• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WITCHIEPOROD - obecna diskuze
    Obecna diskuze o porodu a porodnictvi. Sdileni informaci, nazoru i zkusenosti BEZ CENZURY.
    Tento klub je urcen k diskuzi o vsem co souvisi s tematem porodu. O prubehu porodu (medikalizace, prirozeny prubeh aj), porodnictvi v CR i jinde, o ceskych porodnicich konkretne, o vlastnich zkusenostech. Vlastni porodni reporty tu tez maji misto, s tim, ze pripadna nasledna diskuze je neomezena - rozmyslete si tedy, zda jste na pripadne reakce pripravene.

    Idealne ma klub mj. pomoci tem, ktere se na porod pripravuji - tak, aby si prostrednictvim otazek, odpovedi a diskuzi o nich mohly udelat predstavu o tom, jak ke svemu porodu chteji pristoupit, jak se pripravit, co chtit ci nechtit, co ocekavat, kde pripadne chteji porodit apod. Pomoci jim mohou i vase zkusenosti - at uz pozitivni, ci negativni.

    Vstup na vlastni nebezpeci - pokud se nechcete neco s tematem souvisejiciho dovedet, neni tento klub pro vas.
    Diskutujte prosim slusne, za pouziti vecnych argumentu. Za osobni utoky bude varovani, posleze RO ci zakaz vstupu.
    rozbalit záhlaví
    SHIVA42
    SHIVA42 --- ---
    PISISKVOR: 24hod neni pravda, me moje pediatra instruovala, ze nejlepsi je to delat mezi 3 az 5 dnem, az zacnu kojit... a jinak do 10ti dnu. My jsme na tom byli s malou tusim 5ty den, a pak 8my den na opakovani (pze doktorka nabrala malo vzorek, male moc netekla krev). Tech 10 dni mi potvrdila i porodni asistentka, ta to taky delava. Karticky mela doktorka u sebe. Pry jsou ty genet. vady kvuli kterym se odbery delaji ale hodne zridkave, tahle pediatra se za cely zivot (tipla bych ji tak 20-30 let praxe) setkala jen 2x s blbymi vysledky.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    PISISKVOR: mám a mám i skvělého pediatra, večer napíšu do pošty :)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    PISISKVOR: Ja planuji ambu, neni zadna povinnost aby lekar prijel do 24hod. Na odber z paty si pozvu soukromou PA cca 96hod po porodu. V porodnici to delaj po 48hod a to mi prijde brzo. Takze i kdybych nesla ambulantne, nenecham tam odber delat.
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    PISISKVOR: já byla u dr. čtvrtý den a sama mi řekla, že odběr udělá až 10tý den, až se rozkojím. že se na to fofruje v porodnicích, protože ženy jdou pak domů, tak ať to mají hotové.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    PISISKVOR: to je divné, já tedy byla v porodnici, ale odběr z paty dělali až 3 den...
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    mate prosim nekdo zkusenost s peci o novose po ambuporodu?

    informovala me jedna PA (4. v rade, ktera v dobe meho terminu nedoprovazi:), ze je treba, aby do 24h po ambuporodu dite v domacim prostredi navstivil pediatr, "provedl a dohledl na screeningova vysetreni a provedl odbery" - je to pry jeho prace (ja jsem to zatim detailne nezjistovala, ziju priblizne v domneni, ze odber z paty, cili to zakladni a nejdulezitejsi, poresi bud PA nebo ochotnej pediatr v ramci 72h po narozeni, a zbytek se nejak dosudla postupne jak situace dovoli - aneb kycle, ledviny, usi, proste co je v danem kraji zvykem).
    z toho, co mi pani napsala, vyplyva, jako by ta navsteva v ramci 24h byla spis nutnost.

    a jeste bych chtela poprosit o druhou vec, pokud mate nekdo zkusenost a overeny tip - chci se pojistit pro pripad, ze bych nakonec nesehnala PA a k porodu bych mela dulu. tedy sehnat brnenskeho pediatra pro decko, ktery je ochoten vzit do pece dite po ambuporodu a idealne provadi navstevy doma (soucasna pediatra domu nechodi, coz me pri porodu v zime uplne netesi, a mam neblahej dojem, ze bude mit problem i s ambuporodem, to teprve zjistim az se ji konecne dovolam)
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    PISISKVOR: potvrzuji, u Milosrdných v pohodě, když víš co chceš a co ne :)
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    KAI:jen Vyskov, z "organizacnich duvodu" aktualne jinam nedoprovazi (ani jako doprovod bez vedeni porodu).
    u nas bych asi nejradsi k Milosum, k ambuporodu se tam prej stavi ok a bez kecu, uz minule mne je doporucoval gynekolog ze je to tam v Brne asi nejuvolnenejsi, muz to ma kousek, a z okoli jsou pozitivni zkusenosti.
    KAI
    KAI --- ---
    PISISKVOR: a co Madla Šťastná?
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    BANIA: diky:)
    a ano, J. Reidlova ma prave volno v dobe terminu (celej mesic), tak zkousim dal.
    BANIA
    BANIA --- ---
    PISISKVOR: Hanku znam osobne, studovala jsem s ni kurz pro duly. A je to dle meho nazoru jedna z nejnadanejsich dul, co znam.
    Z PA v Brne je nejlepsi Jana Riedlova, ale podle me nebude mit prostor na doprovod. Ale na ten odber, kontrolu apod. by se s ni treba domluvit slo.
    Drzim palce.
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    BANIA: diky moc za tip, popravde zatim vybiram dal, protoze vsechny doposud doporucene PA bud vubec nedoprovazi v Brne nebo maji pauzu v doprovodech kvuli vlastni materske a tak podobne.
    zeptam se jeste - znas ji osobne nebo mas s ni nejakou osobni zkusenost? byla bych rada, kdyby muj doprovod k porodu soucasne zvladl odber z paty, ale pokud jsem to dobre pochopila, tohle dela jen PA, dula nikoliv?
    alespon teda u ni na webu o tom zadnou zminku nevidim, tak predpokladam, ze ona tohle asi nenabizi...
    BANIA
    BANIA --- ---
    PISISKVOR: na tvoje potreby doporucuju dulu Hanku Ryglovou http://www.tvadula.cz/
    SHIVA42
    SHIVA42 --- ---
    LAMIA: kdy to bylo? Ja jsem ji chtela do Podoli v 2015 a tehdy nemohla prave kvuli smlouve s Nerat.
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    SHIVA42: kamarádku doprovázela do podolí, ale vlastně si nepamatuju jak to dopadlo
    SHIVA42
    SHIVA42 --- ---
    LAMIA: Milada je fakt skvela, ale obavam se ze ma smlouvu s Neratovicemi a doprovazi jen tam...
    KAI
    KAI --- ---
    ORIKA: hele ta Madla Stastna je taky strasne prima! :)
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    KAI: o Rakousku jsem právě slyšela, ale říkala jsem si, že to třeba zvládá dohromady i s Brnem...škoda, já ji měla jako svoji soukromou PA a s mužem jsme se shodli, že to byly nejlíp investovaný peníze v našem životě :)
    KAI
    KAI --- ---
    ORIKA: od Madly vim, ze prijala pracovni nabidku v porodnici v Rakousku. stale tu vede sve predporodni kurzy, ale k porodum nedoprovazi.
    KAI
    KAI --- ---
    PISISKVOR: ja taky!! :)
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    KAI: zrovna jsem chtěla doporučit Jarmilu, se kterou se mi rodilo naprosto úžasně a koukám, že ty fámy, že už v Brně k porodům nechodí, jsou pravda...škoda
    PISISKVOR: s Laďkou Ryšavou má pár holek kolem mě taky dobrou zkušenost + vím ještě o jedné, ale ta chodí i k domporodům, tak bych ji nerada profákla veřejně
    kdybys chtěla půjčit šátek, tak řekni, leží mi tu jeden ladem :)
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    KAI: bozi, hrozne moc dekuju!!!:) vytrhla jsi mi celkem velkej trn z paty a dost mne to ulehcilo:) dekuju a budu se tesit teda!:)
    KAI
    KAI --- ---
    PISISKVOR: bude mi potesenim, uplne fakt!! :)
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    KAI: Fakt?:) To bys byla zlata! Moc dekuju za nabidku:)
    A diky za tipy!:)
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    LAMIA: http://www.acentrum.eu/o-nas/a-team/milada-baresova
    ale nevím zda by jela až ho Hořovic.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam