• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WITCHIEPOROD - obecna diskuze
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    COQUINE: jj, to naprostý souhlas
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    ORIKA: souhlasim. na druhou stranu v tech tovarnach podle me neni moc casovy prostor pro individualni peci, procez jedou na autopilota, ktery je seřízen tak, jak vyhovoval vetsine. jestli je to neochotou, podkapacitou, tezko rict. nejspis oboji.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    COQUINE: mám za to, že tohle by se nemělo vylučovat, ale jít v ruku v ruce...nicméně uznávám, že v našem prostředí, s přístupem našich porodníků, je to ještě na dlouho naprostá utopie
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    ORIKA: to si klidne rypni. pro me respektujici prostredi nema prednost pred specializovanou neonatologickou peci. kazdy dle svych priorit.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    COQUINE: já si rýpnu, ale domnívám se, že většina rozumných žen, pokud se rozhodnou rodit v porodnici, nevybírá porodnici podle svého pohodlí, ale hlavním měřítkem je pro ně klidné, bezpečné a především respektující prostředí...
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    LA_BETE: ahoj, v praze je nepsana domluva mezi porodnicema, ze prijimaji registrace od ukonceneho 14tt a pak mas moznost objednat se do okna plus minus 7 dni od terminu porodu. jinak ja treba vubec nevybirala podle sveho pohodli, ale podle zdravotniho stavu a predpokladanym komplikacim (ktere nastaly), cemuz odpovidal vyber porodnice.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    LA_BETE: Ja bych jeste dodala, krome toho co pise kotence, ze zalezi, co od porodu ocekavas. Chces ho prozit nebo prezit? Chces prirozenost nebo hlavne aby to nebolelo?
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    LA_BETE: Velmi doporučuju do porodu zainvestovat a sehnat si vlastní PA, která má smlouvu s nějakou porodnicí. A pak teda podle tý PA.
    Jestli tohle neni pro tebe, tak filtruj, no. Ke každý porodnici najdeš dobrý i špatný reporty.
    Já jsem podruhý jela z Prahy do Neratovic s jejich PA a nelituju vůbec. Naopak z Podolí bez vlastní PA mam otřesnej zážitek.
    Ale každym rokem se to v těch porodnicích zlepšuje, takže můj čtyři roky starej zážitek nemusí vůbec nic znamenat...
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    ahoj, jdu sem s dotazem.
    jsem v 7tt a na kontrole na mě doktorka vybafla, že pokud chci do porodnice do Prahy, tak se tam hlásí už ve 14 tt, a že si mám pomalu rozmyslet kam chci. Sice na to mám ještě čas, ale začala jsem si zjišťovat nějaké informace a přiznávám, že z toho mám hlavu jako pátrací balón. Vlastně vůbec nevím, od čeho začít a podle čeho se rozhodnout, kde rodit, takže uvítám nějaké rady. díky
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    MYJKA: vybrala si luxusní datum k narození :) Gratuluju moc!
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    MULTICAT: Dekuji! Ano, zase rakovnik. :)
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    MYJKA: gratuluji! A zase Rakovník?
    SHIVA42
    SHIVA42 --- ---
    MYJKA: to je krasny datum narodenia, blahozelam :)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    KOTENCE: Holcicka. :)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    MYJKA: tak fajn. To by vubec bylo super, kdyby zena uz napoprve vedela, co napodruhy :-D
    Jit naproti ty bolesti je nejtezsi a zaroven nejlepsi.
    Tak jeste jednou gratuluju a uzivej si miminko!
    (Je to Misa holka nebo Misa kluk?)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    KOTENCE: Ja super. Musim rict, ze jaky to byl ficak, tak jsem stastna, ze jsem se nebala tu bolest pustit oproti prvnimu porodu. :) a diky tomu byl o dost kratsi. Si rikam, ze kdybych se uz u miny tomu pravemu boku nebranila tak dlouho, mohlo to byt stejne rychle. Vlastne jen co jsem si lehla na pravy bok, zacala se sunout dolu (zase byla celou dobu jinak vysoko) a jelo to. Okamzite nutkani na tlaceni.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    MYJKA: Se tesila ven :-)
    A jak se citis ty?
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    KOTENCE: Nn, malou museli rozdychavat. Tak zustaneme a uvidim zda se zitra uvolni nadstandard a co udelame. Bylo to na ni moc rychle. Na tri kontrakce projela panvi.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    MYJKA: Gratuluju! Jsi doma?
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    PHOBOS99: Nejlip udelas, kdyz se zeptas a domluvis ve sve porodnici
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam