• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WITCHIEPOROD - obecna diskuze
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    GRANTORINO: zpetne se pak da i po mesicich, nevim teda, jestli i letech. Stiznosti nebo zpetny vazby k vedeni porodu podavat idealne tak do tri let.
    Oni presne maj takovyhle triky, co popisujes, predpokladam, ze na to maj co mesic skoleni, hlavne, aby si ty zdivocely rodicky nedelaly, co chtej.
    PETPET
    PETPET --- ---
    MYJKA: no jasne. Tak jim je jedno, jestli je tam 3 lidi po trech dnech nebo 1 clovek deset dni...
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    PETPET: Ty voleee. A nechali je to fakt zaplatit v cele vysi?
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    V Podolí v roce 2016 jsem neplatila za manžela u porodu nic. Možná je to tím, že jsem pak skončila na CS, tak to prostě neřešili? Za epidurál taky nic nechtěli.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Jinak Podoli jsem mela trikrat bez nastrihu 2004, 2009, 2015 takze si myslim, ze rutina to tam fakt neni :)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GRANTORINO: odchytla ho behem meho porodu, takze jsem se to dozvedela zpetne a v rice 2015 to bylo 1500,- hajzlove...
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ALI_EN: hlavne teda pozor, ja jsem to platot nechtela, ale sestricka odchytlayho muze ne chodbe a donutila ho zaplatit. Byla jsem nasrana, ale zpetne to vymahat, kdyz mate sestinedeli a prcka neni nalada ani cas, takze fakt neplatit neplatit :(


    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    PETPET: mhm. pohoda :)
    solidni byznys tam maj rozjetej.
    PETPET
    PETPET --- ---
    ALI_EN: ta cena je silena! A ted si predstav, ze kamoska tam porodila, dalsi den se uvolnil nadstandard tak zajasala. Ale - treti den se mimcu zhorsila zloutenka a muselo pod lampu - pry na dva dny. Tak OK, stehovat se na normal pokoj uz nechteli. Jenze se to pak kazdy den protahovalo a protahovalo a nakonec tam zustali 10 dni, suma sumarum za 27 klacku! Pohoda, no.. :)
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    SHIVA42: uuh 2700.. to se schvalne podivam, jak by vypadal nejakej hotelovej pokoj za tuhle cenu :D.

    s tim vyrusovanim je to fakt. cas pomazlit se s miminem, vyspat se, whatever je skoro nula. prvorodicka jeste to snese, i kdyz po patnacty za den uz se asi zarazi. jako vicerodicku me to dost sralo, a to jsem jinak na sestinedeli byla vzdycky vcelku spokojena (Vinohrady, Apolinar). ale to jsem neplatila takovy astronomicky sumy teda
    SHIVA42
    SHIVA42 --- ---
    PETUL_KA: presne tak, stop stav je i muj strasak, protoze jet s rozjetym porodem hodinu autem do Rakovnika nebo Neratovic nezapada uplne do me predstavy klidneho porodu. To uz ted vim, u prvniho porodu jsem to nevedela :) Takze mi v tomto pripade bude v pripade stopstavu dano na vyber bud risknout to v jine prazske porodnici, nebo porodit doma :) proto se chystam si najit PA ktera ma zkusenosti i s domacimi porody. Btw myslim ze to byla Zuzana Candigliota, kdo pohrozil UPMD predzalobni vyzvou a poplatek jeji klientce pak vratili bez vymluv. Ja bych to teda na tvem miste vymahala zpetne i v pripade, ze tam porodis s doprovodem. Na fb je k tomu skupina " Podporite me v osvete " a presny navod, jak na to.
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    SHIVA42: me jeste zarazi, ze tam neni ani veta o tom, co se stane s tema poplatkama, kdyz tam nakonec nerodis, z jakyhokoliv duvodu, takovej stop stav je celkem bezna vec. Do jaky lhuty ti ty penize vratej, mas o to pisemne pozadat, proste co jako. Psala jsem jim ohledne toho mail a odepsali: "peníze Vám budou vráceny" tecka, nic vic. Neprijde mi uplne koser jim za ty sluzby platit predem.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    SHIVA42: Nebo odber z paticky udela PA doma v klidku a muzes odejit hned. :)
    SHIVA42
    SHIVA42 --- ---
    VAMPY: holky ale jestli muzu k tomu nadstandardu... jo, je to fajn moct tam byt i s muzem a ditetem, a za ty penize 2700,-Kc za noc hezky zazitek. NICMENE: furt vas tam nekdo otravuje. Nemyslete si ze to ze mate nadstandard bude znamenat, ze si odpocinete. Od 5-6 hodiny ranni (nekdy i uprostred noci) chodi nonstop na vas pokoj ruzne navstevy, nekdy i bez zaklepani. Sestry, uklizecka, jidlo, pak nejaci doktori, fyzioterapeutka...uz ani nevim kdo vsechno ale summa sumarum NEMATE KLID. Jako prvorodicka jsem to nadsene absolvovala, take jsem se rada nechala poucit, jak se dite koupe atd. Klid nemate asi ani na klasickem pokoji se spolubydlici, takze nejlepsi reseni je odejit par hodin po porodu domu (az po tech vysetrenich neonatol. typu odbery z paticky). Pokud budu mit stesti a nebudou komplikace, tak letos zadny nadstandard, ale hezky domu. No neprehanim kdyz reknu, ze na tom pokoji absolvujete tak asi 20-30 vyruseni denne. Pri 3 doporucenych dnech v porodnici celkem vopruz.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    SHIVA42: Bravo. :)
    SHIVA42
    SHIVA42 --- ---
    Mam dotaz k Podoli!! Vi nekdo, jestli by se nejak dala "zazmluvnit" jejich PA, ktera ma s porodnici smlouvu a pracuje tam? Kde/koho pozadat o seznam? Zajimaji me jen PA, ktere mimo to ze pracuji v Podoli, tak poskytuji sluzby i soukrome, treba mimo svou prac.dobu....
    SHIVA42
    SHIVA42 --- ---
    PETUL_KA: super.

    S placenim za otce v UPMD je to momentalne dost smesny. Zmenila se od roku 2015 registrace, a letos v 2018 je jiz nutne primo pri osobni registraci PODEPSAT smlouvu o peci o zdravi, ktera je tam vytistena na recepci. Ja se tam registrovat byla dnes. Jako advokat jsem zvykla nepodepisovat nic s cim nesouhlasim, takze smlouvu jsem celou proskrtala - doplnila jsem vsude NE. NEbyla jsem seznamena s Vnitrnim radem, NEprohlasuji ze beru na vedomi jejich vzorovy porodni plan a NEprohlasuji ze veskere me pozadavky nad ramec toho planu nebudou akceptovany. Na zadni strane jsem zakrouzkovala NEVYUZIVAM prava na pritomnost blizke osoby u porodu (k tomu doplnila velkym pismem JESTE NEVIM), NEOBJEDNAVAM podolsky balicek. a Zavazuji se hradit na pokladne 0,- Kc. Problemem teto smlouvy je, ze :
    1) aniz by byl k ni pripojen Vnitrni rad, tak jsme nejakym zpusobem donuceni k souhlasu s tim, ze jsme ho cetli... i kdyz je jen na strankach upmd... no ma to asi 20 stran a ja nebudu pod tlakem podepisovat ze jsem to vsechno cetla a ze s tim souhlasim
    2) poplatkova povinnost je NEDILNOU soucasti smlouvy. Je to tam jako Priloha c.3. Za otce chteji 850,- Kc, za dve osoby pak 1500,- . Vybirat poplatky za pritomnost blizke osoby je nezakonne, je to potvrzeno i judikatem Ustavniho soudu. Takze vsem zenam, ktere to platit nechteji (jako ja, z principu), doporucuji za zadnych okolnosti NEPODEPSAT tu cast smlouvy, ktera obsahuje vas zavazek k uhrade poplatku. Proto mi prislo jako vhodne reseni ted ve 14tt uvest, ze JESTE NEVIM, a kdyz tak si to pripadne rozmyslim a doprovod si k porodu vezmu,.... ja samozrejme jiz ted vim, ze budu mit jako doprovod 2 osoby, ale odmitam jim davat souhlas k necemu, o cem jsem presvedcena, ze na to nemaji pravo. Ale 99 procent zenam je to stejne jedno, tak at si plati.

    Vysledek_? Pani koukla na zadni stranku smlouvy a bez problemu me zaregistrovala. Pak mi rekla ze je samozrejme mozne si to kdykoliv rozmyslet az do 36 tydnu, ze zatim je smlouva nezavazna. Hezky vymysleno :) Nedam jim to, a pokud budu nejakym zpusobem donucena, tak to budu zpetne vymahat.
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    holky ty poplatky jsou protizakonny a i kdyz jste predem podepsaly papir, kterej podminuje prineti do porodnice, zw s poplatkem souhlasite, ten souhlas muzete zpetne pisemne odvolat. pripadne proste jen nezaplatite a oni nebudou mit pravni paky, jak to z vas dostat.
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    VAMPY: ten jsem nakonec zrusila, pze ty ostatni polozky mi prisly smesny... a myslim ze i s nim je clovek bez sance, budu rada, kdyz nebudou mit stop stav...
    NUDLINEK
    NUDLINEK --- ---
    1ANDY: rodila jsem letos v kvetnu v Podoli.. Z Tvych pozadavku byly tyto uplne bez diskuzi - volba porodni polohy, nikdo me do niceho nenutil, bez nastrihu (nebyl potreba), kontakt od porodu po celou dobu, dotepani pupecniku.. Takze krome klystyru a holeni vse co chces, k tomu me ale taky nikdo nenutil.. Klystyr jsem chtela a jsem za to i zpetne moc rada, protoze mi zpomalil a zjemnil kontrakce ktere byly jedna za druhou, takze priste vsemi deseti pro.. holila jsem se sama doma..

    mela jsem tam i svou PA, ale i ta podolska pred prijezdem ty moji vse odsouhlasila.. na jejich strankach si muzes stahnout porodni prani..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam