT: zkusila bych, co pise CNV.. nejakou overenou vylucovaci metodu, bez jakehokoliv uletu.. vyloucit vse, co je potencialne drazdive, na aspon tri tydny ctyri tydny, nez se to zklidni a pak postupne zapojovat
    dobrej zaklad by mohlo byt whole30 s tim, ze vyloucis i to, co fakt vis, ze ti dela zle .. pripadne GAPS/AIP..
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    PRDELOID: Naprosto jednoduše se předpokládá, že když tě bude oblečení tlačit v pase, tak to tlačí na trávicí ústrojí a tudíž to může způsobovat reflux. Není to žádná mikrobiologie a je dost dobře možný, že to patří mezi ty rady co se předávají mezi generacemi doktorů, aniž by to bylo vědecky podloženo. Avšak volnější oblečení může být max. módní peklo, ale zdravotně tě to neohrozí.
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    GRETKA: vysvětli to s těma kalhotama
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    PUSSYFOOT: Ostré patří mezi klasické spouštěče refluxu. Taky česnek nebo cibule. Další naprosto školní rada = oblečení co tlačí v pase nenosit. Jist nejpozději 2h předtím než ulehneš do postele, ale raději 3h. To co ti tu píšu jsou rady co by ti měl dát i tvůj obvoďák.
    Jo a stres a úzkost jsou taky často příčina, ale často i následek refluxu - takový začarovaný kruh.

    ATB na helicobacter se dává kvůli jasnému snížení pravděpodobnosti rakoviny žaludku, na reflux jako takový to nehraje roli.
    PUSSYFOOT
    PUSSYFOOT --- ---
    Jeste by me zajimalo mate nekdo doporuceni na lekare ? Nebo nemocnici kde ste kdo byl spokojenej ? Ja jinak byl na gastru v samatoriu sv. Anny nalez sem mel helikobakter, nasazeny tyden antibiotika. Reflux se sklidnil , ale pak sem mi to z niceho nic zas rozjelo, astmatickej kasel a knedlik v krku
    PUSSYFOOT
    PUSSYFOOT --- ---
    Noo zatim vim jen kafi obecne tucne veci, kysele ovoce, ale ted mam neaky obdobi ze me je spatne po vsem celkovy nadymani, řihani hodne ;( musim nasadit asi ostrou dietu
    CNV
    CNV --- ---
    PUSSYFOOT: Klasická otázka: nějakou vylučovací dietu jsi zkoušel? To nebude jen kafem.
    PUSSYFOOT
    PUSSYFOOT --- ---
    už nějakej ten pátek mám reflux projevuje se hlavně dráždivým až astmatickým kašlem. Beru omeprazol rano a večer, Pomohlo omezit kafe ( ale to bohužel občas porušim :( nějaký rady jakým čajem to nahradit aby to nedráždilo? zkoušel sem matéčko ale taky po něm kašlu, už mě od toho dost bolí krk, a obecně dá se někde najít nějaký jídelníček nebo recepty pro lidi s refluxem ?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Po takové té jednodenní střevní viroze před týdnem mě neskutečně nadýmají tuky.

    Neptám se co s tím (prostě je nejím a počkám, jeslti se to upraví), ale zajímalo by mě, jeslti někdo tuší co to je za mechanismus.

    Se žlučníkem nemám žádné problémy, o kterých bych věděla.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    POZITRON: tuky, potřebuješ přidat tuky a dostatek tekutin. A pokud ani to nezabere, tak se smířit s tím, že tvoje tělo chce jiný způsob stravování.
    AIJA
    AIJA --- ---
    MEANKITTY11:
    Aha, tak to tedy ne.
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    AIJA: Píše, že je na lowcarb, tak to s těma kompotama asi nepůjde.
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Nejist syrovy rajcata docela staci.
    AIJA
    AIJA --- ---
    KOCHANSKA_CH:
    Nebo Šaratici:-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    POZITRON:
    Ráno na lačno vodu ze zelí nebo lžíci psyllia do pusy a zapít velkou sklenicí vody, jablka a ostatní ovoce...popřípadě teď kompoty. Pak se za hodinu najíst podle svého zvyku.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KOCHANSKA_CH: nojo! diky.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POZITRON: Zaječická minerálka.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    JESTEDMAN: ok. :) nenacaty kysany zeli mam v lednici, sleju, vypiju a dej se vule bozi. :)
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    POZITRON: šťáva z kysaného zelí a pro jistotu to zapít mlékem
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CNV: zeleniny jim hodne, hlavne kvetak, brokolici a rajcata. psyllium davam jenom do grusetek, ty uz moc nedelam a prislo mi, ze melo vliv na mnozstvi, ne konzistenci. :/ zkusim jeste vic pit, ale to asi nepomuze, to protece, ze jo? co takhle bezne projimaveho, co by me nenapadlo, miva clovek doma?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam